Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Tearaway (PSV)
OkładkaTearaway (PSV)

Tearaway PSV

Tearaway to trójwymiarowa platformówka, przenosząca graczy do magicznego świata zbudowanego z kartonu i papieru. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Media Molecule, znane głównie z serii LittleBigPlanet.

Zręcznościowe | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tearaway Premiera PSV

22listopada2013

producent: Media Molecule wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tearaway to trójwymiarowa platformówka, wykorzystująca kamerę, mikrofon oraz panele dotykowe PS Vity. Gra powstała w brytyjskim studiu deweloperskim Media Molecule, które wsławiło się za sprawą serii LittleBigPlanet.

Produkcja przenosi nas do magicznego świata stworzonego w całości z papieru i kartonu. Bohaterem gry jest mały kurier (chłopiec imieniem Iota lub dziewczynka Atoi - są dwie postacie do wyboru), który chce przekazać graczowi pewną wyjątkowo ważną wiadomość. Naszym zadaniem jest pomóc mu w tym trudnym zadaniu, które wiąże się z podróżą przez wiele pełnych niebezpieczeństw lokacji.

W trakcie zabawy nie tylko pokierujemy ruchami postaci, ale także ułatwimy jej wędrówkę wpływając w różny sposób na otoczenie. Przy pomocy ekranu dotykowego wprawimy w drgania ogromne bębny podrzucające bohatera na dużą wysokość. W wybranych miejscach rozerwiemy palcami papierową ziemię, przeszkadzając złośliwym stworom. Przesuniemy też różnego rodzaju obiekty, takie jak platformy i pudełka, otwierając wcześniej niedostępne ścieżki. Dzięki kamerze Vity stworzymy tekstury i desenie, którymi pokryjemy obiekty w grze oraz skorzystamy z możliwości rzeczywistości rozszerzonej. Mikrofon natomiast posłuży nam do wywoływania podmuchów silnego wiatru.

Oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa zachowują specyficzny styl LittleBigPlanet, który stał się znakiem rozpoznawczym Media Molecule. Lokacje wykonano z dużą starannością, a dzięki zastosowaniu odpowiednich sztuczek i silnika odpowiadającego za fizykę otoczenia, rzeczywiście wyglądają jakby dopiero co wyszły spod nożyczek zręcznego artysty.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 363 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.9 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tearaway

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.