Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945 (PC)

Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945 PC

Osadzona w realiach II wojny światowej skomplikowana strategia turowa, będąca kolejnym dziełem słynnego Gary’ego Grigsby'ego oraz jego studia 2BY3 Games.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8grudnia2010

Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945 to skomplikowana strategia turowa osadzona w czasie II wojny światowej. Tytuł skupia się na konflikcie pomiędzy ZSRR a Trzecią Rzeszą w latach 1941-1945.

Gra aspiruje do miana jednej z najdokładniejszych strategii turowych osadzonych w tych realiach. Autorzy zadbali nie tylko o realistyczne przedstawienie frontowych działań wojennych, ale także o odwzorowanie czynników ekonomicznych i gospodarczych mających bezpośredni wpływ na zaopatrzenie wojsk i tym samym na przebieg całego konfliktu. Pieczołowicie odtworzono więc możliwości bojowe wszelkich typów jednostek biorących udział w zmaganiach na froncie wschodnim - dotyczy to obu stron, czyli ZSRR i III Rzeszy (w tym m.in. oddziałów piechoty, sił pancernych i lotnictwa). Uwzględniono przy tym wyszkolenie, doświadczenie i morale żołnierzy oraz struktury dowodzenia. Nie zapomniano też o wpływie na przebieg walk takich czynników jak: teren, na jakim znajdują sie poszczególne jednostki, pole oraz zasięg widzenia oddziałów (mgła wojny), a także warunki pogodowe. Co więcej tytuł ten posiada wbudowany złożony system uzupełnień, uwzględniający stan gospodarczy obu stron konfliktu w kolejnych latach.

W grze znajdziemy 25760 hexów przekładających się na 2,5 miliona mil kwadratowych pól bitewnych, od wschodniego Berlina, przez pasma Uralu, aż po Leningrad i Baku. Dokładnie przeniesiono każde ważniejsze miejsce potyczek sił Niemieckich z Sowieckimi w latach 41-45. Oprócz większych scenariuszy i kampanii, dla graczy przygotowano również pomniejsze misje o różnym poziomie skomplikowania. Dzięki temu możemy rozegrać zarówno pełną wojnę pomiędzy siłami Rzeszy i ZSRR oraz pojedyncze, często odbiegające od prawdziwej historii bitwy.

Oprawa audiowizualna tytułu jest przejrzysta i prosta, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z opanowaniem sytuacji panującej na polu bitwy. Produkt wyróżnia też rozbudowane AI wrogów. Dodatkowo ze względu na ergonomiczny interfejs i automatyzację pewnych zadań, gra jest bardzo przystępna dla nowych graczy, jednocześnie stanowiąc wyzwanie dla miłośników strategii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.9 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Gry podobne do Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945

Wymagania wiekowe Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7