Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2011, 11:55

autor: Hed

Twórcy gier Hitman i Kane & Lynch stworzą nową markę

Twórcy serii Hitman ze studia IO Interactive zajmą się tworzeniem nowej marki po ukończeniu prac nad grą Hitman: Absolution. Deweloper podzieli się na dwie ekipy – jedna pomoże w dalszym rozwoju przygód agenta 47, a druga poświęci się następnemu projektowi.

Niels Sorensen ze IO Interactive ujawnił, że po ukończeniu prac nad grą Hitman: Absolution studio chciałoby zająć się stworzeniem nowej marki. Deweloper podzieli się na dwie ekipy – część będzie pracowała z oddziałem Square Enix Montreal nad odsłonami Hitmana, a reszta producentów poświęci uwagę następnemu projektowi, o którym jeszcze nic nie wiemy.

Prezes studia znanego ze wspomnianego Hitmana i Kane & Lynch opowiedział o tych dalekosiężnych planach w rozmowie z serwisem Gamasutra. Sorensen jest zdania, że trzeba podchodzić do nowych wyzwań, bo nieustanna praca nad jednym uniwersum może zabić kreatywność. Deweloper ma ten przywilej, że może pozwolić sobie na dalsze eksperymenty.

Twórcy gier Hitman i Kane & Lynch stworzą nową markę - ilustracja #1

Następne dzieło studia uwielbianego przez fanów agenta 47 (bohater serii Hitman) powinno zostać ujawnione w najbliższych latach. Yoichi Wada, szef Square Enix, powiedział bowiem, że wydawca ma w zanadrzu 2-3 nowe marki, które poznamy dopiero za jakiś czas. Twórcy Final Fantasy chcieliby posiadać w sumie 10 własności intelektualnych, pozwalających na tworzenie kontynuacji.

Nowa marka zostanie doszlifowana w supertajnym wewnętrznym oddziale IO Interactive, który zajmuje się testowaniem prototypów. Co szykują twórcy z Danii? Tego oczywiście nie wiemy, chociaż deweloper jest znany z brutalnych, bezkompromisowych gier. Z drugiej strony, studio ma na koncie kolorowego Mini Ninjas. Możemy więc spodziewać się wszystkiego.

Hitman: Absolution zostanie wydany w 2012 roku na pecetach i konsolach.

  1. Hitman: Absolution - 16 minut rozgrywki
  2. Hitman: Absolution - E3 2011 - pierwsze spojrzenie