Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Dreams (PS4)
OkładkaDreams (PS4)

Dreams PS4

Nietypowy sandbox, za powstanie którego odpowiada znane z serii LittleBigPlanet studio Media Molecule. Akcja Dreams toczy się w świecie tytułowych snów, które tworzone są przez samych graczy.

Zręcznościowe | sandbox | PlayStation Move | eksperymentalne/artystyczne | społecznościowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation | kreatory gier

Dreams Premiera PS4

wczesny dostęp

16kwietnia2019

14lutego2020

pudełko PL

14lutego2020

PSN

14lutego2020

producent: Media Molecule wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dreams

Unravel

LittleBigPlanet 3

Chariot

Dreams to sandboksowa gra koncentrująca się na kreacjach użytkowników. Projekt wyprodukowało znane z Tearaway i serii LittleBigPlanet studio Media Molecule.

Mechanika

Akcja Dreams toczy się w realiach snów, które generowane są przez samych graczy. Jest to trójwymiarowa gra, w której występuje m.in. walka, rozwiązywanie zagadek, eksploracja, a nawet wyzwania wyścigowe. Tylko od graczy zależy, jakie wyzwania zaoferują w swoich kreacjach. Wszystkie utworzone sny stają się częścią wielkiego sieciowego uniwersum, otwartego do zwiedzania dla całej społeczności.

Możliwości oferowane przez Dreams są ogromne. Użytkownicy mogą tworzyć „gry” należące do wielu różnych gatunków i osadzone w niemalże każdym możliwym rodzaju uniwersum. Cierpliwi gracze są w stanie wręcz wykreować całkiem wierne kopie istniejących produkcji.

Położenie nacisku na twórczość fanów wymagało odpowiednich narzędzi służących do produkcji autorskiej zawartości. Studio Media Molecule postawiło na nietypowy system, w którym kreacja odbywa się poprzez kontrolowanie stworka znanego jako imp, pełniącego rolę analogiczną do kursora. Za jego pomocą manipulujemy otoczeniem i obiektami, swobodnie ustalając ich położenie oraz zależności między nimi.

W Dreams jedynym, co nas ogranicza, są przygotowane przez autorów bazy obiektów, ale są one tak obszerne, że prawdopodobnie zawsze znajdziemy coś, co pasuje do naszej wizji. Do tego gracze mogą do pewnego stopnia modyfikować ich wygląd.

Tryby gry

Wszystkie kreacje graczy są częścią wielkiego sieciowego świata. Tylko od twórcy zależy, jak będzie prezentował się tryb rozgrywki w danym śnie. Niektóre z nich oferują tradycyjne wyzwania dla pojedynczego gracza, a inne stawiają na zabawę kooperacyjną.

Kwestie techniczne

Dreams posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną. Jakość wizualna poszczególnych snów zależy jednak oczywiście również od kreatywności i umiejętności ich twórców. Mocną stronę gry stanowi interfejs; jest on prosty w obsłudze, pozwalając szybko i intuicyjnie tworzyć całe wirtualne światy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 18 GB

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 353 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 417 głosów czytelników.

Dreams cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dreams

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.