Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 11:38

autor: Hed

American McGee chce stworzyć Alice 3 – potrzeba zgody Electronic Arts

American McGee ma pomysł na następną grę o przygodach Alicji i spróbuje przekonać do niego firmę Electronic Arts. Rozmowy z wydawcą, który posiada prawa do marki, mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu.

Alicja może powrócić – American McGee spróbuje przekonać Electronic Arts. - American McGee chce stworzyć Alice 3 – potrzeba zgody Electronic Arts - wiadomość - 2013-03-27
Alicja może powrócić – American McGee spróbuje przekonać Electronic Arts.

W tym tygodniu studio Spicy Horse, dowodzone przez Americana McGee, przedstawi firmie Electronic Arts pomysł na kolejną odsłonę serii Alice. W rozmowie z serwisem Joystiq deweloperzy zdradzili szczegóły projektu: chodzi o sieciową grę kooperacyjną z elementami tworzonymi przez graczy i rozgrywką międzyplatformową. Spicy Horse podobno ma wszelkie potrzebne środki na stworzenie tytułu - Electronic Arts musi jednak udzielić licencji.

McGee oraz jego wspólnik RJ Berg przedstawili dość czytelną wizję gry. Alicja będzie przemierzała w niej ulice Londynu i odwiedzała umysły napotkanych przechodniów. Twórcy nazywają tę koncepcję „Alicją w innych światach” (Alice In Otherland). Wchodząc do „krain czarów” postronnych ludzi bohaterka będzie mogła wykorzystać doświadczenia z przeszłości, aby leczyć lub szkodzić ich psychice. Taka konstrukcja pozwoli budować wiele historyjek. „Oznacza to, że ulice Londynu staną się portalami do tysięcy lub dziesiątek tysięcy niesamowitych opowieści” – przekonuje McGee.

Deweloper zapewnia, że ma wszystko, czego potrzeba do realizacji projektu. Problem jest tylko jeden: przekonać do koncepcji Electronic Arts, czyli właścicieli marki. Współpracujący z McGee Berg wyjaśnił, że jego zdaniem wydawca nie jest zainteresowany kolejną wysokobudżetową grą z serii, więc Spicy Horse musi postawić na nowy, wyrazisty pomysł. To oznacza, że nie będzie to droga produkcja, a raczej mniejszy tytuł, który wykorzysta technologię studia, umożliwiającą zrealizowanie międzyplatformowej rozgrywki w przeglądarce także na tabletach z systemem Android.

Trudno jeszcze powiedzieć, czy American McGee i Spicy Horse będą mogli zrobić kolejną część przygód Alicji. Pewne jest to, że zainteresowałoby się nią wielu fanów. McGee podpytywał zresztą ludzi na Facebooku kilka tygodni temu, rzucając pomysłem stworzenia Alice 3 przy pomocy Kickstartera. Niewykluczone więc, że producent wykorzysta to źródło finansowania do zrealizowania nowego pomysłu. Czekamy na reakcję Electronic Arts.

American McGee’s Alice to pierwsza część serii tworzonej przez tytułowego dewelopera, która wyszła w 2000 roku i zdobyła status kultowy. Stało się tak dlatego, bo gra jest ciekawą, psychodeliczną adaptacją dobrze znanej historii. Na kontynuację, czyli Alice: Madness Returns, czekaliśmy 11 lat. Nie była ona doskonała, ale na pewno zasługuje na uwagę. McGee kilkukrotnie mówił o chęci stworzenia „trójki” – motyw Alice In Otherland nakreślił jeszcze w ubiegłym roku.

  1. Oficjalna strona studia Spicy Horse