Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS5XSXXONEPS4
Okładka GRID: Legends (PC)
OkładkaGRID: Legends (PC)

GRID: Legends

GRID: Legends to kolejna część cyklu wyścigowego studia Codemasters. Produkcja pozwala na rywalizowanie na sportowych torach i ulicach miast, za pomocą ponad stu różnorodnych maszyn.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GRID: Legends Premiera

Gry podobne do GRID: Legends

Project CARS 3

Need for Speed Shift

GTR Evolution

GRID: Legends to gra wyścigowa należąca do jednego z najpopularniejszych cykli tego typu. Opracowało ją tradycyjnie studio Codemasters. Jest to pierwsza część serii, która powstała po tym, jak zespół został wykupiony przez firmę Electronic Arts.

Fabuła

W przeciwieństwie do większości gier wyścigowych, GRID: Legends oferuje rozbudowany tryb fabularny, w którym historia stylizowana jest na film dokumentalny, opisujący sezon zespołu Ravenwest Motorsport. W trakcie zabawy poznajemy zawodników z mocno zarysowanymi osobowościami i będziemy świadkami wielu konfliktów wewnątrz teamu.

Mechanika

GRID: Legends to gra wyścigowa, której mechanika jazdy znajduje się gdzieś pomiędzy symulacją, a produkcją arcade. Podczas zabawy możemy szaleć zarówno na torach wyścigowych, jak i po ulicach miast. W rywalizacji biorą udział różne klasy maszyn, więc na jednej drodze możemy zobaczyć np. auto sportowe i ciężarówkę.

Gra oferuje ponad 130 tras, bazujących zarówno na rzeczywistych torach (np. Indianapolis czy Brands Hatch), jak i klasycznych mapach z wcześniejszych odsłon serii (w tym tych zlokalizowanych w San Francisco oraz Paryżu). Wśród nowych lokacji warto wymienić Londyn i Moskwę.

Do dyspozycji graczy oddana została ponad setka maszyn oraz rozbudowany system ich ulepszania. Dopracowany model jazdy dba o to, aby każdy pojazd prowadziło się inaczej, zapewniając duża różnorodność wrażeń.

Tryby gry

Poza wspomnianą kampanią nie zabrakło także samodzielnych wyścigów i rywalizacji sieciowej. Dostępny jest również tryb race creator, pozwalający graczom swobodnie wybierać trasy i samochody ze wszystkich klas. Ponadto na prośbę fanów powrócił tryb driftu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe GRID: Legends: 12+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX