Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2022, 12:02

GRID Legends z pierwszymi recenzjami; gracze podzieleni

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje i opinie graczy na temat GRID Legends. Gra nie zachwyca, lecz powinna zapewnić fanom porządną dawkę rozrywki.

W SKRÓCIE:
 • GRID Legends to według recenzentów kolejna solidna produkcja Codemasters.
 • Gracze na Steamie są jednak podzieleni.
 • W serwisie Valve produkcja zebrała 65% pozytywnych opinii.

W końcu doczekaliśmy się premiery kolejnej odsłony serii GRID o podtytule Legends. Razem z nią w sieci pojawiły się pierwsze recenzje oraz opinie graczy na Steamie.

Niestety sugerują one, że gra nie będzie wielkim hitem. Choć nie brakuje głosów chwalących produkcję, to niemal wszyscy zgodnie twierdzą, że tytuł nie jest niczym wyjątkowym.

Kolejna solidna produkcja Codemasters

Z recenzji zamieszonych w serwisie Metacritic dowiadujemy się, że GRID Legends to porządna gra wyścigowa, która nie przynosi wstydu studiu Codemasters. Dziennikarz serwisu Hardcore Gamer pokusił się nawet o stwierdzenie, że jest to najlepsza odsłona serii.

Gra ma oferować przyjemny model jazdy, łączący w sobie cechy symulatora oraz zręcznościówki. Dzięki temu ma być on przystępny dla każdego gracza.

Na korzyść tytułu przemawia również mnogość trybów gry oraz opcji customizacji, a także bardzo dobra oprawa graficzna.

Recenzenci zgodnie twierdzą jednak, że tryb fabularny Driven To Glory jest jedynie małym dodatkiem, którego charakteryzuje naprawdę niski poziom narracji oraz jakości przerywników filmowych.

Grze oberwało się także za pojawiającą się po pewnym czasie powtarzalność oraz grind, w wyniku którego odblokowywanie nowej zawartości potrafi być nieco frustrujące.

Mimo to GRID Legends ma oferować porządną dawkę rozrywki, aczkolwiek raczej nie znajdzie się na liście najlepszych gier wyścigowych wydanych w ostatnim czasie.

Przykładowe oceny GRID: Legends

 1. Hardcore Gamer – 90/100
 2. God is a Geek – 85/100
 3. Gaming Nexus – 85/100
 4. Wccftech – 75/100
 5. Gamepressure – 70/100
 6. Push Square – 70/100
 7. Checkpoint Gaming – 65/100
 8. TheSixthAxis – 60/100

Gracze są podzieleni

W efekcie wczorajszej premiery na Steamie pojawiły się również opinie samych graczy. Ci wydają się podzieleni.

Większość osób, które zakupiły GRID Legends, stwierdziło, że gra rzeczywiście odnotowała postęp w stosunku do odsłony z 2019 roku.

Wyścigi mają być naprawdę angażujące, w czym pomaga dobrze zaprojektowane AI. Gracze chwalą też oprawę graficzną oraz obszerną bazę dostępnych aut. Dobrze odebrane zostały również liczne opcje customizacji posiadanych maszyn.

Użytkownicy Steama wspominają również o optymalizacji GRID Legends, która ma sprawiać, że tytuł działa lepiej niż odsłona sprzed trzech lat.

Wielu graczy twierdzi jednak, że tworząc omawianą produkcję, deweloperzy stali w rozkroku pomiędzy chęcią wyprodukowania symulatora i gry arcade. W efekcie model jazdy ma być dość nieprzewidywalny oraz ciężki w opanowaniu.

Fani sceptycznie wypowiadają się także na temat trybu fabularnego. Według większości z nich element ten jest wątpliwej jakości, słabo angażującym dodatkiem.

Ostatecznie opinie graczy na Steamie są mieszane (65% pozytywnych recenzji). GRID Legends powinno jednak zaoferować porządną dawkę rozrywki największym fanom gier wyścigowych.