Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Army of Two (PS3)

Army of Two

Powstała w kanadyjskim oddziale Electronic Arts gra Army of Two jest nastawioną na kooperację strzelaniną TPP. Każdą z powierzonych misji wykonujemy z partnerem, posiadającym zaawansowaną Sztuczną Inteligencję, bądź sterowanym przez drugiego gracza.

Akcji | TPP | na 2 osoby | TPS | kooperacja | strzelanki

Okładka Army of Two (PS3)

data premiery gry:

4mar2008

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Powstała w kanadyjskim oddziale Electronic Arts gra Army of Two jest nastawioną na kooperację strzelaniną TPP. Każdą z powierzonych misji wykonujemy z partnerem, posiadającym zaawansowaną Sztuczną Inteligencję, bądź sterowanym przez drugiego gracza.

Akcję gry umieszczono w wielu, znanych z czołówek gazet, miejscach konfliktów. Nasi bohaterowie są świetnie wyszkolonymi najemnikami. Pracują dla wielkiej wojskowej korporacji, działającej wszędzie tam, gdzie dyplomacja zawiodła. Rios jest starszym i bardziej doświadczonym żołnierzem, pełni początkowo rolę mentora. Z kolei Salem jest młodszy, bardziej zapalczywy, woli najpierw działać, później myśleć.

Współpraca pomiędzy głównymi bohaterami jest najważniejszym i najbardziej rozbudowanym elementem gry. Partnerzy nie tylko się osłaniają, ale też pomagają sobie nawzajem pokonywać przeszkody terenowe i koordynować akcję. W przypadku postrzelenia jednego z bohaterów, drugi musi udzielić mu pierwszej pomocy.

Z partnerem porozumiewamy się za pośrednictwem głosu, bądź przy użyciu menu. Nasze polecenie nie musi jednak zawsze zostać bezwzględnie wykonane, gdyż zaimplementowana przez autorów PAI (sztuczna inteligencja partnera) zapamiętuje nasze działania i w zależności od nich jest bardziej lub mniej skłonna do podporządkowania się nam. Ponadto występują w grze sytuacje, kiedy bohaterowie mogą wykonywać skoordynowane akcje specjalne (np. jednoczesny strzał z pary karabinów snajperskich do dwóch celów).

Najemnicy dysponują najnowocześniejszym sprzętem wojskowym. Za zarobione w trakcie misji pieniądze możemy dokonywać dodatkowych zakupów, bądź tuningować naszą broń, aby nie tylko posiadała większą skuteczność bojową, ale też miała oryginalny, zgodny z naszymi upodobaniami wygląd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 861 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249 PLN

Klasyfikacja PEGI Army of Two

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Army of Two - recenzja gry
Army of Two - recenzja gry

Recenzja 18 marca 2008, 14:44

Widowiskowe akcje są akurat jedną z głównych atrakcji Ao2. Prócz eksplodujących samobójców, bullet time’u i strzelania do zbiorników z paliwem, gra oferuje kilka momentów, które zapadają w pamięć (aż do końca rozgrywki). Jedno z najciekawszych wydarzeń zaserwowano niemal na samym początku zabawy, kiedy to musimy podczas lotu na spadochronie trafić z karabinu snajperskiego w tylne śmigło startującego helikoptera. Gdy strzał jest celny, maszyna zatacza piękne koło, trafia w pobliskie skały, wybucha, a resztki stają w malowniczych płomieniach. Brzmi to trochę nieprawdopodobnie, ale to właśnie na fantazji rodem z takich filmów jak przytoczony we wstępie Rambo, czy serii Mission Impossible oparta jest cała gra. Warto też wspomnieć o fragmencie, kiedy Rios i Salem uciekają z tonącego lotniskowca – by dostać się do szalupy ratunkowej, muszą przebiec przez cały pokład, na którym zapanował istny chaos; fruwające pakunki wyrzucone przez eksplozję z ładowni statku i zsuwające się z płyty lotniskowca odrzutowce dodają rozgrywce dynamizmu oraz skutecznie przykuwają do pada i ekranu. Do tego pięknego obrazu dokładają się boskie animacje walki wręcz i wślizgów, oraz genialny rag-doll – tak pięknie upadających wrogów w zwolnionym tempie widziałem ostatni raz w drugiej części Maxa Payne’a. Ao2 cudownie wygląda w ruchu.

PS3
X360