Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2013, 10:23

autor: Hed

Twórcy Dreamfall: Chapters zebrali ponad 1,5 miliona dolarów

Ponad półtora miliona dolarów otrzymało od fanów studio Red Thread Games na produkcję gry Dreamfall: Chapters. Deweloper podziękował uczestnikom akcji na Kickstarterze i zapewnił, że będzie regularnie informował o postępach prac.

Powodzeniem zakończono zbiórkę na grę Dreamfall: Chapters. - Twórcy Dreamfall: Chapters zebrali ponad 1,5 miliona dolarów - wiadomość - 2013-03-11
Powodzeniem zakończono zbiórkę na grę Dreamfall: Chapters.

1 538 425 dolarów – tyle pieniędzy zebrało studio Red Thread Games na produkcję gry Dreamfall: Chapters, czyli kontynuację kultowej serii przygodówek. Deweloper potrzebował minimum 850 tysięcy dolarów, więc ma wszelkie powody do zadowolenia. Twórcy podziękowali wszystkim 21 858 osobom, które wsparły przedsięwzięcie i zapewnili, że będą regularnie informowali o postępach w pracach. „To już nie jest tylko nasza gra. Należy także do Was” – napisało studio.

Ponad półtoramilionowy budżet pozwoli ekipie z Red Thread Games zrealizować „reżyserską” wersję Dreamfall: Chapters, zawierającą wiele dodatkowych elementów. Niecałe 200 tysięcy dolarów zabrakło do osiągnięcia dodatkowego progu, który miał umożliwić produkcję drugiego projektu: The Longest Journey Home, czyli kontynuacji losów April Ryan (bohaterka pierwszej części serii). Mimo tego, fani tej świetnej marki przygodówkowej mogą sobie pogratulować udanej akcji.

Osoby, które wsparły Dreamfall: Chapters niedługo będą mogły korzystać ze specjalnego forum internetowego. Twórcy obiecują, że będą regularnie informowali o tym, co dzieje się z grą, publikując wpisy, filmy wideo, grafiki, czy próbki głosu. Red Thread Games postara się też odpowiadać na pytania kickstarterowych „dobroczyńców”. Takie podejście ma pomóc w zbudowaniu społeczności fanów serii Dreamfall. Po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę dewelopera.

Dreamfall: Chapters to trzecia odsłona serii, którą rozpoczęła gra The Longest Journey z 1999 roku, stworzona przez firmę Funcom i Ragnara Tornquista. W ubiegłym roku Tornquist ogłosił, że nabył licencję na Dreamfall: Chapters. Stworzenie kontynuacji stało się możliwe dzięki dużemu zainteresowaniu zbiórką funduszy na Kickstarterze. Chapters podejmie wątki poprzednich gier i pokaże historie trzech fantastycznych światów. Gra ukaże się w polskiej wersji językowej.

  1. Dreamfall Chapters na Kickstarterze