Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2010, 10:16

autor: Adrian Werner

Ekranizacja Uncharted coraz bliżej

Uncharted to jedna z najbardziej filmowych serii ostatnich lat, dlatego pojawiające się od pewnego czasu pomysły by przenieść ją na srebrny ekran nie powinny dziwić nikogo. Najnowsze wieści wskazują, że coś wreszcie się ruszyło w temacie ekranizacji tego cyklu.

Uncharted to jedna z najbardziej filmowych serii ostatnich lat, dlatego pojawiające się od pewnego czasu pomysły by przenieść ją na srebrny ekran nie powinny dziwić nikogo. Najnowsze wieści wskazują, że coś wreszcie się ruszyło w temacie ekranizacji tego cyklu.

Ekranizacja Uncharted coraz bliżej - ilustracja #1

Jak donosi serwis Hollywood Reporter David O. Russell podpisał umowę z firmą Sony, według której ma napisać scenariusz bazujący na pierwszej grze cyklu (Uncharted: Drake's Fortune)a następnie na jego podstawie wyreżyserować cały film. Russell łączony był z tym projektem już w maju tego roku, wtedy zdecydował się jednak na zajęcie się adaptacją książki Pride and Prejudice and Zombie. Teraz to przedsięwzięcie zostało odłożone na półkę i twórca może w pełni poświęcić się przeniesieniu przygód Nathana Drake’a na taśmę filmową.

Trzeba przyznać, że David O. Russell to odważny wybór. Artysta ten ma na koncie filmy takie jak Złoto pustyni (Three Kings), Jak być sobą (I Heart Huckabees) czy mający się ukazać w tym roku The Fighter. Zazwyczaj do ekranizacji gier zatrudnia się typowych wyrobników wyspecjalizowanych w tworzeniu efektownych, ale niezbyt ambitnych produkcji, a do tego grona Russell z całą pewnością się nie zalicza. Sony musi pokładać w tym twórcy spore nadzieje, ponieważ nie tylko wyreżyseruje on film, ale również napisze do niego scenariusz. Warto tu przypomnieć, że wcześniejsze plotki jako scenarzystę podawały Kyle'a Warda. Wiadomo też, że Thomas Dean Donnelly oraz Joshua Oppenheimer (współpracowali razem m.in. przy filmie Sahara) napisali jedną z wersji scenariusza. Zapewne teraz wszystko to wyląduje w koszu i Russell zacznie od zera.

Ekranizacja Uncharted coraz bliżej - ilustracja #2

Producentami filmowego Uncharted zostali Avi Arad, Charles Roven oraz Alex Gartner. Matt Tolmach, czyli jeden z prezesów wytwórni Columbia nie szczędził pochwał dla nowozatrudnionego reżysera. Stwierdził on “David to doskonały wybór dla tego filmu. Wyśmienicie zrealizuje wszystkie klasyczne elementy tej marki, czyli świetnie opracowane postacie, mocne elementy komediowe oraz imponujące sceny akcji”.

Jak dotąd próby przeniesienia gier na srebrny ekran rzadko kończyły się powodzeniem. Trzeba jednak przyznać, że niewiele jest tytułów nadających się do tego bardziej niż seria Uncharted, która często chwalona jest właśnie za swoją wspaniałą filmowość. Teraz pozostaje nam jedynie czekać na dalsze konkrety odnośnie ekranizacji cyklu, zwłaszcza na te informujące o tym, jacy aktorzy wcielić się mają w znane z gier postacie.