Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 lutego 2010, 13:02

autor: Maciej Śliwiński

Gry z PlayStation 2 trafią w końcu na PSN

W wywiadzie udzielonym redakcji serwisu IGN.com, Peter Dille, wiceprezes Sony Computer Entertainment America, odpowiedzialny za kwestie marketingu oraz PlayStation Network, zapewnił po raz kolejny, że jego firma pracuje nad przeniesieniem do usługi PSN gier z PlayStation 2.

W wywiadzie udzielonym redakcji serwisu IGN.com, Peter Dille, wiceprezes Sony Computer Entertainment America , odpowiedzialny za kwestie marketingu oraz PlayStation Network, zapewnił po raz kolejny, że jego firma pracuje nad przeniesieniem do usługi PSN gier z PlayStation 2.

Gry z PlayStation 2 trafią w końcu na PSN - ilustracja #1

Według słów przedstawiciela Sony, prace nad udostępnieniem w sieci PSN gier znanych poprzednich wersji konsoli PlayStation trwają już od jakiegoś czasu i są coraz bardziej zaawansowane. Sony stara się nie tylko o konwersje swoich autorskich tytułów, ale również gier opracowanych na wcześniejsze modele PlayStation przez inne firmy. Kwestia dotyczy zarówno produkcji wydanych na PlayStation 2, jak i uzupełnienia katalogu dostępnych już w sieci PSN tytułów z pierwszej konsoli z rodziny Sony, PS1.

Kontynuując, Dille zaznaczył również, że firmie nie pozostało już wiele pracy nad udostępnieniem starszych gier w sieci, a cieszy przede wszystkim zainteresowanie projektem innych wydawców, którzy po zapoznaniu się z pomysłem szybko doszli do wniosku, że będzie to opłacalny interes. Dille zapewnił także, że spodziewa się dużego zainteresowania graczy starszymi tytułami umieszczonymi w PlayStation Network.

O ile jednak cyfrowa dystrybucja ma być w niedalekiej przyszłości priorytetem związanym ze starszymi grami, Peter Dille praktycznie wykluczył podobną możliwość dla najnowszych tytułów będących w ofercie Sony dla PlayStation 3. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest objętość gier na dyskach Bluray – nawet od 50GB. Wiceprezes SCEA obrazowo wytłumaczył, że w czasie który zajmie pobranie takiej ilości danych spokojnie możemy kupić samochód, przyjechać nim do domu, zapakować do niego całą rodzinę, a następnie zrobić wycieczkę do sklepu z grami i zakupić interesujący nas tytuł.

Inną ciekawą kwestią do której odniósł się Dille w wywiadzie, jest sprawa opłat za korzystanie z PlayStation Network. Do tej pory Sony prowadziło politykę wolną od subskrypcji, a zawartość PSN pozostawała darmowa dla użytkowników. Sytuacja jednak z pewnością zmieni się w najbliższym czasie, choć Dille nie chciał podać żadnych istotnych szczegółów. Zaznaczył jednak kilkukrotnie, że wprowadzenie opłat to coś nad czym Sony bardzo poważnie myśli.