Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer General (PC)

Panzer General PC

Panzer General to gra strategiczna z podziałem na tury, która rzuca nas w wir wydarzeń, znanych z historii jako II Wojna Światowa. Produkt SSI jest w pewnym sensie unikatowy, bowiem w całości poświęcono go nazistom, a to w grach komputerowych zdarza się wyjątkowo rzadko.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Panzer General (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca1994

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzer General to gra strategiczna z podziałem na tury, która rzuca nas w wir wydarzeń znanych z historii, jako II Wojna Światowa. Produkt SSI jest w pewnym sensie unikatowy, bowiem w całości poświęcono go nazistom, a to w grach komputerowych zdarza się wyjątkowo rzadko.

Rozgrywkę podzielono na pięć odrębnych kampanii, odpowiadających konkretnym okresom wojny. Prowadząc armię Wehrmachtu, będziemy mieli okazję wziąć udział w ofensywie niemieckiej na Polskę (1939), toczyć boje o strategiczne pozycje w Afryce Północnej (1941), uczestniczyć w operacji Barbarossa (1941), bronić ziem włoskich (1943) i przypuścić atak na pozycje Sowietów w okolicach Charkowa (1943). Każdy scenariusz wchodzący w skład kampanii, można też rozegrać odrębnie, korzystając z odpowiedniej opcji w menu. Pojedyncze misje to jedyna okazja w tej grze, aby stanąć po stronie Aliantów, poza tym w zestawie luźnych scenariuszy znalazły się również te hipotetyczne, np. lądowanie wojsk niemieckich w okolicach Waszyngtonu.

Aby zakończyć sukcesem dany scenariusz, należy wykonać postawione przed nami zadanie w określonej liczbie tur. Ilość tych ostatnich, uzależniona jest od poziomu trudności, wybranego przed rozpoczęciem misji. Właściwa rozgrywka polega na przesuwaniu jednostek po mapie i atakowaniu pozycji nieprzyjaciela. Wynik każdej potyczki uzależniony jest od wielu czynników, poczynając od użytych w walce środków, na ukształtowaniu terenu kończąc. Niezmiernie istotnym czynnikiem są także warunki pogodowe, które w najmniej oczekiwanym momencie potrafią utrudnić poruszanie się wojsk, lub w ogóle je uniemożliwić. W trybie kampanii zwarto również dokupywanie ludzi lub sprzętu. Każda jednostka kosztuje określoną ilość punktów prestiżu, które zdobywamy, wykonując kolejne misje.

Panzer General posiada obszerne menu, w którym zmieniając dowolne aspekty rozgrywki, możemy sobie odpowiednio ułatwić, bądź to utrudnić rozgrywkę. Gra jest rozbudowana pod każdym względem. Ilość jednostek przyprawi o drżenie rąk wszystkich pasjonatów II Wojny Światowej, a należy podkreślić, że program nie ogranicza się tylko do wojsk naziemnych, ale także powietrznych i morskich. Oprawa audiowizualna to kolejny, bardzo mocny punkt gry. Podwyższona rozdzielczość i pieczołowicie wykonane ikony przedstawiające jednostki, budzą ogromny podziw. Równie dobrze prezentują się także mapy terenu oraz proste i czytelne menu. W grze usłyszymy wyśmienity podkład dźwiękowy, z zagrzewającą do boju muzyką oraz dużą ilością, gustownych sampli. Bez wątpienia, Panzer General to jedna z najlepszych gier strategicznych, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 257 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Panzer General

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486/66
  • 8 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • 6 MB HDD
  • DOS/Windows 95
Seria Panzer General powraca z nową grą na Xboksa 360
Seria Panzer General powraca z nową grą na Xboksa 360

wiadomość14 sierpnia 2009

Ubisoft zapowiedział Panzer General: Allied Assault na Xboksa 360, czyli produkcję tworzoną przez studio Petroglyph i nawiązującą do klasycznej strategicznej serii znanej z pecetów. Nie jest to jednak wierna konwersja starego i dość wymagającego hitu, ale zupełnie nowy pomysł łączący grę karcianą z planszową oraz wykorzystujący znacznie bardziej przystępną oprawę wizualną.