Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 11:45

autor: Adrian Werner

Plants vs Zombies 2 zadebiutuje latem, a na facebooka trafi Plants vs Zombies Adventures

Studio PopCap Games ogłosiło, że Plants vs Zombies 2 zadebiutuje latem tego roku. Twórcy ujawnili też przeglądarkową adaptację marki zatytułowaną Plants vs Zombies Adventures. Znajdziemy w niej widok izometryczny i moduł rozbudowy miasteczka.

W najbliższych miesiącach ukaże się zarówno Plants vs Zombies 2, jak i facebookowe Plants vs Zombies Adventures. - Plants vs Zombies 2 zadebiutuje latem, a na facebooka trafi  Plants vs Zombies Adventures - wiadomość - 2013-03-27
W najbliższych miesiącach ukaże się zarówno Plants vs Zombies 2, jak i facebookowe Plants vs Zombies Adventures.

Wydanemu w 2009 roku Plants vs Zombies udała się rzadka sztuka podbicia serc zarówno publiczności casualowej, jak i bardziej tradycyjnych graczy. Nic zatem dziwnego, że na kontynuację czeka wiele osób. Druga cześć została zapowiedziana w zeszłym roku, ale od tego czasu o projekcie zrobiło się cicho. Dwa tygodnie temu firma Electronic Arts zarejestrowała domeny związane z Plants vs Zombies Adventures i część fanów uznało, że tak zatytułowana zostanie kontynuacja. W rzeczywistości są to jednak dwie zupełnie oddzielne produkcje.

Plants vs Zombies 2 będzie tradycyjną kontynuacją, na którą czekają fani pierwowzoru. Autorzy, czyli ludzie ze studia PopCap Games, zapowiedzieli, że premiera gry nastąpi wczesnym latem. Niestety, nie podzielili się żadnymi konkretami odnośnie tego projektu.

Plants vs Zombies Adventures

Ruszyły już pierwsze, wciąż mocno ograniczone, beta testy gry. - Plants vs Zombies 2 zadebiutuje latem, a na facebooka trafi  Plants vs Zombies Adventures - wiadomość - 2013-03-27
Ruszyły już pierwsze, wciąż mocno ograniczone, beta testy gry.

Natomiast Plants vs Zombies Adventures to przeglądarkowa odsłona marki, zaprojektowana z myślą o serwisie Facebook. Nie będzie to jednak prosta konwersja z dodanymi elementami społecznościowymi. Zamiast tego studio PopCap Games pracuje nad zupełnie nową grą. Ponownie naszym zadaniem będzie odpieranie ataków zombiaków za pomocą sadzonek, ale sposób, w jaki to zrobimy będzie inny.

Tym razem misje rozgrywane mają być głównie w trakcie kolejnych podróży furgonetką kempingową. Pojazd zatrzymywać się będzie w różnych lokacjach i w każdej z nich zmuszeni zostaniemy do zmierzenia się z hordami żywych trupów. Autorzy porzucili widok z boku i zamiast tego postawili na rzut izometryczny. W rezultacie zombiaki nie będą już dreptały grzecznie po linii prostej. Trasy ich przemarszu pełne mają być zakrętów i rozgałęzień, co utrudni tworzenie struktur obronnych.

Przed każdą misją wybierzemy kilka roślin startowych i rozłożymy je na mapie, tak aby maksymalnie efektywnie radziły sobie z kolejnymi falami przeciwników. Potem w trakcie zabawy zbierać będziemy promyki słońca, którymi zasilimy kolejne sadzonki. W grze powróci większość typów roślin i zombiaków znanych z Plants vs Zombies. Dołączy do nich również sporo nowych gatunków.

Pierwszy screen z gry. - Plants vs Zombies 2 zadebiutuje latem, a na facebooka trafi  Plants vs Zombies Adventures - wiadomość - 2013-03-27
Pierwszy screen z gry.

Kolejną dużą różnicą w porównaniu z pierwowzorem będzie wprowadzenie sekcji, w których zajmiemy się rozbudową pobliskiego miasteczka. Zaczniemy od pojedynczego domu, a następnie wyruszymy na podbój kolejnych terenów. Po oczyszczeniu ich z zombiaków będziemy mogli wznieść na nich nowe budynki zapewniające dodatkowe surowce. W miasteczku zasiejemy również rośliny. Tylko w ten sposób zdobędziemy sadzonki, które zabierzemy potem na misje. Ciekawie zapowiadają się elementy społecznościowe. Poza wysyłaniem znajomym prezentów, będziemy mogli również odwiedzić ich miasteczko i wpuścić w nie zombiaki, które rozpoczną atak na pobliskie budynki.

Plants vs Zombies Adventures jest obecnie w fazie ograniczonej pod względem geograficznym bety. Niestety, nie obejmuje ona jeszcze Europy. Twórcy zamierzają stopniowo otwierać testy dla kolejnych regionów.

  1. Plants vs Zombies Adventures na serwisie Facebook