Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lutego 2010

Rusza europejski oddział sklepu Direct2Drive

Hed, 3 lutego 2010, 19:37

Jeden z najpopularniejszych systemów dystrybucji online, czyli Direct2Drive, uruchomił oficjalnie oddział poświęcony tylko europejskim klientom, dostępny pod nowym adresem internetowym. Oznacza to oczywiście przede wszystkim zmianę waluty, w jakiej przyjdzie nam płacić w sklepie oferującym zarówno premierowe produkcje jak i nieco starsze tytuły.

Znamy światową datę premiery gry Nier
Znamy światową datę premiery gry Nier

Hed, 3 lutego 2010, 19:07

Firma Square Enix podała dokładną datę premiery gry Nier. Produkcja tworzona przez studio Cavia zostanie wydana na świecie 23 kwietnia, w wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Tego dnia będziemy mogli wypróbować mieszankę szybkiej akcji z dojrzałą oraz tajemniczą fabułą, przeznaczoną, jak mówi Larry Sparks ze Square Enix, także dla miłośników RPG.

Polska Edycja Kolekcjonerska Aliens vs Predator
Polska Edycja Kolekcjonerska Aliens vs Predator

Maciej Śliwiński, 3 lutego 2010, 14:50

CD Projekt ujawnił dziś na swojej stronie skład Edycji Kolekcjonerskiej Aliens vs Predator, która sprzedawana będzie na polskim rynku. Jedyną różnicą względem bonusowej zawartości dostępnej dla zachodnich graczy, jest brak map do trybu multiplayer.

Next Gen - odc. 16 - Paszcza Sprawiedliwości
Next Gen - odc. 16 - Paszcza Sprawiedliwości

Runshin & Lans Tartare, 3 lutego 2010, 14:10

Ruszył Star Trek Online
Ruszył Star Trek Online

Rock Alone, 3 lutego 2010, 14:10

Po latach oczekiwań ruszyła wreszcie gra masive muliplayer online w świecie Star Treka. Zainteresowanie grą przed premierą było naprawdę spore, o czym dobitnie świadczyły wyniki przedsprzedaży w systemach dystrybucji online, a także liczba fanów zarejestrowanych na stronie gry, która to przekroczyła milion.

Titan Quest z dodatkiem na Steamie za grosze
Titan Quest z dodatkiem na Steamie za grosze

Hed, 3 lutego 2010, 14:07

Steam od jakiegoś czasu serwuje nowy rodzaj promocji w środku tygodnia. Tym razem przecenioną grą jest Titan Quest Gold, którego kupimy za jedyne 5 euro. W tej kwocie jest także dodatek Immortal Throne, więc oferta na pewno jest atrakcyjna także dla polskich użytkowników. W końcu mamy do czynienia z bardzo ciekawym reprezentantem gatunku hack&slash.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Heavy Rain, Forza Motorsport 3) 03/02/10
Wieści ze świata (World of Warcraft, Heavy Rain, Forza Motorsport 3) 03/02/10

Hed, 3 lutego 2010, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym odcinku mówimy o przyszłości handlu w World of Warcraft, dystansie jaki przejechali gracze Forzy 3, nowej grze autorów Castle Crashers i układaniu Origami podczas instalowania Heavy Rain.

Final Fantasy XIV także na Xboksa 360
Final Fantasy XIV także na Xboksa 360

Hed, 3 lutego 2010, 12:45

Firma Square Enix nie potwierdziła co prawda xboksowej wersji Final Fantasy XIV, ale wydaje się, że sieciowa gra trafi także na konsolę Microsoftu. Na takie plany wskazywało usunięte już CV jednego z pracowników japońskiej firmy (Yuuki Akama), w którym można było przeczytać, że tytuł zostanie wydany na PlayStation 3, PC oraz właśnie Xboksa 360.

Nowy patch w World of Warcraft  - Upadek Króla Lisza
Nowy patch w World of Warcraft - Upadek Króla Lisza

Rock Alone, 3 lutego 2010, 12:05

Do rąk graczy World of Warcraft trafiło wyczekiwane z niecierpliwością rozszerzenie. Patch nosi numer 3.3.2, otwiera najważniejszą część cytadeli Icecrown i zawiera rozwiązanie fabuły Wrath of the Lich King.

