Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Tearaway (PSV)

Tearaway PSV

Tearaway to trójwymiarowa platformówka, przenosząca graczy do magicznego świata zbudowanego z kartonu i papieru. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Media Molecule, znane głównie z serii LittleBigPlanet.

Zręcznościowe | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Tearaway (PSV)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

22listopada2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tearaway to trójwymiarowa platformówka, wykorzystująca kamerę, mikrofon oraz panele dotykowe PS Vity. Gra powstała w brytyjskim studiu deweloperskim Media Molecule, które wsławiło się za sprawą serii LittleBigPlanet.

Produkcja przenosi nas do magicznego świata stworzonego w całości z papieru i kartonu. Bohaterem gry jest mały kurier (chłopiec imieniem Iota lub dziewczynka Atoi - są dwie postacie do wyboru), który chce przekazać graczowi pewną wyjątkowo ważną wiadomość. Naszym zadaniem jest pomóc mu w tym trudnym zadaniu, które wiąże się z podróżą przez wiele pełnych niebezpieczeństw lokacji.

W trakcie zabawy nie tylko pokierujemy ruchami postaci, ale także ułatwimy jej wędrówkę wpływając w różny sposób na otoczenie. Przy pomocy ekranu dotykowego wprawimy w drgania ogromne bębny podrzucające bohatera na dużą wysokość. W wybranych miejscach rozerwiemy palcami papierową ziemię, przeszkadzając złośliwym stworom. Przesuniemy też różnego rodzaju obiekty, takie jak platformy i pudełka, otwierając wcześniej niedostępne ścieżki. Dzięki kamerze Vity stworzymy tekstury i desenie, którymi pokryjemy obiekty w grze oraz skorzystamy z możliwości rzeczywistości rozszerzonej. Mikrofon natomiast posłuży nam do wywoływania podmuchów silnego wiatru.

Oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa zachowują specyficzny styl LittleBigPlanet, który stał się znakiem rozpoznawczym Media Molecule. Lokacje wykonano z dużą starannością, a dzięki zastosowaniu odpowiednich sztuczek i silnika odpowiadającego za fizykę otoczenia, rzeczywiście wyglądają jakby dopiero co wyszły spod nożyczek zręcznego artysty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.9 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wieści ze świata (Tearaway, WildStar, Peggle 2) 4/11/13
Wieści ze świata (Tearaway, WildStar, Peggle 2) 4/11/13

wiadomość4 listopada 2013

Dziś piszemy m.in. o uzyskaniu przez grę Tearaway statusu gold, zamkniętych beta testach WildStar, a także opóźnieniu premiery Peggle 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tearaway przesunięty, ale znamy dokładną datę premiery
Tearaway przesunięty, ale znamy dokładną datę premiery

wiadomość30 lipca 2013

Najnowsza gra studia Media Molecule pojawi się później niż pierwotnie zakładano. Producent podjął decyzję o wydaniu tytułu miesiąc później, by nadać mu ostateczny szlif. Tearaway trafi na PlayStation Vita 22 listopada tego roku.

Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13
Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13

wiadomość10 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Tearaway, szykowanych zmianach w grze SimCity, a także aktualizacji World of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tearaway – nowa gra twórców LittleBigPlanet
Tearaway – nowa gra twórców LittleBigPlanet

wiadomość14 sierpnia 2012

Twórcy serii LittleBigPlanet, brytyjskie studio Media Molecule, zapowiedzieli zupełnie nowy tytuł przeznaczony na konsolę PS Vita. Gra zatytułowana Tearaway przeniesie graczy do magicznego świata zbudowanego w całości z papieru.