Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Dreams (PS4)

Dreams PS4

Nietypowy sandbox, za powstanie którego odpowiada znane z serii LittleBigPlanet studio Media Molecule. Akcja Dreams toczy się w świecie tytułowych snów, które tworzone są przez samych graczy.

Zręcznościowe | sandbox | PlayStation Move | eksperymentalne/artystyczne | społecznościowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Dreams (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

16kwietnia2019

wczesny dostęp

2020

Dreams to sandboksowa gra koncentrująca się na kreacjach użytkowników. Projekt wyprodukowało znane z Tearaway i serii LittleBigPlanet studio Media Molecule.

Mechanika

Akcja Dreams toczy się w realiach snów, które generowane są przez samych graczy. Jest to trójwymiarowa gra, w której występuje m.in. walka, rozwiązywanie zagadek, eksploracja, a nawet wyzwania wyścigowe. Tylko od graczy zależy, jakie wyzwania zaoferują w swoich kreacjach. Wszystkie utworzone sny stają się częścią wielkiego sieciowego uniwersum, otwartego do zwiedzania dla całej społeczności.

Możliwości oferowane przez Dreams są ogromne. Użytkownicy mogą tworzyć „gry” należące do wielu różnych gatunków i osadzone w niemalże każdym możliwym rodzaju uniwersum. Cierpliwi gracze są w stanie wręcz wykreować całkiem wierne kopie istniejących produkcji.

Położenie nacisku na twórczość fanów wymagało odpowiednich narzędzi służących do produkcji autorskiej zawartości. Studio Media Molecule postawiło na nietypowy system, w którym kreacja odbywa się poprzez kontrolowanie stworka znanego jako imp, pełniącego rolę analogiczną do kursora. Za jego pomocą manipulujemy otoczeniem i obiektami, swobodnie ustalając ich położenie oraz zależności między nimi.

W Dreams jedynym, co nas ogranicza, są przygotowane przez autorów bazy obiektów, ale są one tak obszerne, że prawdopodobnie zawsze znajdziemy coś, co pasuje do naszej wizji. Do tego gracze mogą do pewnego stopnia modyfikować ich wygląd.

Tryby gry

Wszystkie kreacje graczy są częścią wielkiego sieciowego świata. Tylko od twórcy zależy, jak będzie prezentował się tryb rozgrywki w danym śnie. Niektóre z nich oferują tradycyjne wyzwania dla pojedynczego gracza, a inne stawiają na zabawę kooperacyjną.

Kwestie techniczne

Dreams posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną. Jakość wizualna poszczególnych snów zależy jednak oczywiście również od kreatywności i umiejętności ich twórców. Mocną stronę gry stanowi interfejs; jest on prosty w obsłudze, pozwalając szybko i intuicyjnie tworzyć całe wirtualne światy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2,6+ GB

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 356 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,00 PLN

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Wymagania wiekowe Dreams

12+

Zwycięzcy Gamescom Awards 2019 - triumf Sony i gry Dreams
Zwycięzcy Gamescom Awards 2019 - triumf Sony i gry Dreams

wiadomość20 sierpnia 2019

Rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej powodów do zadowolenia ma firma Sony – jej gry zdobyły trzy nagrody. Z kolei z dwoma wyróżnieniami Kolonię opuści Ubisoft.

Zobacz Cyberpunka 2077 jako grę na pierwsze PlayStation
Zobacz Cyberpunka 2077 jako grę na pierwsze PlayStation

wiadomość31 lipca 2019

W sieci pojawił się zapis z rozgrywki z Cyberpunka 2077 w wersji na pierwsze PlayStation. To nie twór szaleńca, lecz kolejny intrygujący projekt z wykorzystaniem gry Dreams.

Star Wars Rogue Squadron odtworzone w Dreams
Star Wars Rogue Squadron odtworzone w Dreams

wiadomość27 maja 2019

Osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen kultowy symulator lotu Rogue Squadron został częściowo odtworzony przez użytkownika o pseudonimie Gauffreman w wyprodukowanej przez studio Media Molecule grze Dreams.

Daty premier Dreams i Hell Let Loose w ramach wczesnego dostępu - wieści
Daty premier Dreams i Hell Let Loose w ramach wczesnego dostępu - wieści

wiadomość29 marca 2019

Dziś piszemy o datach debiutów w ramach wczesnego dostępu zręcznościówki Dreams oraz drugowojennej strzelanki Hell Let Loose. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zombie z Resident Evil 2 gościnnie w PUBG Mobile, testy techniczne The Division 2 i inne wieści
Zombie z Resident Evil 2 gościnnie w PUBG Mobile, testy techniczne The Division 2 i inne wieści

wiadomość21 lutego 2019

Dziś piszemy o gościnnym występie zombie z Resident Evil 2 w PUBG Mobile, nowej grze od Square Enix, darmowym survivalu SF od Patricka Söderlunda i studia Embark, planowanym wczesnym dostępie Dreams oraz technicznych testach The Division 2. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.