Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 listopada 2010, 21:18

autor: Cairine

Mark Walhberg potwierdza: wcieli się w Nathana Drake’a

Chociaż plotki o planowanej filmowej adaptacji Uncharted, jednej z najbardziej popularnych serii przygodówek na PlayStation, krążą już od dawna, dopiero dwa tygodnie temu informowaliśmy o pierwszych przesłankach świadczących jakoby w końcu ruszyło się coś w sprawie.

Chociaż plotki o planowanej filmowej adaptacji Uncharted, jednej z najbardziej popularnych serii przygodówek na PlayStation, krążą już od dawna, dopiero dwa tygodnie temu informowaliśmy o pierwszych przesłankach świadczących jakoby w końcu ruszyło się coś w sprawie. Po dobrej wieści jaką było zatrudnienie do pracy nad filmem reżysera Davida O. Rusella, pojawiły się niepokojące doniesienia o tym, że twórcy ekranizacji chcą znacząco zmodyfikować fabułę, chcieliby zaprosić do współpracy Joe’ego Pesci i Roberta De Niro, zaś na ekranie w roli Nathana Drake’a zobaczymy Marka Wahlberga, który dał się już poznać fanom Max Payne’a niekoniecznie z najlepszej strony.

Mark Walhberg potwierdza: wcieli się w Nathana Drake’a - ilustracja #1

 

Od dzisiaj wszystkie powyższe informacje możemy traktować poważnie, ponieważ w rozmowie z ekipą MTV potwierdził je sam aktor. Jak się okazuje, David O. Rusell tak bardzo lubi (grę?) Marka, że po raz kolejny postanowił powierzyć mu główną rolę w swojej najnowszej produkcji. Według słów Wahlberga, reżyser już rozpoczął prace nad scenariuszem, a sam rozmówca również nie kryje sympatii do swojego kolegi. „David jest jednym z najlepszych scenarzystów/reżyserów, z którymi pracowałem. Jego pomysł jest po prostu szalony. Mamy nadzieję nakręcić film latem.”

Aktor potwierdza także plotki o udziale duetu Joe Pesci & Robert DeNiro: „To właśnie dla nich David chce napisać nowe epizody. Rozmawiałem o tym z Pescim i wiem także, że współpracownicy Davida kontaktowali się z Robertem De Niro. Jestem pewien wszystkiego, cokolwiek wymyśli, ale generalna idea wychodzi poza schemat: De Niro będzie moim ojcem, Pesci zagra mojego wuja. Z pewnością nie będzie to bardzo sztywna i dosłowna interpretacja oryginalnej opowieści.”

Pytanie tylko co na to fani serii – ale może jednak zdążą się z innowacyjnymi pomysłami reżysera oswoić, gdyż na końcowy rezultat przyjdzie nam trochę poczekać. Według amerykańskiej bazy filmowej IMDb, Uncharted wejdzie na ekrany kin dopiero w 2013 roku.