Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Stargate Resistance (PC)

Stargate Resistance PC

Stargate Resistance to sieciowa strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, której akcja osadzona została w uniwersum Gwiezdnych Wrót. Za powstanie tytułu odpowiada studio Cheyenne Mountain Entertainment.

Akcji | TPP | seriale TV

PC Windows
Okładka Stargate Resistance (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10lutego2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra akcji/TPP osadzona w znanym z filmów, seriali i książek uniwersum Gwiezdnych Wrót. Tytułowe wrota to pozostawione przez starożytną rasę obcych urządzenia służące do natychmiastowego transportu na wielkie odległości. Ich twórcy dawno już znikli z galaktyki. Zastąpili ich obcy z pasożytniczej rasy Goa'uld, którzy wykorzystali swoją przewagę technologiczną do zniewolenia tysięcy światów. Gracze mogą wcielić się w role ziemian należących do Stargate Command albo też stanąć przeciwko nim jako Goa'uld oraz służący im Jaffa.

Stargate Resistance to strzelanina przeznaczona do gry wieloosobowej. Wybierać możemy między 6 dostępnymi klasami postaci (po 3 dla każdej ze stron konfliktu). Każda z nich dysponuje własnym arsenałem i przedmiotami. Podczas zabawy nasze osiągnięcia nagradzane są punktami doświadczenia, które wykorzystujemy później do zwiększania możliwości naszego herosa. Uzbrojenie obejmuje m.in. granatniki, karabiny snajperskie, działka maszynowe, P90, granaty dymne czy miny. Oczywiście w grze znajdą się również narzędzia mordu Goa'uld takie jak: Hara’Kash, ostrza A'Tak, laski Ma'Tok czy też Tok’Kalsy.

Dostępne są trzy tryby gry: Team Death Match, Capture the Tech oraz Galactic Domination. W tym ostatnim każda wygrana potyczka zwiększa poziom dominacji danej frakcji nad konkretną planetą. O ile dokładnie, to już zależy od tego jak druzgocącą porażkę ponieśli przeciwnicy. Im więcej planet znajdzie się pod kontrolą naszej strony, tym większymi bonusami zostaniemy nagrodzeni.

Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 3.0 i umożliwia na raz zabawę maksymalnie 16 graczom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Stargate Resistance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Stargate Resistance

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7800 GTX lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Mass Effect 2, World of Tanks, Super Meat Boy) 24/11/10
Wieści ze świata (Mass Effect 2, World of Tanks, Super Meat Boy) 24/11/10

wiadomość24 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o DLC do Lionheart: Kings’ Crusade, polskiej wersji serwisu internetowego World of Tanks, rychłym końcu Stargate Resistance, a także kolejnych statystykach z Mass Effect 2. Zapraszamy do lektury.

Studio Cheyenne Mountain odzyskało prawa do swoich gier w uniwersum Stargate
Studio Cheyenne Mountain odzyskało prawa do swoich gier w uniwersum Stargate

wiadomość11 listopada 2010

Zakończyła się trwająca pół roku batalia o prawa do gier Stargate Resistance oraz Stargate Worlds. Sąd uznał, że należą się one studiu Cheyenne Mountain Entertainment, które wciąż balansuje na krawędzi bankructwa. Niestety, prawdopodobnie wyrok zapadł zbyt późno. Licencyjna na produkcję gier bazujących na filmach i serialu Gwiezdne Wrota wygasła tydzień temu.

Kolejny darmowy weekend Stargate Resistance
Kolejny darmowy weekend Stargate Resistance

wiadomość1 maja 2010

Fresh Start Studios wykazuje się ostatnio godnym podziwu uporem próbując przekonać graczy do Stargate Resistance. Ledwo tydzień temu odbył się darmowy okres próbny tej sieciowej strzelaniny, a już szykowany jest kolejny.

Wypróbuj Stargate Resistance za friko
Wypróbuj Stargate Resistance za friko

wiadomość25 kwietnia 2010

Wszyscy gracze, którzy są zainteresowani Stargate Resistance, ale brakuje im pewności, czy gra warta jest swojej ceny mają okazję, by własnoręcznie rozwiązać ten dylemat. Obecnie trwa bowiem darmowy okres próbny tej bazującej na popularnej licencji filmowej strzelanki multiplayer.

Stargate Resistance w rękach nowego studia
Stargate Resistance w rękach nowego studia

wiadomość28 marca 2010

Akcjonariusze Cheyenne Mountain Entertainment zadecydowali, że w związku ze złożeniem do sądu wniosku o upadłość firmy pieczę nad sieciową grą akcji Stargate Resistance sprawować będzie założone przez nich Fresh Start Studios. Szczegóły sprawy zostały opisane na łamach oficjalnej strony internetowej Cheyenne Mountain.