Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 19:35

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Podsumowanie konferencji firmy Electronic Arts

Zakończyła się konferencja firmy Electronic Arts. Wydawca poruszył wiele tematów, od swoich tytułów casualowych, przez platformę Origin, aż po produkcje dla hardkorowych graczy. Co w najbliższym czasie EA da światu elektronicznej rozrywki?

Electronic Arts w ciągu ostatnich kilku lat przeszło niemałą matamorfozę. „Główny zły” stał się na chwilę ulubieńcem graczy, kiedy postawił na nowe marki, takie jak Dead Space, Army of Two, Dante’s Inferno i Mirror’s Edge. Do czasów obecnych dotrwały tylko dwie pierwsze, a EA znów zdaje się popadać w niełaski opinii publicznej, poprzez odcinanie kuponów od znanych serii. Czy to, co firma pokazała na swojej konferencji podczas targów Gamescom 2012 zmieni ten stan rzeczy?

Army of TWO: The Devil’s Cartel

Trzecia część serii przybliży nam temat meksykańskich wojen karteli narkotykowych. Główni bohaterowie to dwaj, stojący za sobą murem najemnicy: Alfa i Bravo. Gra powstaje na silniku Frostbite 2, w związku z czym spodziewać się możemy świetnych efektów zniszczeń, z których słynie ta technologia. Zaprezentowany fragment rozgrywki nie pozostawia wątpliwości – twórcy Army of TWO: The Devil’s Cartel mają zamiar tę możliwość wykorzystać, wysadzając i rozdrabniając ogniem karabinów maszynowych wszystko co tylko się da. W sianiu zniszczenia pomoże nam Overkill - stan chwilowego zwiększenia się obrażeń zadawanych przeciwnikom, w który nasi bohaterowie mogą wejść od czasu do czasu. Przewidywana data premiery to marzec 2013, a platformy docelowe to konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

NHL 13

Electronic Arts postawiło w najnowszej odsłonie serii NHL postawić na rozmach. 750 osób będzie mogło przez sieć tworzyć wspólnie ligę hokejową, dzięki usłudze GM Connected. Do NHL 2013 zaimplementowano silnik fizyczny zapewniający realistyczne zachowanie się zawodników na lodowisku, a efekt ten potęgować będzie tysiąc nowych animacji. Mieszkańców naszego kontynentu ucieszy, że w grze znajdą się także drużyny europejskie. Demo pojawi się już w przyszłym tygodniu. Premiera 13 września 2012 roku.

Need for Speed: Most Wanted

Deweloper zupełnie przemodelował koncepcję serii na potrzeby tej odsłony. Koniec ze żmudnym zbieraniem funduszy i odblokowywaniem kolejnych aut. Jeżeli tylko uda nam się znaleźć jakiś samochód w otwartym świecie Need for Speed: Most Wanted, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby siąść za jego kółkiem tuż po rozpoczęciu swojej przygody z tym tytułem.

Nasze kolejne osiągnięcia w grze będą nagradzane Speed Points, które pozwolą na zakup ulepszeń do posiadanych wozów. Deweloper wielokrotnie podkreślał dalece rozwinięte aspekty społecznościowe Need for Speed: Most Wanted. Będziemy mieć możliwość bicia rekordów swoich znajomych praktycznie w każdym miejscu w grze. Dzięki usłudze CloudCompete będziemy mogli śledzić postępy naszych znajomych i zdobywać punkty na każdej z platform, na której Need for Speed: Most Wanted się ukaże. Premiera gry w Europie odbędzie się 1 listopada 2012 roku.

Medal of Honor: Warfighter

Electronic Arts nie rezygnuje z, zasłużonej dla gatunku, serii strzelanin Medal of Honor. Najnowsza część działać będzie, podobnie jak Army of TWO: Devil’s Cartel, na silniku Frostbite 2. Deweloperzy zapewniają, że stawiają na realizm – wydarzenia i sytuacje, w jakich znajdziemy się w Medal of Honor: Warfighter mają być autentyczne.

Tryb wieloosobowy ma skłaniać do działania razem. Multiplayer pozwoli graczom walczyć w imieniu swojego kraju, dzięki systemowi wprowadzania narodowości. Pojedynki krajów, rankingi? Brzmi ciekawie. Podobnie jak tryb kooperacji zatytułowany „Fire Team”. Pytanie tylko czy Medal of Honor nie pozostanie marką służebną względem serii Battlefield?

