Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2013, 09:55

Plants vs Zombies - rejestracja domen sugeruje prace nad kontynuacją

Firma Electronic Arts dokonała rejestracji trzech nowych domen, które sugerują, że wydawca szykuje się do ujawnienia kolejnej odsłony marki Plants vs Zombies.

Czy wreszcie doczekamy się zapowiedzi kolejnego Plants vs Zombies? - Plants vs Zombies - rejestracja domen sugeruje prace nad kontynuacją  - wiadomość - 2013-03-11
Czy wreszcie doczekamy się zapowiedzi kolejnego Plants vs Zombies?

Plants vs Zombies to rzadki przypadek gry casualowej, która potrafiła również podbić serca bardziej tradycyjnych graczy. Sukces produkcji sprawił, że powstanie kontynuacji wydawało się oczywistością, ale mimo to w ciągu czterech lat od premiery wciąż nie doczekaliśmy się części drugiej. Możliwe jednak, że wkrótce ulegnie to zmianie. Będąca właścicielem studia PopCap firma Electronic Arts właśnie zarejestrowała kilka ciekawych domen:

  1. PlantsVsZombiesAdventures
  2. PlantsVsZombiesAdventure
  3. PvZAdventures.com

Wiele wskazuje więc na to, że wkrótce doczekamy się ujawnienia kolejnej odsłony marki. Mamy tylko nadzieję, że będzie to tradycyjna kontynuacja, a nie jakiś poboczny projekt przeznaczony na Facebooka lub urządzenia mobilne.

Plants vs Zombies to gra strategiczna typu tower defense. Zadaniem gracza jest sadzenie we własnym ogródku roślin i grzybów, których celem jest odparcie kolejnych fal zombiaków. Do wyboru jest bogaty wybór typów sadzonek, oferujących zarówno różnorodne typu ataków, jak i służących jako barykady spowalniające przemarsz żywych trupów.

Produkcja zadebiutowała na pecetach w 2009 roku, gdzie spotkała się z doskonałym przyjęciem. Jej sukces spowodował, że w kolejnych latach gra została przeniesiona na konsole Xbox 360 i Playstation 3, konsole przenośne Nintendo DS i PlayStation Vita oraz platformy mobilne z systemami iOS, Android, Windows Phone i Blackberry.

Plants vs Zombies - rejestracja domen sugeruje prace nad kontynuacją  - ilustracja #3 Za wyprodukowanie Plants vs Zombies odpowiada zespół PopCap Games, będący prawdziwą potęgą w kategorii gier casualowych. Największym sukcesem studia pozostaje seria Bejeweled, którego pierwsza część sprzedała się w ponad 75 mln egzemplarzy.

W 2011 roku PopCap Games wykupiła firma Electronic Arts za 750 mln dolarów. Obecnie w studiu zatrudnionych jest około 400 osób.