Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 20:40

Tearaway – nowa gra twórców LittleBigPlanet

Twórcy serii LittleBigPlanet, brytyjskie studio Media Molecule, zapowiedzieli zupełnie nowy tytuł przeznaczony na konsolę PS Vita. Gra zatytułowana Tearaway przeniesie graczy do magicznego świata zbudowanego w całości z papieru.

Na dzisiejszej konferencji Sony, przygotowanej z okazji rozpoczynających się tragów GamesCom, studio Media Molecule przedstawiło graczom i dziennikarzom Tearaway – zupełnie nową trójwymiarową platformówkę, stworzoną z myślą o konsoli PS Vita. Dzieło twórców serii LittleBigPlanet przeniesie graczy do świata stworzonego w całości z papieru. Bohaterem gry jest mały Iota, przypominający indiańskiego chłopca kurier, który chce przekazać graczowi pewną wyjątkowo ważną wiadomość. Naszym zadaniem jest pomóc mu w tym trudnym zadaniu, wiążącym się z podróżą przez wiele pełnych niebezpieczeństw lokacji.

W trakcie zabawy nie tylko pokierujemy ruchami Ioty, ale także ułatwimy mu wędrówkę wpływając w różny sposób na otoczenie. Przy pomocy ekranu dotykowego wprawimy w drgania ogromne bębny podrzucające chłopca na dużą wysokość. W wybranych miejscach dosłownie rozerwiemy palcami papierową ziemię, przeszkadzając złośliwym stworom stojącym na drodze chłopca. Przesuniemy też różnego rodzaju obiekty, takie jak kartonowe platformy, otwierając wcześniej niedostępne ścieżki. Dzięki kamerze VIty stworzymy tekstury i desenie, którymi pokryjemy obiekty w grze oraz skorzystamy z możliwości rzeczywistości rozszerzonej. Mikrofon natomiast posłuży nam do wywoływania podmuchów silnego wiatru. Twórcy nie podali na razie nawet przybliżonej daty premiery tytułu. Prawie na pewno jednak nie zadebiutuje on w tym roku, ponieważ nie znalazł się w najbliższych planach wydawniczych Sony.