Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lutego 2010

SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4
SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4

Jiker, 4 lutego 2010, 18:05

Japońska firma SEGA ujawniła ostatecznie czym tak naprawdę jest tajemniczy Project Needlemouse, o którym wspominaliśmy Wam jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z oczekiwaniami największych fanów Niebieskiego Jeża, oficjalnej zapowiedzi doczekała się w ten sposób pełnoprawna, czwarta odsłona cyklu Sonic the Hedgehog.

Nowy Fallout jeszcze tej jesieni
Nowy Fallout jeszcze tej jesieni

Hed, 4 lutego 2010, 17:40

Firma Bethesda Softworks ogłosiła, że najnowsza odsłona dobrze znanej post-apokaliptycznej serii, czyli gra Fallout: New Vegas, zostanie wydana jesienią tego roku w wersji na peceta, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Produkcją nowego tytułu zajmuje się studio Obsidian Entertainment, założone przez współtwórców pierwszych dwóch części Fallouta.

Gry z PlayStation 2 trafią w końcu na PSN
Gry z PlayStation 2 trafią w końcu na PSN

Maciej Śliwiński, 4 lutego 2010, 13:02

W wywiadzie udzielonym redakcji serwisu IGN.com, Peter Dille, wiceprezes Sony Computer Entertainment America, odpowiedzialny za kwestie marketingu oraz PlayStation Network, zapewnił po raz kolejny, że jego firma pracuje nad przeniesieniem do usługi PSN gier z PlayStation 2.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Bad Company 2, Mass Effect 2) 04/02/10
Wieści ze świata (Dead Space 2, Bad Company 2, Mass Effect 2) 04/02/10

Hed, 4 lutego 2010, 12:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj zastanawiamy się nad czym pracuje Square Enix, jak straszny będzie Dead Space 2, kiedy Blizzard zorganizuje kolejną imprezę oraz jakie darmowe dodatki szykują twórcy Mass Effecta 2.

Badania Graczy. Jak ważne są dla Polaków opakowania gier?

Soter_Jealan, 4 lutego 2010, 12:33

Badania Graczy to niekomercyjne przedsięwzięcie mające na celu zachęcić polskich studentów do pisania prac dyplomowych na temat gier. Można otrzymać pomoc, poradę i darmową promocję swojego przedsięwzięcia. Z tej pomocy skorzystał m. in. Wojciech Rutkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jego praca dotyczyła opakowań gier komputerowych. Jakie są wyniki jego badań?

Sprzedaż konsol Sony w trzecim kwartale obecnego roku finansowego

Hed, 4 lutego 2010, 11:16

Firma Sony opublikowała raport dotyczący osiągnąć w trzecim kwartale bieżącego roku finansowego. Okazuje się, że konsola PlayStation 3 sprzedała się w nakładzie 6.5 miliona egzemplarzy, co jest znacznie lepszym wynikiem (o 2 miliony) niż w podobnym okresie roku ubiegłego. Zaskoczeniem nie jest fakt, że znacznie gorzej radzą sobie PS2 i PSP.

Seria The Sims ma już 10 lat
Seria The Sims ma już 10 lat

Vercetti, 4 lutego 2010, 11:10

Jedna z najpopularniejszych, najobfitszych w dodatki i najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat obchodzi dzisiaj okrągły jubileusz. Cykl The Sims, bo o nim mowa, świętuje dziesiątą rocznicę istnienia. Nie mogło przy tym zabraknąć mnóstwa informacji, podsumowujących dorobek autorów serii.

Raport finansowy THQ - nadchodzi nowy Saints Row, Red Faction i Darksiders
Raport finansowy THQ - nadchodzi nowy Saints Row, Red Faction i Darksiders

Maciej Śliwiński, 4 lutego 2010, 10:48

Podczas specjalnej konferencji z udziałowcami i dziennikarzami, przedstawiciele firmy THQ poinformowali o wynikach finansowych oraz przedstawili plany spółki na najbliższy okres. Najważniejszą informacją wydaje się fakt powrotu Red Faction, a w nieco dalszej przyszłości Warhammera oraz Saints Row.

