Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2011, 18:50

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

W Kanadzie powstanie kolejny projekt z serii Hitman

Square Enix otwiera w Montrealu nowe studio, które zajmie się produkcją kolejnej odsłony serii Hitman - prawdopodobnie już na nową generację konsol.

Potwierdziły się doniesienia z marca tego roku - Square Enix otworzy w Kanadzie kolejne, obok Eidos Montreal, studio deweloperskie. Biuro, zatrudniające około 150 osób, które umiejscowione zostanie w tym samym mieście, zajmie się produkcją kolejnej gry z serii Hitman.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej produkcji. Według serwisu Eurogamer tytuł ukaże się już na nowej generacji konsol, a przy jego tworzeniu zespół z Montrealu wspomogą pracownicy IO Interactive. Prace rozpoczną się jak tylko Square Enix zdoła zebrać zespół gotowy do podjęcia takiego wyzwania.

W Kanadzie powstanie kolejny projekt z serii Hitman - ilustracja #1
Logo nowej firmy

Szefem nowego studia zostanie Lee Singleton, aktualnie pracujący w Square Enix London. To nie koniec dobrych wiadomości dla kanadyjskiego rynku pracy - Eidos Montreal zatrudni kolejne sto osób, które zajmą się pracą nad Thief 4 oraz serią Deus Ex. Producenci gier komputerowych rozwijają się w Kanadzie nadzwyczaj dobrze. Dzięki rządowemu wsparciu i programom rządowym kraj znajduje się na trzecim miejscu pod względem produkcji gier, zaraz za Stanami Zjednoczonymi i Japonią.