Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Advanced Tactics: World War II (PC)

Advanced Tactics: World War II PC

Advanced Tactics: World War II jest turową grą strategiczną, bazującą na sukcesie i popularności People's Tactics, darmowej (freeware) strategii inspirowanej takimi klasykami gatunku, jak Empire czy Panzer General.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Advanced Tactics: World War II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Advanced Tactics: World War II jest turową grą strategiczną, bazującą na sukcesie i popularności People's Tactics, darmowej (freeware) strategii inspirowanej takimi klasykami gatunku, jak Empire czy Panzer General. Nieformalny sequel powstał jednak przy wykorzystaniu znacznie większych nakładów pracy i pieniędzy, dzięki czemu może już pretendować do grona udanych gier komercyjnych. Udało się także uzyskać przychylność firmy Matrix Games, specjalizującej się w wydawaniu gier strategicznych.

Główną tematyką programu jest II Wojna Światowa. Możemy zdecydować się na odtworzenie szeregu mniej lub bardziej znanych operacji z tego okresu (m.in. Ardeny 1944, Północna Afryka 1941 czy Linia Gotów 1944 – w sumie pięć rozbudowanych kampanii) lub skorzystać z zestawu scenariuszy hipotetycznych. Programiści z VR Designs skupili się przede wszystkim na przygotowaniu intuicyjnego interfejsu użytkownika oraz zapewnieniu wysokiej elastyczności silnika symulującego. Dzięki temu rozgrywka w Advanced Tactics ma szanse osiągać zadowalający poziom realizmu przy relatywnie dużej dostępności i grywalności.

Ważnym elementem programu jest uniwersalność – twórcy nie zdecydowali się na wgłębianie się w szczegóły danej operacji, stąd zamiast konkretnych modeli czołgów czy artylerii nasza armia składa się raczej z oddziałów danego typu czy odpowiedniej klasy (np. działa przeciwlotnicze, lekkie, średnie i ciężkie czołgi, moździerze, piechota itp.). W efekcie omawiana pozycja może bez zewnętrznych dodatków obsługiwać bitwy i zmagania z różnych teatrów działań, a nawet i epok. Bardzo ważnymi elementami produkcji jest generator losowych scenariuszy oraz rozbudowany edytor bitew (Wargame Construction Kit). Na uwagę zasługuje również animowana, całkowicie zautomatyzowana symulacja potyczek, dająca nam ogólny pogląd na skuteczność i możliwości naszych podkomendnych.

Główne zasady rozgrywki pozostają jednak takie same – konflikt obserwujemy zawsze za pośrednictwem mapy podzielonej na heksy, zaś nasze jednostki są przedstawione za pomocą kolorowych żetonów, zupełnie jak w przypadku planszowych gier wojennych. Uwzględniono najważniejsze czynniki mające wpływ na bieg wojny – poziomy zaopatrzenia, produkcja sprzętu i powoływanie jednostek, rozwój technologiczny wojska czy odpowiednia organizacja dywizji – wszystko to ma znaczący wpływ na przebieg konfliktu. Poziom skomplikowania nie jest jednak przesadnie duży, dzięki czemu nawet 'niedzielni' stratedzy mają szansę dobrze bawić się grą. Dodatkową zachętą do zabawy w Advanced Tactics jest aktywny, sieciowy system rankingowy w dwóch wersjach: oficjalnej oraz amatorskiej. Tryb multiplayer (gra przez pocztę elektroniczną – PBEM) jest dobrze rozwinięty i umożliwia włączenie się do gry nawet dziewięciu graczom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 9  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Advanced Tactics: World War II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Advanced Tactics: World War II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP