Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2012, 16:11

Kolejne plotki o Army of Four, czyli trzeciej części cyklu Army of Two

Ruszyło się coś w kwestii trzeciej części cyklu Army of Two. Na swoim koncie Twitter aktor Joe Flanigan ogłosił, że został zatrudniony przez Electronic Arts do użyczenia głosu jednej z postaci w tej grze.

Kolejne plotki o Army of Four, czyli trzeciej części cyklu Army of Two - ilustracja #1
Army of Two

W grudniu zeszłego roku pojawiły się plotki dotyczące trzeciej odsłony cyklu Army of Two. Teraz, w świetle najnowszych informacji, wydaje się już prawie pewne, że gra rzeczywiście znajduje się w produkcji. Wszystko za sprawą wpisów, jakie na swoim na koncie Twitter umieścił aktor Joe Flanigan. W nich pochwalił się, że został zatrudniony przez Electronic Arts do użyczenia głosu jednej postaci w AO4. Skrót ten oznacza Army of Four, czyli tytuł, o którym wspominały zeszłoroczne plotki. Flanigan co prawda początkowo omyłkowo podał, że gra jest częścią cyklu Battlefield, ale po sprostowaniu przez fanów szybko za tę pomyłkę przeprosił.

Kolejne plotki o Army of Four, czyli trzeciej części cyklu Army of Two - ilustracja #2

Joe Flanigan to amerykański aktor, znany przede wszystkim z głównej roli w serialu telewizyjnym Gwiezdne wrota: Atlantyda (ang. Stargate Atlantis), gdzie wcielił się majora Johna Shepparda. Army of Four będzie pierwszą grą, w której wystąpi.

Przypomnijmy, że według poprzednich przecieków gra ma działać na silniku Frostbite 2.0, czyli technologii wykorzystanej przy produkcji Battlefield 3. Największym atutem Army of Four będzie rozbudowany tryb kooperacyjny dla czterech osób. Wpisy Flanigana w połączeniu z zeszłorocznymi plotkami czynią fakt istnienia tego projektu prawie pewnym, choć oczywiście firma Electronic Arts nie jest jeszcze gotowa na potwierdzenie tych informacji. Warto jednak zaważyć, że w przyszłym tygodniu, w tracie Game Developers Conference wydawca zorganizuje własną imprezę pod nazwą GameChangers. Możliwe wiec, że wtedy właśnie gra doczeka się oficjalnego ujawnienia.

Najnowsze informacje powinny uspokoić fanów serii, zaniepokojonych doniesieniami o problemach z cyklem produkcyjnym. Według nich Electronic Arts było niezadowolone z tempa postępów prac nad tym projektem i dlatego zespół deweloperski miały zasilić nowe osoby. Fakt zatrudnienia Flanigana oznacza, że grze raczej nie grozi skasowanie.

  1. Army of Two - recenzja gry
  2. Video Recenzja - Army of Two: The 40th Day
  3. Army of Two: The 40th Day - recenzja gry
  4. Gramy w Army of Two: The 40th Day