Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2011, 14:16

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Final Fantasy XIII-2, Total War: SHOGUN 2) 1/12/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Total War: SHOGUN 2, europejskich zestawach Resident Evil: Revelations, odejściu współtwórcy ICO i Shadow of the Colossus z Sony, a także piętnastym dodatku do EVE Online.

Bully: Scholarship Edition

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Bully: Scholarship Edition. Produkcję studia Rockstar Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Cena to 2,49 euro, czyli ok. 11 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Total War: SHOGUN 2

Zadebiutowały dwa kolejne dodatki do gry strategicznej Total War: SHOGUN 2. W skład znanego z edycji limitowanej zestawu Ród Hattori (3,49 euro, czyli ok. 16 zł) wchodzą: oddziały ninja, nowy scenariusz bitwy historycznej, dodatkowa zbroja i punkty doświadczenia dla awatara, możliwość prowadzenia rodu Hattori w kampanii dla pojedynczego gracza i trybie wieloosobowym. Z kolei Blood Pack (1,59 euro (ok. 7 zł) uczyni grę wyjątkową krwawą.

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Final Fantasy XIII-2, Total War: SHOGUN 2) 1/12/11 - ilustracja #1

Final Fantasy XIII-2

Firma Square Enix nawiązała współpracę z koncernem Ubisoft, na mocy której Noel Kreiss, jeden z głównych bohaterów nadciągającej Final Fantasy XIII-2, otrzyma kostium Ezio Auditore da Firenze znany z Assassin’s Creed Revelations. Strój zostanie udostępniony w formie dodatku DLC, o którym chwilowo nic więcej nie wiemy. FFXIII-2 trafi do europejskich sklepów w lutym przyszłego roku na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Resident Evil: Revelations

Koncern Nintendo ogłosił, że gra Resident Evil: Revelations firmy Capcom zostanie wydana w Europie w dwóch wersjach – podstawowej oraz specjalnej. W skład tej drugiej wejdzie dosyć niecodzienna przystawka Circle Pad Pro (wzbogacająca 3DS-a o dodatkową gałkę analogową). Obie trafią do sklepów 27 stycznia 2012 roku.

Team ICO

Serwis Eurogamer donosi, że Fumito Ueda – współtwórca gier ICO i Shadow of the Colossus – po piętnastu latach współpracy postanowił opuścić firmę Sony. Z pozyskanych, nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie decyzja Uedy wywołała problemy z dewelopingiem gry The Last Guardian, wielokrotnie przekładanej pozycji rozwijającej idee zaserwowane w ICO i Shadow of the Colossus. Podobno Ueda, już jako wolny strzelec, dokończy prace nad tym tytułem (premiera ma się odbyć w przyszłym roku na PS3), a następnie zajmie się własnymi projektami. Firma Sony jak dotąd nie pokusiła się o komentarz do powyższych plotek.

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Final Fantasy XIII-2, Total War: SHOGUN 2) 1/12/11 - ilustracja #2

EVE Online

Piętnaste, jubileuszowe rozszerzenie do gry MMO EVE Online zatytułowane Crucible zostało wydane, poinformowało studio CCP. Wprowadza ono zmiany m.in. w balansie rozgrywki, mechanice, interfejsie, czy grafice. Ze szczegółami zapoznacie się także tutaj.

Star Wars: Clone Wars Adventures

Darmowa gra MMO Star Wars: Clone Wars Adventures otrzyma 15 grudnia otrzyma pokaźnych rozmiarów rozszerzenie. Gracze trafią w nim na planetę Umbara, gdzie znajdą m.in. nową strefę bitewną, eventy oraz przedmioty. Dodatkowe szczegóły ujawniają sami twórcy w poniższym filmie:

Resident Evil 6

Aktorka dubbingowa Wendy Mok twierdzi w swoim CV, że wcieliła się w ciągle niezapowiedzianej grze Resident Evil 6 w chińską wieśniaczkę-zombie (w dorobku ma również podobną rolę w polskim Dead Island). To kolejna tego typu informacja, po wczorajszych doniesieniach opartych o dane z CV niejakiego Joe Cappellettiego. Spodziewamy się, że RE6 doczeka się ujawnienia podczas gali Spike TV Video Game Awards 10 grudnia.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Field of Glory: Eternal Empire

Lunar Flight

Game Stock Car

Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2

R.A.W.: Realms of Ancient War

Army Corps of Hell (PS Vita)

FIFA Street (2012)

Total War: SHOGUN 2

Total War SHOGUN 2: Fall Of The Samurai

Mercury Hg

EVE Online

Choplifter HD

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Voltron: Defender of the Universe - trailer #1

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock - trailer #1

Iron Grip: The Marauders - Boneyard Arena Expansion

Ion Assault - trailer #2

EVE Online - Crucible

Yakuza: Dead Souls - trailer #2

Tour Golf Online - trailer #1

Neverwinter - trailer #1

Total War SHOGUN 2: Zmierzch Samurajów - trailer #1

World of Warcraft: Cataclysm - Hour of Twilight

Kingdoms of Amalur: Reckoning - kulisy produkcji #5 sprawność w walce (PL)

Saints Row: The Third - Sado-maso Gramy!

Gramy w Halo: Combat Evolved Anniversary Gramy!