Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2019, 09:25

autor: Adrian Werner

Horizon Zero Dawn 2 może być tytułem startowym dla PS5

Nowe oferty pracy w studiu Guerrilla Games sugerują, że zespół pracuje nad Horizon: Zero Dawn 2. Spekuluje się, że projekt może być tytułem startowym dla PlayStation 5.

Powrót Horizon: Zero Dawn wydaje się tylko kwestią czasu. - Horizon Zero Dawn 2 może być tytułem startowym dla PS5 - wiadomość - 2019-10-08
Powrót Horizon: Zero Dawn wydaje się tylko kwestią czasu.

Horizon: Zero Dawn okazało się jednym z najlepszych exclusive’ów na PlayStation 4. Do tego produkcja stała się wielkim przebojem kasowym, więc powstanie kontynuacji wydaje się tylko kwestią czasu. Najnowsze doniesienia sugerują, że druga część jest w planach i może być jednym z tytułów startowych dla PlayStation 5.

Źródłem tych spekulacji są nowe oferty pracy w odpowiedzialnym za tę markę studiu Guerrilla Games. Zespół szuka m.in. projektanta mającego doświadczenie w tworzeniu zadań w otwartych światach. Potrzebni są również artyści oraz specjaliści od systemów animacji i fizyki. We wszystkich ogłoszeniach wspominany jest niezapowiedziany projekt.

Warto tutaj przypomnieć, że kilka miesięcy temu aktorka Janina Gavinkar, która udzieliła głosu postaci Tatai w dodatku Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds, zdradziła, że w planach jest druga część serii. Dotychczasowe plotki sugerowały, że kontynuacja miałaby zadebiutować w 2021 roku. Jednak Game Rant spekuluje, że tempo rozrostu Guerrilla Games sprawia, iż wydanie gry pod koniec przyszłego roku jest możliwe, a Horizon: Zero Dawn 2 byłoby wyjątkowo mocnym tytułem startowym dla nowej konsoli.

Należy dodać, że rok temu Guerrilla Games szukało pracowników do projektu z elementami RPG. Nie wiadomo, czy jest to odrębna produkcja, czy też deweloper planuje wzbogacenie kontynuacji Horizon: Zero Dawn o mechanizmy z tego gatunku, wzorem tego, co firma Ubisoft zrobiła w najnowszych odsłonach cyklu Assassin’s Creed.

Przypomnijmy, że Horizon: Zero Dawn zadebiutowało w lutym 2017 roku, wyłącznie na PlayStation 4. Produkcja okazała się wielkim sukcesem, sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Zero Dawn
  2. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik do gry
  4. Wszystko o Horizon Zero Dawn