Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2010, 12:45

Wieści ze świata (Dead Space 2, Bad Company 2, Mass Effect 2) 04/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj zastanawiamy się nad czym pracuje Square Enix, jak straszny będzie Dead Space 2, kiedy Blizzard zorganizuje kolejną imprezę oraz jakie darmowe dodatki szykują twórcy Mass Effecta 2.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj zastanawiamy się nad czym pracuje Square Enix, jak straszny będzie Dead Space 2, kiedy Blizzard zorganizuje kolejną imprezę oraz jakie darmowe dodatki szykują twórcy Mass Effecta 2.

Everquest II

W dniu jutrzejszym firma Sony Online Entertainment po raz pierwszy przedstawi relację z wycieczki do świata EverQuest II: Sentinel's Fate, czyli szóstego dodatku do jednej z najbardziej znanych gier MMO na świecie. Całość będzie transmitowana na żywo w Internecie i komentowana przez Alana "Brenlo" Crosby, producenta projektu. Podobny pomysł na promocję swojej gry zastosowali twórcy Age of Conan w grudniu ubiegłego roku.

Torchlight

Studio Runic Games wypuściło uaktualnienie do swojego niezwykle przyjemnego hack&slasha Torchlight, dostępnego między innymi na Steamie. Gra w wersji 1.15 oferuje nowe wyzwania (w tym chociażby lokacje Tomb of the Awakened, Estherian Ruins, Dwarven Fortress, Molten Prison) oraz mnóstwo poprawek. Przypominamy, że obecnie deweloper pracuje nad wersją MMO tytułu, o której usłyszymy jednak dopiero za kilkanaście miesięcy.

Scribblenauts

Wesoła i oryginalna gra Scribblenauts na DS-a sprzedała się w łącznym nakładzie miliona egzemplarzy. O „drobnym” sukcesie tytułu poinformowała firma Warner Bros Interactive Entertainment. Dlaczego drobnym? Początkowo produkcja nie sprzedawała się za dobrze i spodziewano się kiepskich rezultatów. Jak widać, nieustająca kampania reklamowa pozwoliła zainteresować grą sporą grupę graczy. Jednocześnie wydawca daje do zrozumienia, że o Scribblenauts być może usłyszymy w przyszłości.

BlizzCon 2010

Blizzard Entertainment nie ujawnił szczegółów najbliższej imprezy BlizzCon, ale serwis IncGamers twierdzi, że miałaby ona odbyć się w dniach 22-23 października tego roku i ponownie zawitać do Anaheim Convention Center w Kalifornii. Taką informację znaleziono przynajmniej na oficjalnej stronie kompleksu – niestety po pewnym czasie została ona usunięta, a Blizzard odmówił wyjaśnienia sprawy.

MotoGP 10/11

Greg Bryant, jeden z obecnych twórców serii MotoGP, powiedział, że jej fani mogą spodziewać się wsparcia dla obrazu 3D i śledzenia ruchów głowy gracza. Takie zaawansowane rozwiązania nie pojawią się w zapowiedzianym na marzec MotoGP 09/10, ale dopiero w następnej odsłonie serii (10/11). Autorzy testowali taki pomysł na starszych grach i podobno sprawdził się on doskonale.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Bad Company 2, Mass Effect 2) 04/02/10 - ilustracja #1

Battlefield: Bad Company 2

Wersja demonstracyjna Battlefield: Bad Company 2 zostanie wydana dzisiaj na PlayStation 3. Oczywiście posiadacze tej platformy mieli już okazję przetestować grę w zamkniętej becie, ale dopiero teraz do zabawy dołączą wszyscy chętni. Tymczasem, produkcja jest sprawdzana również przez posiadaczy komputerów osobistych (pecetowa beta potrwa do końca lutego) oraz Xboksów 360 (demo zostało opublikowane w ubiegłym tygodniu).

PlayStation Motion Controller – Arc?

Szef wydawcy THQ Brian Farrell odniósł się do nowego kontrolera wykrywającego ruch od Sony używając słowa Arc. Wydaje się więc, że być może będzie to nazwa ciekawie zapowiadającego się urządzenia, które do działania wymaga kamerki internetowej. Firma Sony wyjaśniła jednak, że jest to tylko termin roboczy.

Tecmo Koei

Firma Tecmo Koei odnotowała straty rzędu 1.84 miliarda jenów (około 20 milionów dolarów) w trzecim okresie bieżącego roku biznesowego. Co było przyczyną słabego wyniku? Mówi się, że zawiniły gry przeznaczone na Wii (w tym chociażby Samurai Warriors 3), które po prostu sprzedały się słabiej niż oczekiwano.

Bioshock 2

Wczoraj mówiliśmy o procesie instalacji gry Heavy Rain – dziś czas na drugiego Bioshocka. Okazuje się, że posiadacze PlayStation 3 będą musieli zainstalować 5 GB plików na dysku twardym. Nie jest to oczywiście żadna nowość, bo podobną sytuację widzieliśmy w przypadku poprzedniej części serii na konsolę Sony.

The Legend of Zelda

Nowa odsłona przygód Linka, o której mówi się od jakiegoś czasu, będzie wymagała posiadania urządzenia Wii Motion Plus, zwiększającego możliwości podstawowego kontrolera na Wii. Podobno w zamian za to otrzymamy rozgrywkę, w której pomachamy swobodnie mieczem, dzięki czemu zabijanie wrogów będzie znacznie ciekawsze.

Dead Space 2

Twórcy gry Dead Space 2 powiedzieli, że powinniśmy spodziewać się w niej znacznie więcej akcji od horroru. Studio Visceral Games pracuje obecnie także nad grą Dante’s Inferno, która niedługo trafi do sprzedaży. Produkcja cieszy się sporą popularnością, więc autorzy postanowili kontynuować podobne podejście i w drugiej części serii Dead Space wzmocnić możliwości gracza.

Stargate: Resistance

Wszyscy fani serialu Gwiezdne wrota mogą już zamawiać grę Stargate: Resistance, czyli strzelankę powstałą na bazie produkcji MMO Stargate Worlds. Od sukcesu pierwszej gry najprawdopodobniej będzie zależeć sytuacja drugiej, więc może warto wesprzeć twórców z firm FireSky i Cheyenne Mountain Entertainment. Tytuł jest dostępny w systemie dystrybucji Direct2Drive.

WRC

Studio Black Bean Games pracuje nad oficjalną grą opartą na licencji WRC (World Rally Championship). Zobaczymy w niej trzynaście oczywiście prawdziwych lokacji, mnóstwo samochodów oraz zaawansowany silnik fizyczny. Oprócz tego wpłyniemy na ustawienia samochodów, rozbijemy je o barierki i drzewa oraz będziemy oglądać akcję zza kierownicy trójwymiarowego kokpitu.

War Rock

Strzelanka sieciowa War Rock obchodzi swoje trzecie urodziny. Z tej okazji twórcy przedstawili nowy tryb zabawy, czyli Siege War. Twórcy mówią, że ich gra wzoruje się na serii Battlefield, więc oczywiście skupia się na szybkiej i dynamicznej akcji z wykorzystaniem najróżniejszych pojazdów. Produkcja jest dostępna za darmo.

Mass Effect 2

Fani Mass Effecta 2 dostaną wkrótce darmowe dodatki do gry, które zostaną opublikowane w sieci Cerberus. Informację ujawniono na Twitterze firmy BioWare, chociaż niestety nie podano kiedy dokładnie pojawią się nowe atrakcje. Nie wiemy też czym one tak naprawdę będą, chociaż spodziewamy się broni, przedmiotów, misji, czy bohaterów.

Square Enix

Japoński magazyn o grach Famitsu donosi, że firma Square Enix pracuje nad aż pięcioma nieujawnionymi jeszcze projektami, z których dwa powinny pojawić się przed końcem tego roku. Podobno latem fani serii Dragon Quest doczekają się również nowych informacji na jej temat. Nie wiemy jeszcze czym są tajemnicze projekty, ale domyślamy się, że będzie w nich nawiązanie do Final Fantasy.

Galeria obrazków

Disciples II: Bunt Elfów

Galeria filmów

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Mortal Online - Open beta trailer

The Secret World - Kingsmouth

BioShock 2 - film startowy

Gramy w Dante's Inferno

Gramy w MAG - Dominacja

gry