Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS5
Okładka Gran Turismo 7 (PS5)

Gran Turismo 7 PS5

GT7

Siódma pełnoprawna odsłona flagowego cyklu symulatorów samochodowych, stanowiącego od lat chlubę kolejnych generacji konsol PlayStation. Za jej powstanie odpowiada związane od lat z serią japońskie studio Polyphony Digital.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | tytuły ekskluzywne PlayStation | Find Your Next Game

Sony PlayStation 5
Okładka Gran Turismo 7 (PS5)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS5:

2021

Gran Turismo 7 to kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów wyścigów samochodowych wydawanego na konsole z rodziny PlayStation. Za produkcję gry odpowiada japońskie studio deweloperskie Polyphony Digital.

Gameplay

Gran Turismo 7 rozwija formułę znaną z poprzednich odsłon cyklu. Rozgrywka nastawiona jest na realizm wrażeń płynących z jazdy wirtualnymi samochodami. Zaawansowany system fizyki uwzględnia szereg czynników oddziałujących na pojazd w ruchu, w tym prędkość, masę, aerodynamikę, rodzaj zawieszenia, stan nawierzchni czy warunki pogodowe.

Tytuł ponownie kładzie nacisk na kampanię fabularną, podczas której można brać udział w wielu wyścigach na rzeczywistych torach zamkniętych oraz drogach o charakterze publicznym. Nie zabrakło także szerokiej gamy licencjonowanych pojazdów (od popularnych osobówek, poprzez samochody sportowe, aż po legendarne maszyny wyścigowe). Wśród dostępnych w grze marek pojazdów znalazły się Aston Martin, Ford oraz Lamborghini.

Multiplayer

Gran Turismo 7 pozwala na zabawę w pojedynkę między innymi w trybie fabularnym. Tytuł umożliwia także branie udział w wyścigach sieciowych z innymi użytkownikami.

4K, 60 FPS i ray tracing

Gran Turismo 7 oferuje realistyczną oprawę graficzną, a wszystkie pojazdy w grze zostały szczegółowo odwzorowane. Gran Turismo 7 celuje w natywną rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę wraz z obsługą ray tracingu i HDR. Gra wykorzystuje też inne technologie, którymi szczyci się PS5, jak skrócone czasy wczytywania, dźwięk Tempest 3D i haptyczne wibracje pada DualSense.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 4.6 / 10 na podstawie 1661 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Gran Turismo 7

odpowiednia dla każdego wieku

Horizon 2, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart z terminami premier
Horizon 2, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart z terminami premier

wiadomość9 listopada 2020

Firma Sony Interactive Entertainment udostępniła reklamę oczekiwanych gier z okazji zbliżającej się premiery konsoli PlayStation 5. Poznaliśmy terminy wydania m.in. Horizon: Forbidden West, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart.

Premiera Gran Turismo 7 na PS5 szybciej niż się wydaje
Premiera Gran Turismo 7 na PS5 szybciej niż się wydaje

wiadomość2 listopada 2020

Gran Turismo 7 na PS5 może pojawić się szybciej, niż ktokolwiek się spodziewa. Reklama w serwisie YouTube zdradza okienko wydawnicze.

Gran Turismo 7 pokaże moc PS5
Gran Turismo 7 pokaże moc PS5

wiadomość1 października 2020

Gran Turismo 7 będzie pokazem możliwości PS5. Gra zaoferuje ray tracing i HDR w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę.

Jak gry wykorzystują pada od PS5? DualSense okiem twórców
Jak gry wykorzystują pada od PS5? DualSense okiem twórców

wiadomość20 sierpnia 2020

Deweloperzy pracujący nad grami zmierzającymi na PlayStation 5 podzielili się konkretami na temat tego, w jaki sposób ich projekty wykorzystają unikalne możliwości kontrolera DualSense. Głos zabrali twórcy m.in. takich gier jak Gran Turismo 7, Horizon: Forbidden West, Deathloop czy Godfall.

Zapowiedziano Gran Turismo 7, jest gameplay z PS5
Zapowiedziano Gran Turismo 7, jest gameplay z PS5

wiadomość11 czerwca 2020

Firma Sony i studio Polyphony Digital zapowiedziały Gran Turismo 7. Pokazano zwiastun gry oraz pierwszy gameplay.