Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2010, 14:10

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Mass Effect 2, World of Tanks, Super Meat Boy) 24/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o DLC do Lionheart: Kings’ Crusade, polskiej wersji serwisu internetowego World of Tanks, rychłym końcu Stargate Resistance, a także kolejnych statystykach z Mass Effect 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o DLC do Lionheart: Kings’ Crusade, polskiej wersji serwisu internetowego World of Tanks, rychłym końcu Stargate Resistance, a także kolejnych statystykach z Mass Effect 2. Zapraszamy do lektury.

Lionheart: Kings' Crusade

Na rynku zadebiutowało pierwsze DLC do strategii czasu rzeczywistego Lionheart: Kings’s Crusade, autorstwa studia NeoCoreGames. Rozszerzenie New Allies wprowadza do gry kilkanaście dodatkowych jednostek, w tym nowych bohaterów (m.in. Joannę d’Arc, Lancelota oraz Króla Artura). Jego cena ustalona została na poziomie 4,99 dolarów. Przy okazji firma Paradox Interactive, wydawca Lionheart: Kings’ Crusade, podjęła decyzję o permanentnym obniżeniu ceny gry do poziomu 29,99 euro (z dotychczasowych 39,99 euro).

Popular Science

Magazyn Popular Science ogłosił listę produktów ujętych w najnowszej edycji swojego dorocznego rankingu Best of What’s New. Wśród wyróżnionych urządzeń, rozwiązań i gadżetów znalazł się m.in. kontroler PlayStation Move, system OnLive (pozwalający grać w gry na odległość, z wykorzystaniem szybkich połączeń internetowych), a także iPad. W zeszłym roku redakcja magazynu uwzględniła w zestawieniu m.in. Kinecta (wówczas znanego jeszcze pod roboczą nazwą Project Natal).

World of Tanks

W związku z dynamicznym wzrostem liczby osób grających w sieciowe World of Tanks firma Wargaming.net podjęła decyzję o uruchomieniu zlokalizowanych wersji oficjalnego serwisu internetowego poświęconego grze. Obok edycji niemieckiej, lub też włoskiej, znalazła się też odsłona polska. Przypominamy, że gra na rynkach zachodnich, w tym i u nas, znajduje się ciągle w fazie beta. Aby przystąpić do testów należy wypełnić stosowny formularz.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, World of Tanks, Super Meat Boy) 24/11/10 - ilustracja #1

Super Meat Boy

Studio Team Meat poinformowało, że pecetowa wersja Super Meat Boy doczeka się w przeciągu 2-3 miesięcy od premiery – przewidzianej na 30 listopada – debiutu pięciu darmowych dodatków DLC. W ich skład wejdą nowe rozdziały, składające się z co najmniej 20 poziomów każdy. Pierwsze dwa rozszerzenia – Meat Boy (misje znane z oryginalnej, flaszowej edycji gry) oraz I Meat Boy (odmienione wersje 20 najlepszych poziomów z „podstawki”) – zadebiutują jeszcze w grudniu.

Stargate Resistance

Na oficjalnej stronie internetowej gry Stargate Resistance pojawiła się informacja, zgodnie z którą serwery, na jakich działa multiplayerowa strzelanina studia Cheyenne Mountain Entertainment zostaną wyłączone w styczniu przyszłego roku. Upadek gry, poprzedzony problemami producenta, zasygnalizowano już kilka dni temu, dezaktywując możliwość jej zakupu.

Mass Effect 2

W Sieci zadebiutował kolejny zestaw statystyk, podsumowujących dokonania posiadaczy gry Mass Effect 2. Tym razem dowiedzieliśmy się m.in., że aż 82% graczy decydowało się na rozgrywkę Shepardem-mężczyzną. 83% spośród wszystkich nabywców podjęło decyzję o zmodyfikowaniu wizerunku bohatera, a najpopularniejszą klasą był Żołnierz (wybrało ją 65% graczy). Tylko 50% osób w pełni rozbudowało posiadany statek kosmiczny, a na wybór ścieżki Renegata pod koniec głównego wątku zdecydowało się tylko 36% graczy.

Tron Evolution

Nabywcy przygodowej gry akcji Tron Evolution (PC, X360, PS3), powiązanej z kinowym obrazem TRON Legacy w reżyserii Josepha Kosinskiego, będą mogli pobrać w dniu zakupu własnego egzemplarza darmowy dodatek DLC, rozbudowujący produkcję o dwie nowe mapy multiplayer, a także skórkę postaci (konkretnie Sama Flynna). Europejska premiera gry studia Propaganda Games odbędzie się 26 listopada.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, World of Tanks, Super Meat Boy) 24/11/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Raving Rabbids: Travel in Time

Splatterhouse

Swords & Soldiers

Need For Speed: Hot Pursuit

Operation Flashpoint: Red River

Dive to the Titanic

Mafia II: Joe’s Adventures

Gary Grigsby’s War in the East: The German-

Worms: Battle Islands

Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Mindjack

EVE Online - Incursion

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Operation Flashpoint: Red River - gameplay

Gramy w EverQuest II Gramy!

Assassin's Creed: Brotherhood - multiplayer Gramy!

Dragon Ball: Raging Blast 2 w akcji Gramy!

Assassin's Creed: Brotherhood – Perfect Assassin – wersja PL

Assassin's Creed: Brotherhood – Project Legacy – wersja PL

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam – Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Lionheart: Wyprawy Krzyżowe - Allies DLC

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry