Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2013, 11:56

autor: qjin

American McGee pracuje nad grą w krainie Oz. Nowa Alicja w drodze

American McGee i jego studio Spicy Horse pracują nad grą opartą na powieściach z serii Oz. Nie jest to jednak wznowienie produkcji skasowanej przez Atari w 2004 roku, tylko całkowicie oryginalna adaptacja. Twórcy planują wystartować z dwoma Kickstarterami, z których jeden ma dotyczyć nowych przygód Alicji z Krainy Czarów.

Studio przygotowuje Kickstartery dwóch gier: Oz i Alice - American McGee pracuje nad grą w krainie Oz. Nowa Alicja w drodze - wiadomość - 2013-05-09
Studio przygotowuje Kickstartery dwóch gier: Oz i Alice

Studio Spicy Horse, założone przez Americana McGee w 2007 roku, ogłosiło, że rozpoczęło produkcję gry bazującej na wszystkich czternastu książkach z cyklu Oz autorstwa L. Franka Bauma. Należy się zatem spodziewać rzeczy, których nie widzieliśmy w poprzednich adaptacjach. Jak zaznacza deweloper, nie ma to żadnego związku z American McGee's Oz, które zostało skasowane w 2004 roku przez ówczesnego wydawcę gry, firmę Atari.

Kelly Heckman, przedstawicielka zespołu Spicy Horse, dodała, że projekt będący adaptacją powieści dla dzieci jest wciąż we wczesnej fazie produkcji. Twórcy nawet nie zdecydowali się jeszcze, jaki gatunek będzie reprezentowała zapowiedziana gra (strategia, platformówka, a może gra akcji?). Wiadomo za to, że platformami docelowymi są: PC, Mac i Linux oraz tablety. Autorzy takich tytułów jak American McGee’s Grimm czy Alice: Madness Returns mają w zanadrzu kilka pomysłów, które chcieliby dzięki wsparciu graczy wcielić w „egranizację” Oz.

Nie możemy doczekać się krainy Oz w wykonaniu twórców serii Alice - American McGee pracuje nad grą w krainie Oz. Nowa Alicja w drodze - wiadomość - 2013-05-09
Nie możemy doczekać się krainy Oz w wykonaniu twórców serii Alice

Deweloper pracuje nad startem dwóch Kickstarterów – z czego jeden dotyczyłby Oz, a drugi Alice: Otherlands, trzecich przygód Alicji z Krainy Czarów. Warto dodać, że niedawno ojciec cyklu pytał na Facebooku fanów o to, co chcieliby ujrzeć w Alice 3 i czy wsparliby finansowo projekt na Kickstarterze. Obecnie trwają rozmowy z koncernem Electronic Arts, który jest właścicielem praw do marki. Nie jest więc to na razie nic pewnego – American McGee chce przekonać „Elektroników” do autorskiej wizji gry, o czym więcej przeczytacie w tym newsie.

Studio przygotowało nawet prototyp nowej gry z Alicją w roli głównej - American McGee pracuje nad grą w krainie Oz. Nowa Alicja w drodze - wiadomość - 2013-05-09
Studio przygotowało nawet prototyp nowej gry z Alicją w roli głównej

Kickstarter Alice: Otherlands ma ruszyć, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w lipcu tego roku. Nie zdradzono natomiast, kiedy wystartuje projekt Oz, ale skoro trwają nad nim prace, należy się spodziewać, że pojawi się już niedługo. Za to na pewno nie ma co liczyć na żadną z gier Spicy Horse przed 2014 rokiem.

American McGee pracuje nad grą w krainie Oz. Nowa Alicja w drodze - ilustracja #4Książki z serii Oz autorstwa L. Franka Bauma to klasyka literatury dziecięcej. Czytelnicy doczekali się aż czternastu kanonicznych części, z czego pierwsza debiutowała w 1900 roku, a ostatnią, Glinda of Oz, wydano w 1920 roku. Baum napisał jeszcze sporo innych utworów w świecie Oz, a po śmierci autora cykl kontynuowali inni pisarze, m.in. Ruth Plumly Thompson czy Jack Snow.

Ponadto nie brakuje również licznych teatralnych czy filmowych adaptacji, z nagrodzonym Oscarami musicalem Czarnoksiężnik z Oz z 1939 roku. W tym roku w kinach pojawiła się kolejna ekranizacja, zatytułowana Oz Wielki i Potężny w reżyserii Sama Raimiego. Może wreszcie przyjdzie czas na ekspansję i na rynku gier wideo?