Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 lutego 2010

Ponad milion sztuk Bayonetty w rękach graczy
Ponad milion sztuk Bayonetty w rękach graczy

fsm, 5 lutego 2010, 17:07

Najbardziej kolorowy, efektowny i dynamiczny slasher ostatnich kilku miesięcy – gra Bayonetta, może pochwalić się całkiem niezłym wynikiem w kwestii ilości sprzedanych sztuk. Milion pudełek zawsze robi wrażenie.

Piwo i Orzeszki – Kibole
Piwo i Orzeszki – Kibole

Fulko de Lorche, 5 lutego 2010, 14:44

Fulko miał ostatnio tydzień luzu, bo żona i dzieciaki pojechały na ferie. A jak luz, to wiadomo – piwko, orzeszki, hazard i dziewczynki. He, he, he... marzenia. Wasz mistrz pióra oczywiście żartuje, bo kocha swoją rodzinę, a żony nigdy by nie zdradził. I nie chodzi o to, że jego kochani sąsiedzi emeryci na okrągło wiszą na judaszach. Takie ma po prostu zasady.

Mirosław Baka w Battlefield: Bad Company 2
Mirosław Baka w Battlefield: Bad Company 2

Rock Alone, 5 lutego 2010, 13:57

W przyszłym miesiącu, a dokładnie 5 marca będzie miała miejsce polska premiera gry Battlefield: Bad Company 2. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej lokalizacji, a jedną z głównych ról – Haggarda – Electronic Arts powierzył znanemu wrocławskiemu aktorowi Mirosławowi Bace.

Trzeci kwartał finansowy Sony od strony finansowej

Hed, 5 lutego 2010, 13:44

Wczoraj mówiliśmy o sprzedaży konsol koncernu Sony i wzroście zainteresowania PlayStation 3 (przy jednoczesnym pogorszeniu się pozycji PS2 i PSP). Oddział firmy poświęcony między innymi grom w końcu zarobił pieniądze, chociaż jego przedstawiciel przyznał, że lepszy wynik niż przed rokiem to niekoniecznie zasługa marki PlayStation.

Najciekawsze okazje na weekend 6 - 7 lutego

fsm, 5 lutego 2010, 13:18

W tym tygodniu czuć dalsze ochłodzenie w kwestii ilości ofert dla graczy. Na szczęście nawet w tym okresie trafić się może ciekawy produkt – teraz jest nim długo oczekiwane i chętnie reklamowane Dante’s Inferno. Czy ta gra znajdzie się na Waszych półkach już w ten weekend?

Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10
Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10

Jiker, 5 lutego 2010, 13:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: samodzielny dodatek do Order of War, spore zainteresowanie League of Legends, aktualizacja Team Fortress 2, zapowiedź Nitrous Undefeated, darmowy miesiąc w świecie Pirates of the Burning Sea, zawartość europejskiej wersji Yakuza 3, wyłączenie Xbox Live dla gier z pierwszego Xboksa i inne. Zapraszamy do lektury.

Ruszyła otwarta beta Castle of Heroes
Ruszyła otwarta beta Castle of Heroes

Cairine, 5 lutego 2010, 12:19

Polscy fani MMORPG dostali w końcu możliwość gry w Castle of Heroes. O wspominanym tytule pisaliśmy już w październiku i chociaż według wcześniejszych zapowiedzi gra miała ukazać się jeszcze pod koniec zeszłego roku, otwarta dla wszystkich wersja beta ruszyła dwa dni temu.

Demo Heavy Rain już jest!
Demo Heavy Rain już jest!

Hed, 5 lutego 2010, 11:34

Firma Sony zapowiadała demo oczekiwanej gry Heavy Rain na przyszły tydzień, ale wygląda na to, że można ściągać je dzisiaj. Wystarczy wziąć udział w mini-zabawie internetowej reklamującej nową produkcję Quantic Dream, która wystartowała w tym miesiącu. Poniżej prezentujemy pełną instrukcję jak wejść w posiadanie kodu na wersję demonstracyjną tytułu.

Sony pracuje nad kontynuacją oryginalnego EyePet
Sony pracuje nad kontynuacją oryginalnego EyePet

Jiker, 5 lutego 2010, 11:25

Francuski serwis Gamekyo informuje, że George Fornay z europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment podjął w jednym ze swoich ostatnich wywiadów temat kontynuacji EyePet – symulatora opieki nad wirtualnym zwierzątkiem, wykorzystującego do działania kamerę PlayStation Eye.

Słabe wyniki finansowe Konami
Słabe wyniki finansowe Konami

Adrian Werner, 5 lutego 2010, 11:05

W ostatnich dniach mieliśmy wręcz wysyp wieści o wynikach finansowych wielkich wydawców. Dzisiaj przyszła kolej na Konami, które podobnie jak większość konkurencji nie ma się czym pochwalić.

