Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2020, 09:25

autor: Adrian Werner

Pecetowe Horizon Zero Dawn prawie pewne i na tym Sony nie poprzestanie

Ze zdwojoną siłą powróciły plotki o pecetowej wersji Horizon: Zero Dawn. Co więcej, tym razem towarzyszą im doniesienia, że na pecety zmierzają również inne exclusive’y z PlayStation 4, w tym Dreams.

Pecetowe Horizon: Zero Dawn wydaje się tylko kwestią czasu. - Pecetowe Horizon Zero Dawn prawie pewne i na tym Sony nie poprzestanie - wiadomość - 2020-01-17
Pecetowe Horizon: Zero Dawn wydaje się tylko kwestią czasu.

W zeszłym roku pojawiły się plotki, że Horizon: Zero Dawn, czyli jeden z najważniejszych exclusive’ów na PS4, zmierza na PC. Ich źródłem był rosyjski dziennikarz, który wcześniej skutecznie przewidział pecetową konwersję Death Stranding. Teraz spekulacje na ten temat ponownie rozgrzał serwis Kotaku.

Jason Schreier uzyskał z trzech odrębnych źródeł potwierdzenie, że w tym roku Horizon: Zero Dawn zawita na PC. Jego informatorzy chcą pozostać anonimowi, ale wszyscy są blisko związani z firmą Sony. Dziennikarz ma bardzo dobrą renomę jeśli chodzi o tego typu przecieki, więc jego doniesienia najpewniej okażą się prawdziwe.

Co więcej, na Twitterze Jason Schreier zasugerował, że Horizon: Zero Dawn nie jest jedynym exclusive’em Sony, który zmierza na PC. W tym przypadku dziennikarz nie podał jednak więcej konkretów. Za to redaktor serwisu Eurogamer, Tom Phillips, dał do zrozumienia, że wśród tych konwersji znajdzie się Dreams.

Ostatnimi czasy gry dostępne wcześniej wyłącznie na konsolach PlayStation coraz częściej trafiają na PC. W 2019 r. na pecety trafiły konwersje trzech przygodówek studia Quantic Dreams - Heavy Rain, Beyond: Two Souls oraz Detroit: Become Human, a latem tego roku ukaże się komputerowa wersja Death Stranding. Wszystkie te produkcje były pierwotnie wydane przez firmę Sony, ale zostały opracowane przez niezależne studia.

Sytuacja z Horizon: Zero Dawn jest inna, gdyż za grę odpowiada zespół Guerrilla Games, który jest własnością japońskiej korporacji. Co prawda w zeszłym roku ogłoszono, że nowe odsłony serii MLB: The Show zawitają na PC i konsole Xbox, ale w tym przypadku taki był wymóg udzielającej licencji amerykańskiej ligi baseballowej.

Widać wyraźnie, że coś zmieniło się w podejściu Sony do kwestii exclusive’ów. Taka decyzja firmy ma jednak sens. Guerrilla Games pracuje obecnie nad Horizon: Zero Dawn 2 i plotki sugerują, że może to być tytuł startowy dla PlayStation 5. Dzięki wydaniu pierwszej części na PC marka zyskałaby wielu fanów i część z nich będzie chciała zakupić PS5 zamiast czekać na ewentualną pecetową konwersję kontynuacji.

Przypomnijmy, że Horizon: Zero Dawn zadebiutowało w lutym 2017 roku, wyłącznie na PlayStation 4. Produkcja okazała się wielkim sukcesem, sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Zero Dawn
  2. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik do gry
  4. Wszystko o Horizon Zero Dawn