The Simpsons: Tapped Out

Produkcja free-to-play, przeznaczona na system operacyjny iOS, czyli na iPhony i iPady. Krótko mówiąc: budujemy własne miasteczko Springfield, w którym dzieje się akcja serialu. Rozgrywka przypomina nieco tę znaną z serii SimCity. Przyjemna, kreskówkowa grafika i trochę humoru.

Origin

Platforma dystrybucji cyfrowej należąca do Electronic Arts będzie się rozwijać. Już wkrótce usługa pojawi się na komputerach produkowanych przez Apple. Poza tym możemy liczyć na osiągnięcia, więcej ekskluzywnej zawartości, produkcje free-to-play i inne atrakcje. Podano także informację, że platforma Origin skupia w tej chwili 21 milionów użytkowników.

SimCity

Nowe SimCity pozwoli nam zbudować miasta o różnorakich charakterach. Jeżeli postawimy na przemysł, nasze miasto zaroi się od fabryk. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zbudowali metropolię uniwersytecką czy siedlisko hazardu, stawiając kasyna.

Kolejna odsłona serii postawi na funkcje społecznościowe, dzięki SimCity World. Wszystkie miasta tworzone przez graczy, będą ze sobą w jakiś sposób połączone i wpływać będą na siebie wzajemnie, m.in. poprzez ekonomię. Premiera w lutym 2013 roku, gra pojawi się na komputerach osobistych i na Macach.

Battlefield 3

Zapowiedziano wydanie specjalnej edycji gry. Battlefield 3 Premium Edition trafi do sklepów we wrześniu i zaoferuje podstawową wersję tego tytułu, wraz ze wszystkimi dodatkami. Patrick Bach, producent wykonawczy Battlefield 3 podał informację, jakoby usługa Battlefield Premium, oferująca fanom m.in. wcześniejszy dostęp do płatnej zawartości, przyciągnęła już 1,4 miliona graczy.

Podano także daty premiery kolejnych DLC. Armored Kill trafi w ręce posiadaczy PlayStation 3 z wykupionym pakietem Premium już 4 września. Aftermath, oddający graczom do dyspozycji nowe modyfikowane pojazdy militarne i cywilne dostępny będzie w grudniu. Ostatni dodatek, zatytułowany będzie End Game i przyniesie do świata Battlefield 3 motocykle.

Crysis 3

Deweloperzy z Crytek ujawnili nowy, unikalny tryb gry sieciowej – Hunter Mode. Dwóch graczy wcieli się w niewidzialnych łowców, polujących za pomocą łuków na czternastu żołnieży Cell. Każdy zabity wojak, zmienia strony i sam staje się łowcą, polującym na swoich dotychczasowych sojuszników. Dzieje się tak do momentu, kiedy wszyscy zginą. Wygląda smakowicie. Premiera gry w lutym 2013 roku.

Star Wars: The Old Republic

Przejście na model free-to-play, to nie wszystko co przygotowało BioWare Austin dla swojego MMORPG. Pojawi się nowa przygoda – Operation Terror From Beyond, a także nowe pole bitwy Player vs Player. Deweloper obiecuje skupić się na zawartości dla graczy, którzy osiągnęli już pięćdziesiąty poziom doświadczenia. Dziś startuje także seria wydarzeń w świecie The Old Republic zatytułowana The Grand Acquisition.

Dead Space 3

Isaak, główny bohater serii Dead Space, nie ma łatwego życia. Znowu przychodzi mu walczyć z Nekromorfami. Na zaprezentowanym fragmencie rozgrywki ucieka z wybuchającego statku, domyka swój skafander będąc już w próżni, następnie także goni w przestrzeni kosmicznej swoich towarzyszy dzięki dopalaczom w kostiumie. Na dodatek wygląda na to, że zaczyna wariować.

Twórcy gry obiecują nowy system tworzenia broni, co oznacza jeszcze więcej sposobów na odcinanie kończyć Nekromorfom. A to jedynie, co może je powstrzymać, pamiętacie o tym, nie?

FIFA 13

Deweloper przygotował system Matchday, który integruje FIFA 13 ze światem rzeczywistym. Na bieżąco do systemu wprowadzane będą wszystkie informacje, mające wpływ na grę prawdziwych zawodników. Przykładowo: wyniki i kondycja Ronaldo w lidze hiszpańskiej będą miały swoje odzwierciedlenie w jego statystykach w grze. Drugą ciekawą atrakcją mają być Games of the Week, czyli proponowane spotkania mające miejsce w ostatnim czasie, które moglibyśmy chcieć rozegrać. Demo pojawi się 11 września, pełna wersja 28 września 2012 roku.