Będzie demo gry akcji Just Cause 2
Będzie demo gry akcji Just Cause 2

Jiker, 5 lutego 2010, 10:40

Firma Eidos, a konkretnie Square Enix Europe, poinformowała za pośrednictwem Twittera, że gra akcji Just Cause 2 doczeka się premiery wersji demonstracyjnej.

Darmowy tower defense na silniku Unreala
Darmowy tower defense na silniku Unreala

Hed, 5 lutego 2010, 09:54

W sieci pojawiła się nowa gra z gatunku tower defense zatytułowana Dungeon Defense. Produkcja jest o tyle ciekawa, że stworzono ją raptem w cztery tygodnie przy wykorzystaniu UDK, czyli Unreal Development Kit, który firma Epic udostępniła jakiś czas temu za darmo do użytku niekomercyjnego. Co można stworzyć w niecały miesiąc?

Gra Roku 2009: Aktualne wyniki głosowania (dzień 5)
Gra Roku 2009: Aktualne wyniki głosowania (dzień 5)

fsm, 5 lutego 2010, 09:36

W poniedziałek rozpoczęła się kolejna edycja naszego corocznego plebiscytu na Grę Roku. Tym razem jednak, prócz wskazania tej najlepszej pozycji wydanej między styczniem a grudniem, prosimy Was o zagłosowanie w 12 innych kategoriach, z których część to zupełna nowość.

Najbardziej dochodowe produkcje z Xbox Live Arcade w 2009 roku
Najbardziej dochodowe produkcje z Xbox Live Arcade w 2009 roku

Jiker, 5 lutego 2010, 09:20

Amerykańska organizacja FADE przeanalizowała sprzedaż gier za pośrednictwem serwisu dystrybucji cyfrowej Xbox Live Arcade i opublikowała w Sieci otrzymane rezultaty badań. Z uzyskanych przez nią danych wynika, że w całym 2009 roku przychód z tego tytułu wyniósł 103,4 miliony dolarów, a największym beneficjentem była sieciowa strzelanina Battlefield 1943.

Pierwsze informacje o fabule F.E.A.R. 3?
Pierwsze informacje o fabule F.E.A.R. 3?

Hed, 5 lutego 2010, 09:16

Serwis VG247 opublikował notatkę opisującą szczegóły castingu ze stycznia tego roku, który dotyczył sieciowej reklamy gry F.E.A.R. 3. Wydaje się, że tekst, dostarczony przez anonimowe źródło, może wskazywać na pewne szczegóły odnośnie fabuły trzeciej produkcji studia Monolith. Oczywiście sam projekt nie został jeszcze nawet zapowiedziany.

Nadchodzi Combat Mission Afghanistan
Nadchodzi Combat Mission Afghanistan

Adrian Werner, 5 lutego 2010, 09:10

Battlefront.com - niszowy wydawca gier wojennych ujawnił najnowszą produkcję ze znanej serii gier taktycznych. Tym razem przyjdzie nam toczyć boje podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie.

Dante's Inferno debiutuje na europejskim rynku
Dante's Inferno debiutuje na europejskim rynku

Jiker, 5 lutego 2010, 08:30

Dzisiaj wiele tysięcy posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 zamieszkujących kraje europejskie rozpocznie wspólnie z Dante Alighierim niebezpieczną podróż po dziewięciu kręgach Piekła. Na rynek trafia bowiem jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji początku tego roku – Dante’s Inferno, autorstwa studia Visceral Games.

The Grinder nie tylko na Wii
The Grinder nie tylko na Wii

Hed, 5 lutego 2010, 08:09

Firma High Voltage Software, znana ostatnio z niezłych produkcji na Wii (The Conduit), zamierza wypuścić swój nowy projekt, czyli strzelankę stawiającą na tryb kooperacji The Grinder, także na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Dotychczas myśleliśmy, że będzie to kolejny ekskluzywny tytuł dla platformy Nintendo.

Data premiery Zeno Clash: Ultimate Edition
Data premiery Zeno Clash: Ultimate Edition

Jiker, 5 lutego 2010, 07:05

Firma Atlus, wydawca pierwszoosobowej gry akcji Zeno Clash: Ultimate Edition w wersji na Xboksa 360, poinformowała, że dzieło chilijskiego studia ACE Team zadebiutuje w ofercie serwisu Xbox Live Arcade 30 marca.

L.A. Noire głównym tematem marcowego Game Informera
L.A. Noire głównym tematem marcowego Game Informera

Jiker, 5 lutego 2010, 07:01

L.A. Noire – niezwykle tajemnicza koprodukcja studia Team Bondi oraz firmy Rockstar Games powstająca wyłącznie na PlayStation 3 – będzie tematem marcowego numeru magazynu Game Informer. Redakcja popularnego czasopisma poświęciła dziełu powstającemu podobno od 2003 roku aż dziesięć stron, które wypełniono ekskluzywnymi informacjami oraz obrazkami z gry.