Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2019, 13:48

autor: Froozyy

GTA 6 na premierę PS5 bardzo prawdopodobne

Przeciek z 2018 roku, w którym została ujawniona specyfikacja PlayStation 5, zdradza także listę startowych tytułów (również tych ekskluzywnych) na nową konsolę Sony oraz zwiastuje kolejną wersję urządzenia VR. Wśród gier, które mają pojawić się na PS5 znalazło się GTA VI.

GTA VI pojawi się na PlayStation 5? - GTA 6 na premierę PS5 bardzo prawdopodobne - wiadomość - 2019-10-09
GTA VI pojawi się na PlayStation 5?

Wczorajsza oficjalna wiadomość o specyfikacji i dacie premiery PlayStation 5 rzuca nowe światło na przecieki z grudnia 2018 roku, które oprócz informacji o nowej konsoli Sony zawierały kilka ciekawych rzeczy na temat jej startowych tytułów. Ich autorem jest anonimowy europejski deweloper, który twierdzi, że pomagał przy tworzeniu jednej z gier AAA na PS5.

Podana przez niego specyfikacja nowej konsoli Sony pokrywa się z oficjalną wiadomością z wczoraj. Przypominamy, że przeciek pojawił się pod koniec 2018 roku, kiedy o PlayStation 5 nic jeszcze nie wiedzieliśmy. To sugeruje, że informacje o grach, które pojawiły się w dalszej części, mogą także okazać się prawdziwe. Według nich GTA VI ukaże się w przyszłym roku w okresie świąt Bożego Narodzenia, a Sony podobno bardzo chce, aby tytuł przynajmniej na miesiąc był dostępny wyłącznie na ich urządzeniu. Akcja gry ma się dziać w Miami oraz Nowym Jorku.

Jakie gry chcielibyście zobaczyć na PS5? - GTA 6 na premierę PS5 bardzo prawdopodobne - wiadomość - 2019-10-09
Jakie gry chcielibyście zobaczyć na PS5?

Poza tym w przecieku pojawiają się informacje o ekskluzywnych tytułach startowych PlayStation 5. Wśród nich ma znaleźć się Gran Turismo 7 (również na VR), remaster The Last of Us 2, remaster PUBG w 4K (za darmo dla użytkowników PS+), remaster Ghost of Tsushima oraz 2 lub 3 produkcje AAA. Natomiast w 2021 roku ma się ukazać druga część Horizon: Zero Dawn.

Znajduje się tam również lista gier, które ukażą się w 2020 roku nie tylko na konsoli Sony (najpewniej również na Xboksie oraz pecetach). Są to między innymi Battlefield Bad Company 3, Harry Potter i nowa odsłona Assassin’s Creed.

Ostatnią rzeczą wartą uwagi w przecieku z 2018 roku jest wiadomość o nowej wersji sprzętu VR – PSVR 2. Urządzenie ma również zadebiutować w 2020 roku i oferować m.in. rozdzielczość do 2560x1440, częstotliwość odświeżania 120 Hz, śledzenie ruchu gałek ocznych, czy też zwiększyć ogólny komfort użytkowania. Do wszystkich tych informacji oczywiście nadal należy podchodzić z dystansem, jednak fakt, że podana specyfikacja pokrywa się z oficjalną oraz pojawienie się wczorajszej plotki o Horizon: Zero Dawn 2 sugerują, że coś może być jednak na rzeczy.