Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds (PS4)

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds PS4

Duże rozszerzenie do trzecioosobowej gry akcji Horizon: Zero Dawn studia Guerrilla Games, w której w postapokaliptycznym świecie ludzkość walczy o przetrwanie z potężnymi, mechanicznymi zwierzętami.

To jest dodatek do gry Horizon: Zero Dawn.

Akcji | TPP | science fiction | postapokalipsa | sandbox | elementy RPG | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

7listopada2017

7listopada2017

PSN

The Frozen Wilds to tytuł pierwszego rozszerzenia do Horizon Zero Dawn – bestsellerowej gry akcji z elementami RPG, za której stworzeniem stoi holenderskie studio Guerrilla Games, czyli autorzy serii Killzone. Podobnie jak podstawowa wersja gry, dodatek pojawił się wyłącznie na konsoli PS4.

Fabuła

W Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds główna bohaterka Horizon Zero Dawn trafia do mroźnej krainy ulokowanej na północy, na ziemie graniczne plemienia Banuków. Zadaniem protagonistki jest rozwikłanie tajemnicy nowego zagrożenia, które przebudziło się we wnętrzu wulkanu. W trakcie zmagań Aloy spotyka postacie, które pomagają jej w realizacji misji, przy okazji zdobywając nowe informacje na temat kultury ludu Banuk, niemal nieobecnego w podstawowej wersji gry.

Rozszerzenie rozgrywa się przed finałem wydarzeń z gry podstawowej i choć teoretycznie można je rozpocząć wkrótce po tym, jak zyskamy dostęp do całej mapy, wyzwanie zostało skonstruowane z myślą o postaci na przynajmniej 30. poziomie doświadczenia.

Mechanika

Wydane na platformę PS4 Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds nie wprowadza znaczących zmian w mechanice rozgrywki, zasadzając się na schemacie wypracowanym na potrzeby pierwowzoru. Poza nowym wątkiem fabularnym add-on wprowadza kilka nowych rodzajów maszyn do ubicia (pełniących rolę bossów) oraz nieco zmodyfikowanych wersji tych, które już znamy. Zdobyte w walce doświadczenie umożliwia nam osiągnięcie maksymalnie 60. poziomu, a dodatkowe punkty możemy wydać w nowym drzewku umiejętności, ułatwiającym pozyskiwanie części i umożliwiającym m.in. naprawienie uszkodzonego wierzchowca. Za specjalną walutę możemy też nabyć ulepszone wersje łuków i pancerzy, a także trzy zupełnie nowe, potężne bronie. Oprócz tego na zebranie czeka szereg pachnących świeżością znajdziek; oczywiście nie brakuje tu kolejnego Żyrafa, którego zdominowanie pozwala na odkrycie sekretów poukrywanych na mapie.

Kwestie techniczne

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds wymaga do działania podstawowej wersji gry. Rozszerzenie można nabyć wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,4 / 10 na podstawie 435 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.6 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Gry podobne do Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Klasyfikacja PEGI Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds – miły ten mróz
Recenzja gry Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds – miły ten mróz

Recenzja 9 listopada 2017, 14:30

Pojedynki zostały ewidentnie zaprojektowane z myślą o graczach, którzy zdążyli doskonale zapoznać się z systemem walki, i jako takie dostarczą weteranom sporo wrażeń. Aż się dziwiłem, jak wiele radości wciąż potrafi sprawić mi taniec między nogami robotów, mimo przeszło siedemdziesięciu godzin na liczniku zapisu stanu gry.