Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka Gran Turismo 7 (PS4)

Gran Turismo 7 PS4

Siódma pełnoprawna odsłona flagowego cyklu symulatorów samochodowych, stanowiącego od lat chlubę kolejnych generacji konsol PlayStation. Za jej powstanie odpowiada związane od lat z serią japońskie studio Polyphony Digital.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Gran Turismo 7 (PS4)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

data nieogłoszona

Gran Turismo 7 to kolejna odsłona popularnego cyklu symulacji wyścigów samochodowych wydawanego na konsole z rodziny PlayStation. Za produkcję gry odpowiada japońskie studio deweloperskie Polyphony Digital.

Podobnie jak we wcześniejszych grach z serii, gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia samochodu, siadając za kierownicą szerokiej gamy aut (od popularnych osobówek, poprzez samochody sportowe, aż po legendarne maszyny wyścigowe). Twórcy przygotowali spory zestaw tras obejmujących zarówno zamknięte tory, jak i drogi o charakterze publicznym.

Rozgrywka nastawiona jest na realizm wrażeń płynących z jazdy wirtualnymi samochodami. Zaawansowany system fizyki uwzględnia szereg czynników oddziałujących na pojazd w ruchu, w tym prędkość, masę, aerodynamikę, rodzaj zawieszenia, stan nawierzchni czy warunki pogodowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 4.7 / 10 na podstawie 1407 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gran Turismo 7

odpowiednia dla każdego wieku

Gran Turismo 7 na PS5 będzie silnie inspirowane GT2 i GT3
Gran Turismo 7 na PS5 będzie silnie inspirowane GT2 i GT3

wiadomość4 lipca 2019

Nowa odsłona Gran Turismo ma łączyć najlepsze cechy starszych odsłon z możliwościami obliczeniowymi nowej generacji konsol. Tak twierdzi Kazunori Yamauchi, szef Polyphony Digital. Bardzo możliwe również, że tytuł wykorzysta VR.

Gran Turismo 7 to Gran Turismo Sports? Chorwacki dystrybutor Sony ruszył z pre-orderami
Gran Turismo 7 to Gran Turismo Sports? Chorwacki dystrybutor Sony ruszył z pre-orderami

wiadomość11 czerwca 2015

Firma Sancta Domenica, oficjalny dystrybutor produktów Sony Computer Entertainment Europe na terenie Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, rozpoczęła w swoim sklepie przedsprzedaż gry Gran Turismo Sports. Pozycja szybko została usunięta z oferty sklepu, ale niewykluczone, że przedwcześnie ujawniono jedną z niespodzianek tegorocznych targów E3.

Gran Turismo 7 ukaże się w 2016 roku?
Gran Turismo 7 ukaże się w 2016 roku?

wiadomość10 czerwca 2015

Włoski serwis Spazio Games przeprowadził wywiad z Kazunori Yamauchim, twórcą serii Gran Turismo, na temat siódmej odsłony cyklu. Deweloper nie podał zbyt wielu informacji, ale zapewnił, że gra ukaże się w 2015 lub 2016 roku.

Gran Turismo 7 ukaże się w 2015 albo 2016 roku
Gran Turismo 7 ukaże się w 2015 albo 2016 roku

wiadomość13 października 2014

Kazunori Yamauchi, "ojciec" serii Gran Turismo, potwierdził, że siódma odsłona serii, przeznaczona na PlayStation 4, nie ukaże się w tym roku. Twórcy zamierzają wykonać wszystko, czego nie udało im się zrobić przy okazji Gran Turismo 6. Premiery gry powinniśmy się spodziewać w 2015 / 2016 roku.

Gran Turismo 7 nie ukaże się w tym roku. Gra doczeka się ulepszonego udźwiękowienia
Gran Turismo 7 nie ukaże się w tym roku. Gra doczeka się ulepszonego udźwiękowienia

wiadomość28 czerwca 2014

Kazunori Yamauchi, główny twórca serii Gran Turismo, potwierdził to, co było do przewidzenia - siódma odsłona popularnej produkcji raczej nie ukaże się w tym roku. Jednocześnie deweloper podzielił się kilkoma informacjami, zapewniając m.in., że "siódemka" doczeka się ulepszonej oprawy dźwiękowej.