Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS3
Okładka Sly Cooper: Thieves in Time (PSV)

Sly Cooper: Złodzieje w czasie

Sly Cooper: Thieves in Time

Sly Cooper: Złodzieje w Czasie to czwarta odsłona cyklu przygodowych gier akcji z sympatycznym szopem w roli głównej. Gra wyprodukowana została przez firmę Sanzaru Games z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 3.

Przygodowe | TPP | platformówki 3D | obraz w 3D | funkcje cross-platform | podróże w czasie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Sly Cooper: Thieves in Time (PSV)

data premiery gry:

5lut2013

PS3 PSV

Sly Cooper: Złodzieje w Czasie to kontynuacja serii przygodowych gier akcji, w której gracz wciela się w tytułowego szopa o imieniu Sly, jednego z członków słynnego złodziejskiego klanu Cooperów. Produkcja zmieniła dotychczasowego producenta i została opracowana przez ekipę studia Sanzaru Games, mającego w dorobku port poprzednich trzech części serii na konsolę PlayStation 3.

Historia czwartej części Sly'a zaczyna się zaraz po zakończeniu wydarzeń z trójki. Będący mózgiem bandy żółw Bentley opracowuje maszynę do podróży w czasie, a z przekazywanej z pokolenia na pokolenie księgi Thievius Raccoonus w tajemniczy sposób zaczynają znikać kolejne wpisy. Zaniepokojona zmanipulowanym biegiem czasu drużyna rusza więc w podróż do przeszłości, by poznać przodków naszego bohatera i uratować ich przed nieznanym wrogiem.

Złodzieje w Czasie to pierwsza część serii wydana na PlayStation 3, która wnosi do rozgrywki kilka nowości. Jedną z nich jest system strojów, które zdobywać będziemy podczas naszej przygody. Każdy z napotkanych przez nas przodków obdaruje nas swoim kostiumem, który będziemy mogli w dowolnej chwili założyć i zyskać nowe umiejętności. Nowe stroje pomogą nam też dotrzeć do wcześniej niedostępnych miejsc. Nowością jest również ulepszona kryjówka, w której możemy teraz m.in. przeglądać zdobyte przez nas skarby.

Sterowanie w grze nie uległo zmianie, podobnie jak podstawowe umiejętności szopa. Grafika utrzymana w komiksowej atmosferze korzysta z uroków technologii cel-shading, a za muzykę oraz głosy postaci odpowiadają ci sami ludzie co w poprzednich częściach. Oprócz tytułowego szopa w niektórych momentach gry możemy się także wcielić w naszych przyjaciół z gangu, czyli żółwia Bentley'a oraz hipopotama Murray'a. Gra nie oferuje zabawy przez Internet, dostępny jest jednak tryb kooperacji znany nam z poprzedniej części.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 394 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 114,90 PLN

Gry podobne do Sly Cooper: Złodzieje w czasie

Klasyfikacja PEGI Sly Cooper: Złodzieje w czasie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Powrót do złodziejskiej przeszłości, czyli Sly Cooper: Złodziej w czasie
Powrót do złodziejskiej przeszłości, czyli Sly Cooper: Złodziej w czasie

Przed premierą 4 maja 2012, 10:14

Dalszych informacji o nowych przygodach zabawnego szopa i spółki autorzy dostarczą już w czerwcu, kiedy to w Los Angeles odbędą się największe targi elektronicznej rozrywki, czyli E3. Możemy być pewni, że Slya tam nie zabraknie, a ekipa Sanzaru będzie chciała zaskoczyć nas czymś jeszcze.

PS3
PSV