Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Clone Wars Adventures (PC)
OkładkaClone Wars Adventures (PC)

Clone Wars Adventures PC

Gra MMO w klimatach Gwiezdnych Wojen. Produkcja nawiązująca do serialu animowanego Wojny Klonów jest zbiorem kilkudziesięciu minigierek logiczno-zręcznościowych. W każdej z nich możemy rywalizować z innymi graczami. Całość została wykonana w komiksowej stylistyce.

RPG | TPP | science fiction | zagraj za darmo | Star Wars | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clone Wars Adventures Premiera PC

premiera światowa

15września2010

Gra przestała działać

31marca2014

Gry podobne do Clone Wars Adventures

Star Wars: The Old Republic

EA-Land

Free Realms

Uwaga: 31 marca 2014 roku serwery gry zostały wyłączone i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Clone Wars Adventures to casualowa produkcja MMO przenosząca graczy do świata Gwiezdnych wojen. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Sony Online Entertainment, specjalizująca się w podobnych projektach (Free Realms). Dostęp do gry jest darmowy, chociaż uczestnicy zabawy mogą płacić opcjonalny abonament oraz kupować dodatkowe przedmioty za wirtualną walutę Station Cash, którą otrzymujemy za prawdziwe pieniądze.

Gra Clone Wars Adventures została stworzona na podstawie serialu animowanego Gwiezdne wojny: Wojny klonów, a więc opowiada o przygodach Anakina Skywalkera, Obi-Wan Kenobi, Ahsoka Tano i Żołnierzy-klonów. Uczestnicy zabawy mogą bawić się jako czeladnicy zakonu Jedi (padawan) lub też zostać rycerzami po aktywacji płatnej subskrypcji. W drugim przypadku gracze uzyskują dostęp do większej ilości materiału i przedmiotów.

Chociaż produkcja przypomina odrobinę darmowy tytuł MMO Free Realms, szczególnie pod względem grafiki i wyglądu postaci, to jednak nie oferuje klasycznego otwartego świata. Jest raczej sporym zestawem mini-gierek, do których uzyskujemy dostęp albo za pośrednictwem specjalnego menu, albo poruszając się po stacji kosmicznej w poszukiwaniu odpowiednich pomieszczeń i pokojów odpraw.

Oczywiście w grze sporo miejsca poświęcono walce oraz charakterystycznym potyczkom na miecze świetlne, czy chociażby bitwom w przestrzeni kosmicznej. Oprócz tego, gracze mogą brać udział w wyścigach ścigaczy, kolekcjonować bronie i przedmioty, bawić się w wielogatunkowych mini-gierkach (zagadki zręcznościowo-logiczne, tower defense), zdobywać trofea i kompanów (np. R2-D2) czy zapraszać znajomych do swojej prywatnej siedziby, którą można urządzić wykorzystując zarobione w trakcie misji pieniądze.

Od strony wizualnej tytuł prezentuje się dość przeciętnie, chociaż dzięki kreskówkowej stylistyce może się podobać. Autorzy z premedytacją postawili na nieco mniej widowiskową grafikę, aby umożliwić płynną zabawę także posiadaczom słabszego sprzętu. Samą grę uruchamiamy z poziomu przeglądarki internetowej (pliki są automatycznie instalowane na dysku twardym). Oczywiście do dyspozycji graczy oddano listę przyjaciół, czaty, rankingi i wiele innych tego typu elementów.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Clone Wars Adventures: Odpowiednia dla każdego wieku.

Clone Wars Adventures Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7