Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2013, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Battlefield 3, Diablo III, Star Wars, Frostbite 3) 9/5/13

Dziś piszemy m.in. o domenach internetowych związanych z marką Star Wars, problemach z serwerami w strzelaninie Battlefield 3, wstrzymaniu działania Domu Aukcyjnego w Diablo III, a także prawdopodobnym braku gier korzystających z silnika Frostbite 3 na Wii U. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

From Dust

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę From Dust. Dzieło studia Ubisoft Montpellier możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 5,09 euro (ok. 21 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Star Wars

Wytwórnia filmowa Lucasfilm zarejestrowała kilka domen internetowych związanych z marką Star Wars. Miało to miejsce tuż po ogłoszeniu, że firma Electronic Arts zajmie się stworzeniem gier opartych na tym uniwersum. W związku z tym pojawia się pytanie, czy wspomniane domeny mogą mieć jakiś związek z nadchodzącymi produkcjami. Zarejestrowane adresy internetowe zapowiadają takie tytuły jak Star Wars: Alliance, Star Wars: Rebels, Star Wars: Wolfpack, Wolf Pack Adventures, czy Wookie Hunter.

Battlefield 3

W ostatnim czasie posiadacze gry Battlefield 3 mają problemy z komfortową zabawą w sieci, ze względu na częste wyrzucanie z rozgrywki. Firma Electronic Arts ogłosiła, że ma to związek z przeciążeniami serwerów i zapewnia jednocześnie, że stara się przywrócić wszystko do normalnego porządku. O wszelkich postępach w tej sprawie będziemy informowani na Twitterze.

Fani Battlefielda 3 skarżą się na częste wyrzucanie z serwerów - Wieści ze świata (Battlefield 3, Diablo III, Star Wars, Frostbite 3) 9/5/13 - wiadomość - 2013-05-09
Fani Battlefielda 3 skarżą się na częste wyrzucanie z serwerów

Clone Wars Adventures

Niedawno podpisana umowa pomiędzy firmą Electronic Arts a Disneyem w sprawie gier wideo opartych na marce Star Wars nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonowanie wydanej już gry Clone Wars Adventures. Jest to darmowa produkcja MMO autorstwa Sony Online Entertainment. Tytuł nie przejdzie w ręce Electronic Arts. Oznacza to, że Sony Online Entertainment może dalej wspierać swoje dzieło, które zostało wydane we wrześniu 2010 roku na PC.

Frostbite 3

Johan Andersson ze studia EA DICE napisał na Twitterze, że silnik Frostbite 3 nigdy nie był testowany na Wii U. Co więcej, deweloper przeprowadzał testy ze starszą wersją tej technologii (Frostbite 2) wykorzystaną m.in. w Battlefield 3 i nawet w jej przypadku nie osiągnięto „zbyt obiecujących wyników”. W związku z tym studio „nie zamierza iść tą drogą”. Oznacza to najprawdopodobniej, że na Wii U nie zobaczymy wielu nadchodzących produkcji od Electronic Arts wykorzystujących silnik Frostbite 3. W tej chwili trwają prace nad 15 takimi tytułami, wśród których znajdziemy m.in. Battlefield 4, Mass Effect 4, Dragon Age III: Inquisition, czy nową odsłonę serii Need for Speed.

Diablo III

Firma Blizzard wyłączyła na razie działanie Domu Aukcyjnego w grze Diablo III ze względu na zachwiany balans systemu ekonomii. Ma to związek z używaniem przez wybranych użytkowników tzw. exploitów, pozwalających na wykorzystywanie błędów w oprogramowaniu na własną korzyść. Bug polegał na tym, że gracze mogli anulować transakcję tuż przed zakończeniem jej przetwarzania, w ten sposób podwajając swój przychód. Dom Aukcyjny zostanie przywrócony do działania dopiero wtedy, gdy firma Blizzard będzie w stanie „namierzyć” graczy wykorzystujących wspomniany błąd.

Dom Aukcyjny w Diablo III jest obecnie nieaktywny - Wieści ze świata (Battlefield 3, Diablo III, Star Wars, Frostbite 3) 9/5/13 - wiadomość - 2013-05-09
Dom Aukcyjny w Diablo III jest obecnie nieaktywny

Dungeons & Dragons

Serwis Deadline donosi, że firma Warner Bros. nabyła prawa do stworzenia filmu na podstawie uniwersum Dungeons & Dragons. Scenariusz do tego projektu miałby napisać David Leslie Johnson (Gniew tytanów, Dziewczyna w czerwonej pelerynie). Film byłby swoistym rebootem marki, otwierając się w ten sposób na nowe pokolenie widzów. Producentem został podobno Roy Lee, odpowiedzialny m.in. za nadchodzące Lego: The Movie, czy The Ring 3D.

Electronic Arts

Firma Electronic Arts poinformowała, że rezygnuje z umieszczania licencjonowanych broni w swoich nadchodzących grach. Wydawca twierdzi, że mimo wszystko deweloperzy będą mogli dokładnie odwzorowywać w swoich produkcjach konkretne pukawki, tyle że ich producenci nie dostaną już za to pieniędzy. Pozostaje zadać sobie pytanie, jaka będzie ich reakcja, gdy na rynku zaczną ukazywać się pierwsze gry bez licencji na użyte bronie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: