Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2019, 10:03

autor: "Vergil"

Imponujące wyniki sprzedaży The Last of Us i Uncharted 4

W dniu dziesiątych urodzin gry Uncharted 2: Among Thieves poznaliśmy imponujące wyniki sprzedaży innych produkcji studia Naughty Dog. Choć wśród nich prym wiedzie pierwsze The Last of Us, po piętach depcze mu Uncharted 4: A Thief’s End.

Wczoraj opracowana przez studio Naughty Dog gra Uncharted 2: Pośród złodziei obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Korzystając z okazji, Daniel Ahmad, czyli starszy analityk z firmy Niko Partners, podzielił się z graczami informacjami na temat sprzedaży innych dzieł tej ekipy. Udostępnione przez niego dane pokazują, jak długą drogę przeszło studio od momentu, kiedy na sklepowych półkach pojawiła się druga część przygód Nathana Drake'a i spółki.

Otóż podczas gdy Uncharted 2 znalazło ponad 6 milionów nabywców wśród posiadaczy PlayStation 3, czwarta odsłona cyklu trafiła już w ręce ponad 16 milionów graczy. Nawet w zestawieniu z największym „gigantem” z portfolio studia, czyli The Last of Us, które sprzedało się w ponad 20 milionach egzemplarzy, wynik Kresu złodzieja jest imponujący. Dotyczy on bowiem sprzedaży na jednej platformie, a nie dwóch, jak ma to miejsce w przypadku opowieści o Joelu i Ellie (która zadebiutowała na PlayStation 3, jednak później doczekała się zremasterowanej wersji przygotowanej z myślą o PlayStation 4).

Pierwsze The Last of Us może się pochwalić imponującą sprzedażą. Czy druga część serii zdoła trafić do jeszcze większej liczby graczy? - Imponujące wyniki sprzedaży The Last of Us i Uncharted 4 - wiadomość - 2019-10-14
Pierwsze The Last of Us może się pochwalić imponującą sprzedażą. Czy druga część serii zdoła trafić do jeszcze większej liczby graczy?

Oczywiście ekipa Naughty Dog nie spoczywa na laurach. Obecnie zespół nadaje ostatnie szlify swojemu najnowszemu dziełu, czyli The Last of Us: Part II. Niedawno dowiedzieliśmy się, że tytuł zadebiutuje 21 lutego 2020 roku na PlayStation 4. Oprócz daty premiery i klimatycznego zwiastuna, pod koniec września poznaliśmy zawartość edycji kolekcjonerskich tej produkcji, a także dowiedzieliśmy się, że nie znajdziemy w niej trybu multiplayer; zamiast tego otrzymamy najdłuższą grę w historii studia. Warto jeszcze odnotować, że podobnie jak pierwsza odsłona cyklu, omawiany tytuł podobno ma się doczekać zremasterowanej wersji będącej tytułem startowym konsoli PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Naughty Dog
  2. Oficjalna strona internetowa serii The Last of Us
  3. Oficjalna strona internetowa serii Uncharted