Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Mafia II: Joe’s Adventures (PC)

Mafia II: Joe’s Adventures

Dodatek DLC do gry Mafia II pozwalający wcielić się w postać Joe Barbaro – przyjaciela Vito Scaletty, którego znamy jako głównego bohatera podstawowej przygody. Misje obejmują zarówno sekcje polegające na brawurowej jeździe samochodem, jak i poziomy typowo strzelankowe.

To jest dodatek do gry Mafia II.

Akcji | TPP | samochodowe | gangsterskie | TPS | lata 40. i 50. XX wieku

Okładka Mafia II: Joe’s Adventures (PC)

data premiery gry:

23lis2010

PC X360 PS3

Joe’s Adventures jest jednym z kilku dodatków DLC wydanych na potrzeby przedłużenia żywotności gry Mafia II – kontynuacji legendarnej już gangsterskiej gry akcji, strukturą rozgrywki przypominającej niezwykle popularną serię GTA. Rozszerzenie zostało opracowane w studiu 2K Czech odpowiedzialnym również za stworzenie pierwowzoru.

Wcielamy się w postać Joe Barbaro – przyjaciela Vito Scaletty, którego znamy jako głównego bohatera podstawowej przygody. Joe zna Vito od dzieciństwa, a ich znajomość układała się bez większych zakłóceń, do czasu aż ten drugi trafił do więzienia. Okres „odsiadki” był w Mafii II pokazany w taki sposób, że tak naprawdę nie wiedzieliśmy co w tym czasie działo się w mieście Empire Bay. Właśnie na to pytanie odpowiada to rozszerzenie. Co ciekawe, dowiadujemy się nie tylko tego co robił Joe przez te kilka straconych dla Vito lat – odkrywamy bowiem także pewne sekrety związane z wyrokiem Scaletty.

Oprócz szeregu misji wchodzących w skład dodatku trafiamy też w nieznane wcześniej miejsca, wśród których wyróżnić można wnętrza wybranych budynków, stację kolejową, stocznię, czy okolice jeziora. Gra została także wzbogacona o nowe ciuchy i różne przedmioty do kolekcjonowania, a ścieżka dźwiękowa otrzymała kilka dodatkowych klasyków lat czterdziestych i pięćdziesiątych.

Sama rozgrywka nie zmieniła się od czasów „podstawki” i opiera się na tych samych założeniach co oryginał. Choć przejmujemy kontrolę nad inną postacią, sterowanie nie różni się od sposobu kontroli Vito Scaletty. Strzelaniny działają zatem w podobny sposób jak w wielu innych grach akcji – możemy chować się za przeszkodami, prześlizgnąć się z miejsca na miejsce, czy powalczyć z przeciwnikiem na krótki dystans. Tymczasem jazda samochodem utrzymana jest w stylu znanym fanom cyklu. Pojazdy są więc nieco ociężałe i mają dłuższą drogę hamowania od najnowszych modeli, a w opcjach możemy zmienić model jazdy ze zręcznościowego na realistyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 1112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 243 głosów czytelników.

Gry podobne do Mafia II: Joe’s Adventures

Klasyfikacja PEGI Mafia II: Joe’s Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mafia II: Joe’s Adventures

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 1
 • 5 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
 • 6 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Mafia II: Joe’s Adventures - recenzja gry
Mafia II: Joe’s Adventures - recenzja gry

Recenzja 2 grudnia 2010, 12:36

Chciałbym móc z czystym sumieniem polecić Wam ten produkt, ale nie mam odwagi. To właśnie takie dodatki, zrobione na kolanie dla szybkiej kasy, w głównej mierze wpływają na negatywną opinię o DLC. Autorzy nie włożyli w to rozszerzenie żadnego wysiłku – brak fabuły, przerywników filmowych i jakiejkolwiek myśli przewodniej świadczy najdobitniej, że rozszerzenie Joe’s Adventures od początku nie miało być niczym więcej, jak zlepkiem przypadkowych misji, na dodatek oklepanych, wtórnych i zbudowanych na bazie treści, które nie były godne znaleźć się w pierwowzorze.

PC
X360
PS3