Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 grudnia 2011, 13:26

autor: Hed

Film o grach niezależnych zostanie pokazany na festiwalu Sundance

Dokument o amerykańskich grach niezależnych, znany jako Indie Game: The Movie, został zauważony przez jury festiwalu filmowego Sundance. Osoby obecne na miejscu będą mogły zobaczyć premierowy pokaz obrazu, który stanie też w szranki z innymi filmami dokumentalnymi. W samym filmie poznamy historie takich gier jak Super Meat Boy, Fez oraz Braid.

Indie Game: The Movie, czyli film o tak popularnych dzisiaj grach niezależnych, zostanie pokazany po raz pierwszy na corocznym festiwalu filmowym Sundance i stanie w szranki z innymi dokumentami w jednej z kategorii. Obraz tworzony przez Jamesa Swirsky oraz Lisanne Pajot przedstawi historie amerykańskich deweloperów indie, znanych między innymi z gier Super Meat Boy, Fez i Braid.

Festiwal Sundance jest organizowany przez Sundance Institute i co roku nagradza najciekawsze niezależne inicjatywy filmowe. Dokument o grach indie będzie walczył o statuetkę w kategorii najlepszego dokumentu światowego z wieloma innymi obrazami. To spore wyróżnienie dla kanadyjskich filmowców, którzy od kilkunastu miesięcy zbierają materiały do swojej pracy.

Indie Game: The Movie jest współfinansowany przez samą społeczność graczy za pośrednictwem kampanii na platformie Kickstarter. Fani gier wyłożyli na jego produkcję aż 100 tysięcy dolarów. Fragmenty materiałów, jakie twórcy nagrali przy okazji tworzenia dzieła, można zobaczyć na oficjalnej stronie. Zapowiada się bardzo ciekawie – poznamy bliżej autorów wielu świetnych gier.

  1. Oficjalna strona Indie Game: The Movie