Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris (PC)

Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris PC

Pierwsza z serii strategicznych gier wojennych, opowiadająca o przebiegu II Wojny Światowej. Epizod przedstawia losy Polski i Francji w latach 1939-1940, które zostały zaatakowane przez III Rzeszę.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris (PC)

producent: VR Designs

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26sierpnia2010

Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris jest pierwszą częścią serii operacyjnych gier wojennych z elementem strategicznym, prezentujących najważniejsze wydarzenia militarne II wojny światowej. Grę przygotowały studia Matrix Games i VR Designs, autorzy docenionego Advanced Tactics: World War II.

Pierwszy odcinek nowej serii gier, zatytułowany The Blitzkrieg from Warsaw to Paris, jest odtworzeniem militarnych sukcesów Niemiec w atakach na Polskę i Francję w latach 1939-40. W razie odpowiednio dobrego wyniku w tych operacjach gracz może również rozegrać etap ‘Sea Lion’, nawiązujący do hipotetycznej inwazji na Wielką Brytanię.

Gra bardzo realistycznie odtwarza działania wojenne, charakteryzuje się też dużą dokładnością przedstawienia takich elementów, jak pojedyncze oddziały i pojazdy. Dodatkowo, zanim rozpocznie się kolejna kampania, gracze wybierają opcje i działania strategiczne, które mogą mieć znaczny wpływ na wynik walk (np. sposób rozdysponowania zaopatrzenia i uzupełnień). W opanowaniu sytuacji panującej na froncie pomaga łatwy i czytelny interfejs użytkownika.

Gdy jednoosobowa rozgrywka przestanie wystarczać, Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris zaoferować nam może również tryb multiplayer, w którym gracze staną przeciw sobie w walce jako armie Osi i Aliantów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-9  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.5 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 8 MB
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7