Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2020, 18:30

autor: Ender

Deweloper zszokowany reakcją na pecetowy port Horizon Zero Dawn

Jeden z deweloperów ze studia Guerrilla Games, odpowiedzialnego za stworzenie Horizon: Zero Dawn, odniósł się w zdecydowanych słowach do agresywnych reakcji niektórych fanów gry, którzy poczuli się zdradzeni potwierdzeniem nadejścia jej pecetowego portu.

Wczorajszej oficjalnej zapowiedzi pecetowego portu Horizon: Zero Dawn towarzyszyła burza komentarzy, nie tylko w naszym serwisie, ale także w sieciach społecznościowych oraz na gamingowych forach internetowych. Chociaż plotki o powstaniu konwersji docierały do nas od jakiegoś czasu, wielu fanów ani przez chwilę nie wierzyło w ich prawdziwość. Najbardziej zawzięci zaczęli wylewać swoje żale w niezliczonych postach, a nawet reagować w bardziej skrajny sposób. Jeden z nich opublikował na Twitterze kilkusekundowy film, w którym pokazuje zniszczone w gniewie biurko i monitor. Na filmik w zdecydowanych słowach zareagował Sam Sharma z Guerrilla Games:

Co z jest z wami nie tak, ludzie? Zrobiliśmy grę, która wam się spodobała. Teraz okazję do jej wypróbowania otrzyma większa grupa osób i w jakiś sposób odbiera to WASZĄ radość z zabawy?! Proszę, bądźcie dla siebie uprzejmi. Pozytywne wrażenia z rozgrywki nie znikają tylko dlatego, że ktoś inny ma także szansę ich doświadczyć.

Mimo że opisany przypadek nadpobudliwego fana jest jednostkowy, z pewnością wielu miłośników Horizon: Zero Dawn czuje się trochę zdezorientowanych zaistniałą sytuacją. Wydany w 2017 roku tytuł był bowiem jedną z największych produkcji ekskluzywnych na PlayStation 4, a studio Guerrilla Games pozostaje własnością Sony. Koncern jeszcze nie sprecyzował swojej polityki względem konwersji PC. Nie wiemy więc, czy ukazanie się gry na pecetach będzie wyjątkiem od reguły, czy znakiem zmieniających się czasów.

Horizon: Zero Dawn zadebiutuje na PC latem bieżącego roku, jednak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie. Dostępna jest już jednak strona z informacjami o produkcji na Steamie. Tytuł zostanie wydany w zestawie z dodatkiem The Frozen Wilds.

  1. Horizon: Zero Dawn na Steamie
  2. Oficjalna strona internetowa gry Horizon: Zero Dawn
  3. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  4. Horizon: Zero Dawn – poradnik do gry
  5. Wszystko o Horizon: Zero Dawn