Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lutego 2022, 12:10

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 25-27 lutego 2022 roku

Wikingowie wracają! Tym razem widzowie prześledzą losy bohaterów Walhalli. Poza tym na VoD trafiła garść ciekawych tytułów filmowych i dokument o wyjątkowej podróży w kosmos.

Luty żegnamy najnowszymi przygodami skandynawskich wojowników, które od piątku można śledzić na Netflixie. Poza tym subskrybenci platform streamingowych mogą obejrzeć ubiegłoroczną produkcję z Angeliną Jolie, a także francuski film akcji oraz norweski obraz opowiadający o losach czwórki dzieci podczas II wojny światowej. Nowością w tym tygodniu jest również film dokumentalny o podróży w kosmos odtwórcy roli kapitana Kirka ze Star Treka. Przekonajcie się, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend 25 – 27 lutego 2022 roku.

Wikingowie: Walhalla (Vikings: Valhalla) – Netflix

 1. Co to: pierwszy sezon spin-offu Wikingów, w którym poznamy historie nowych skandynawskich wojowników
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 25 lutego
 3. Rok premiery: 2022

Historia serialu osadzona jest na początku XI wieku i opowiada o jednych z najbardziej znanych wikingów, jacy stąpali po ziemi: legendarnym odkrywcy Leifie Erikssonie, jego porywczej i upartej siostrze Freydis Eriksdotter oraz ambitnym nordyckim księciu Haraldzie Sigurdssonie. Gdy napięcia między wikingami a brytyjską rodziną królewską narastają, osiągając punkt zapalny, a dodatkowo między skandynawskimi wojownikami wybucha konflikt religijny, rozpoczyna się historia trojga bohaterów. Poprzez oceany i pola bitwy, z Kattegat do Anglii i jeszcze dalej, będą walczyć o przetrwanie i chwałę.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Wikingowie: Walhalla

Serial Wikingowie: Walhalla obejrzysz na Netflixie

Ci, którzy życzą mi śmierci (Those Who Wish Me Dead) – HBO GO

 1. Co to: film z gwiazdorską obsadą, którego motywem przewodnim jest walka o przetrwanie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 27 lutego
 3. Rok premiery: 2021

Nastoletni świadek morderstwa jest ścigany przez dwóch zabójców w dziczy w Montanie, gdzie towarzyszy mu chroniąca go ekspertka od przetrwania. Wszystko to dzieje się, gdy lasy trawione są przez ogień, stając się kolejnym zagrożeniem dla każdego z nich.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Ci, którzy życzą mi śmierci

Film Ci, którzy życzą mi śmierci obejrzysz na HBO GO

Bez wytchnienia (Sans répit) – Netflix

 1. Co to: francuski film akcji o skorumpowanym policjancie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 25 lutego
 3. Rok premiery: 2022

Skorumpowany gliniarz posunął się do ostateczności, aby zatuszować wypadek. Jego życie wymyka się spod kontroli, gdy zaczyna otrzymywać groźby od świadka zdarzenia. . W roli głównej Franck Gastambide, którego widzowie mogą kojarzyć m.in. z Taxi 5, gdzie wcielił się w Sylvaina Marota, oficera policji będącego mistrzem kierownicy.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Bez wytchnienia

Film Bez wytchnienia obejrzysz na Netflixie

Wszyscy za jednego (Flukten over grensen) – HBO GO

 1. Co to: film, którego akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej; obraz opowiada o losach czwórki dzieci, które uciekają przed wojną
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 26 lutego
 3. Rok premiery: 2020

Podczas II wojny światowej czworo dzieci zmuszonych jest do ucieczki. Otto i Gerda wraz z żydowskim rodzeństwem, które ukrywało się w ich domu, muszą przedostać się do neutralnej Szwecji, po tym jak ich rodzice zostali aresztowani. Dzieci czeka trudna wyprawa – nie wiedzą, komu mogą zaufać, ponieważ każdy może okazać się wrogiem.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Wszyscy za jednego

Film Wszyscy za jednego obejrzysz na HBO GO

Shatner in Space – Amazon Prime Video

 1. Co to: dokument ujawniający kulisy podróży Williama Shatnera w kosmos
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 25 lutego
 3. Rok premiery: 2021

Produkcja, która w szczegółach opowiada o wydarzeniach przed, w trakcie i po locie 90-letniego Shatnera – najstarszego człowieka podróżującego w kosmos. Rakieta zabrała aktora znanego z roli kapitana Kirka z serialu Star Trek oraz trzech innych pasażerów na 10-minutowy lot na wysokość ponad 100 km, podczas którego utrzymywali się w stanie nieważkości przez 3 minuty.

 1. Dowiedz się więcej o Shatner in Space

Film Shatner in Space obejrzysz na Amazon Prime Video

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej