Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2011, 11:37

autor: DogGhost

Army of Four - trzecia część gry Army of Two w produkcji?

Serwis Kotaku dowiedział się nieoficjalnie, że studio EA Montreal pracuje nad grą Army of Four kładącą nacisk na czteroosobowy tryb kooperacji.

Według nieoficjalnych ustaleń serwisu Kotaku, studio EA Montreal pracuje obecnie nad trzecią odsłoną gry Army of Two. Głównym atutem produkcji zatytułowanej Army of Four ma być rozbudowany, czteroosobowy tryb kooperacji.

Army of Four - trzecia część gry Army of Two w produkcji? - ilustracja #1

Pewien niepokój wywołują przecieki dotyczące trudności napotkanych podczas prac nad tym tytułem. Podobno koncern Electronic Arts nie jest zadowolony z dotychczasowego postępu. W związku z ukończeniem przez studio EA DICE gry Battlefield 3, wiele wskazuje na to, że część z pracowników zostanie przeniesiona do kanadyjskiego oddziału, aby wspomóc swoich kolegów. Serwis dowiedział się również od zaufanego źródła, że kolejna odsłona cyklu wydawanego przez firmę Electronic Arts wykorzysta silnik Frostbite 2.

Amerykański potentat nie potwierdził do tej pory rewelacji ujawnionych przez serwis Kotaku. Przedstawione informacje wydają się być jednak całkiem prawdopodobne i jego pozytywna odpowiedź wydaje się być jedynie kwestią czasu.

Army of Four - trzecia część gry Army of Two w produkcji? - ilustracja #2

Gra Army of Two ukazała się w 2008 roku na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Duży nacisk położono w niej na dwuosobowy tryb kooperacji. Interakcja między głównymi bohaterami: Riosem i Salemem stanowiła kluczowy aspekt zabawy. Wydana niecałe dwa lata później kontynuacja - Army of Two: The 40th Day – kultywowała tradycje poprzedniczki i wprowadziła stosunkowo niewiele zmian. Tym bardziej cieszy fakt, że trzecia część serii wniesie najprawdopodobniej powiew świeżości do tej marki.