Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2011, 15:30

autor: Soviet

Steel Storm 2 w produkcji - strzelanka w starym stylu

Alexander Zubov, założyciel Kot-in-Action Creative Artel ogłosił, że pracuje nad drugą częścią serii Steel Storm. Tym razem przesiądziemy się z futurystycznego poduszkowca i wykończymy wrogów "klasycznymi" narzędziami zniszczenia.

Niezależny deweloper, firma Kot-in-Action Creative Artel, ogłosiła, że pracuje nad sequelem wydanego w maju Steel Storm: Burning Retribution. W odróżnieniu od tej produkcji, w której kierowaliśmy futurystycznym poduszkowcem, tym razem dostaniemy pierwszoosobową strzelankę, nawiązującą do klasyków, takich jak Doom czy Quake.

W prace nad grą zaangażowany jest głównie założyciel studia Kot-in-Action - Alexander „motorsep” Zubov. W Steel Storm 2 wcielimy się w Abigail Setareh, byłego pilota opancerzonych poduszkowców, które były naszym środkiem transportu w poprzedniej odsłonie serii. Tym razem zajmujemy się poszukiwaniem surowców naturalnych na odległych planetach. Zaczynamy w galaktyce Warbird, lecz przygody czekają nas także w innych zakątkach wszechświata. Bogatą historię gry ubarwia między innymi Generał Nabatt, kierujący separatystyczną armią robotów. Na naszej drodze staną nie tylko mechaniczni przeciwnicy - za pomocą futurystycznego arsenału wykończymy także bardziej „organicznych” obcych.

Steel Storm 2 w produkcji - strzelanka w starym stylu - ilustracja #1
Steel Storm: Burning Retribution

Tak jak i Burning Retrubution, Steel Storm 2 tworzone jest na bazie silnika DarkPlaces, który pamięta jeszcze czasy pierwszego Quake'a. Gra zostanie wydane na pecety z systemami Windows lub Linux oraz na platformę Apple - Mac OS. Kod źródłowy udostępniony zostanie za dramo dla wszystkich zainteresowanych, podobnie jak i narzędzia do tworzenia modyfikacji.

Steel Storm 2 rozprowadzany jest w popularnym ostatnio formacie, wypromowanym przez Minecraft. Początkowo cena gry wyniesie pięć dolarów. W zamian dostaniemy wersję beta. W trakcie postępów nad produkcją cena będzie rosnąć, ostatecznie zatrzymując się na 20 dolarach. Podobną drogę dystrybucji obrał także tworzony przez Fatshark Krater. Data premiery Steel Series 2 nie jest jeszcze znana.