Rynek gier w Japonii, USA i UK - Modern Warfare 2 królem roku 2009
Rynek gier w Japonii, USA i UK - Modern Warfare 2 królem roku 2009

Gambrinus, 4 lutego 2010, 10:06

Top Global Markets, wspólna inicjatywa trzech agencji badających rynek elektronicznej rozrywki, opublikowała dane sprzedaży gier konsolowych za cały 2009 rok. Należy podkreślić, że badanie objęło tylko trzy kraje: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Japonię.

Nintendo ma w planach kolejną konsolę
Nintendo ma w planach kolejną konsolę

Vercetti, 4 lutego 2010, 09:55

Inżynierowie Nintendo pracują nad nową konsolą – takie rewelacje podał serwis VideoGamer, któremu udało skontaktować się z pracownikiem japońskiej firmy. Anonimowy informator twierdzi, że koncern ujawni platformę na marcowej imprezie Game Developers Conference.

Zmiany w Take-Two Interactive
Zmiany w Take-Two Interactive

Cairine, 4 lutego 2010, 09:54

Take-Two Interactive, właściciel Rockstar i 2K Games, potwierdził właśnie doniesienia mówiące o przeprowadzanej restrukturyzacji korporacji. Jednocześnie podkreślono jednak, że plany te nie uwzględniają anulowania prac nad żadnym z zapowiedzianych tytułów, czy też zwolnień na szczeblu deweloperskim. Mowa wyłącznie o strukturach korporacyjnych (czyli prawdopodobnie: zarządzanie, PR , marketing etc).

Smutny koniec Sadness

Hed, 4 lutego 2010, 09:38

Polska gra Sadness (przeznaczona na konsolę Wii) najprawdopodobniej została anulowana – z sieci zniknęła oficjalna strona produkcji, a sama domena została wystawiona na sprzedaż. Nasze dość pewne źródła zdają się potwierdzać domysły, że projekt, o którym słuch zaginął na wiele długich miesięcy, po prostu został skasowany.

Need For Speed World Online coraz piękniejsze
Need For Speed World Online coraz piękniejsze

Adrian Werner, 4 lutego 2010, 09:33

Coraz większymi krokami zbliża się europejska i amerykańska beta Need For Speed World Online. Wpis na oficjalnym blogu pokazał jak dużych usprawnień graficznych powinniśmy oczekiwać w porównaniu z wersją tajlandzką.

Sieciowe demo Aliens vs Predator dostępne na Steamie
Sieciowe demo Aliens vs Predator dostępne na Steamie

Hed, 4 lutego 2010, 08:55

Zgodnie z obietnicą firmy Rebellion i Sega udostępniły sieciowe demo nowego Aliens vs Predator, które w tym momencie mogą pobierać użytkownicy pecetów ze Steama. Próbka pojawi się dzisiaj także na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Wszyscy fani Obcych, Predatorów i Marines mogą w końcu zmierzyć się w ośmioosobowych pojedynkach na jednej z map.

Elitarne jednostki wschodu nowym DLC do Empire: Total War
Elitarne jednostki wschodu nowym DLC do Empire: Total War

Adrian Werner, 4 lutego 2010, 08:53

Uwagę ekipy Creative Assembly zaprząta teraz głównie nadchodząca produkcja z Napoleonem w roli głównej. Nie oznacza to jednak, że Empire: Total War nie może już liczyć na dodatkowe materiały. Właśnie ogłoszono nowe DLC, wzbogacające grę o jednostki ze wschodnich nacji.

Ostateczna data premiery Splinter Cell: Conviction
Ostateczna data premiery Splinter Cell: Conviction

Hed, 4 lutego 2010, 08:19

Firma Ubisoft potwierdziła dokładną datę premiery gry Splinter Cell: Conviction, która w ostatnich kilkunastu miesiącach przeżywała wzloty i upadki. Nowa przygoda Sama Fishera rozpocznie się 13 kwietnia tego roku na Xboksie 360 i PC, o czym francuski wydawca poinformował w dość nietypowy sposób – za pomocą kamieni rozsyłanych do zagranicznych serwisów.