Wieści z THQ - sukces UFC, porażka Darksiders
Wieści z THQ - sukces UFC, porażka Darksiders

Gambrinus, 3 lutego 2010, 11:24

Wraz z końcem trzeciego kwartału roku fiskalnego, firmy z branży przygotowują się do zaprezentowania swoich wyników finansowych. W przeddzień ujawnienia danych koncernu THQ, w sieci pojawiło się kilka informacji dotyczących sprzedaży jego nowych tytułów.

Kłopoty finansowe Namco Bandai
Kłopoty finansowe Namco Bandai

Adrian Werner, 3 lutego 2010, 10:48

Nie powodzi się ostatnio firmie Namco Bandai. Coraz gorsze wyniki finansowe, spowodowane m.in. słabą sprzedażą gier zmusiły japońskiego wydawcę do rozpoczęcia masowych zwolnień.

Quantum Theory i Trinity opóźnione
Quantum Theory i Trinity opóźnione

Gambrinus, 3 lutego 2010, 10:44

Tecmo Koei powstałe w 2009 roku z połączenia dwóch znanych japońskich firm, zdecydowało się opóźnić wydanie dwóch swoich najważniejszych tytułów.

Przegląd gier MMO (03/02/2010)
Przegląd gier MMO (03/02/2010)

Rock Alone, 3 lutego 2010, 10:08

Serdecznie zapraszam do najnowszego Przeglądu MMO. Na tapecie sporo pozycji MMO z gatunku science fiction, który w znacznym stopniu, aczkolwiek przypadkowo zdominował dzisiejszy artykuł. W menu mamy więc Global Agendę, postapokaliptyczne Fallen Earth oraz Earthrise. Honoru fantastyki broni Warhammer Online wspierany przez darmową acz zaskakującą jakościowo Allods Online. Pozwoliłem sobie również na realizację moich felietonowych zapędów w tekście „Czy jesteśmy skazani na WoW?”.

Sprawa Mass Effect 2 na konsoli PlayStation 3
Sprawa Mass Effect 2 na konsoli PlayStation 3

Gambrinus, 3 lutego 2010, 09:46

Jedną z najlepszych gier ostatnich lat – Mass Effect 2 – na razie cieszyć się mogą jedynie użytkownicy konsol Xbox 360 i komputerów osobistych. Do sieci trafił pewien bardzo słaby sygnał, że wersja na PlayStation 3 była poważnie brana pod uwagę przez BioWare.

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy NBA 2K10
Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy NBA 2K10

Adrian Werner, 3 lutego 2010, 08:48

Oddział sportowy firmy 2K Games z dumą ogłosił, że NBA 2K10 zakupiło na świecie już ponad 2 miliony fanów gier koszykarskich. Tym samym seria obroniła tytuł najpopularniejszej produkcji tego rodzaju.

Zapowiedziano dodatek do Order of War
Zapowiedziano dodatek do Order of War

Adrian Werner, 3 lutego 2010, 08:29

Studio Wargaming.net wyjawiło, że pracuje obecnie nad pierwszym dodatkiem do osadzonej w czasach II wojny światowej strategii bitewnej swojego autorstwa. Rozszerzenie nosić będzie nazwę Order of War: Challenge i w założeniu ma wydatnie uatrakcyjnić tryb multiplayer.

Dante otrzyma wsparcie Św. Łucji w DLC do Dante’s Inferno?
Dante otrzyma wsparcie Św. Łucji w DLC do Dante’s Inferno?

Hed, 3 lutego 2010, 08:17

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje o niezwykle ciekawym dodatku DLC do Dante’s Inferno, który twórcy najwyraźniej planują wypuścić w przyszłości. Pakiet miałby skupić się na trybie kooperacji oraz wprowadzić postać św. Łucji i edytor scenariuszy. Oczywiście całość może być tylko kolejną odsłoną nietypowej kampanii marketingowej prowadzonej przez Electronic Arts.