Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2013, 09:45

autor: Sarge

Dreamfall: Chapters w pełnej polskiej wersji językowej

Tworzona przez studio Red Thread Games gra przygodowa Dreamfall: Chapters ukaże się m.in. w polskiej wersji językowej, przygotowywanej przez firmę CDP.pl. W serwisie Kickstarter cały czas trwa zbiórka pieniędzy na produkcję tego tytułu. Jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę, twórcy stworzą także wersje na platformy mobilne z systemem iOS lub Android.

Aktualizacja: Skontaktowaliśmy się z agencją reprezentującą Edytę Olszówkę (polska April Ryan w poprzednich dwóch odsłonach serii) oraz Agnieszką Grochowską (Zoe Castillo z Dreamfalla). Wg agencji, żadna z aktorek na razie nie dostała propozycji udziału w polskiej wersji Dreamfall: Chapters. Oczywiście sytuacja może się jeszcze ulec zmianie – gra jest we wczesnej fazie produkcji (premiera planowana jest dopiero na listopad 2014 roku). Poprosiliśmy o komentarz CDP.pl w tej sprawie, zaktualizujemy wiadomość gry tylko go otrzymamy.

Studio Red Thread Games ogłosiło na oficjalnej stronie internetowej, że gra przygodowa Dreamfall: Chapters zostanie wydana w dniu premiery także w pełnej polskiej wersji językowej. Lokalizacją zajmie się firma CDP.pl.

Jest to świetna wiadomość dla fanów serii, której poprzednie części (Najdłuższa Podróż i Dreamfall: The Longest Journey) również ukazały się w naszym kraju w całości po polsku. Firma CDP.pl postara się nie tylko o przetłumaczenie angielskich tekstów na rodzimy język, ale także zaangażowanie profesjonalistów do przygotowania dubbingu.

„Polscy fani niesamowicie wspierali nas przez ostatnią dekadę. Od kiedy zapowiedzieliśmy Dreamfall: Chapters, tak wiele osób pytało nas o polską wersję językową gry. Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi, że możemy to zrealizować!” – napisał na oficjalnej stronie Ragnar Tornquist, dyrektor kreatywny i założyciel studia Red Thread Games.

W serwisie Kickstarter cały czas trwa zbiórka pieniędzy na produkcję gry Dreamfall: Chapters. Wymaganą kwotę minimalną 850 tysięcy dolarów twórcom udało się osiągnąć w połowie lutego. W chwili pisania tej wiadomości zebrano ponad 1,2 miliona dolarów, a do końca akcji pozostały jeszcze cztery dni. Jeśli deweloperowi uda się zgromadzić 1,25 miliona dolarów, wtedy gra zostanie wzbogacona o niemiecką i francuską wersję językową, a oprócz tego powiększona zostanie obsada angielskich aktorów. Z kolei przy granicy 1,5 miliona dolarów gra zostanie wydana w wersji Director’s Cut, wzbogaconej o dodatkową zawartość.

Znana fanom marki Zoë Castillo to tylko jedna z postaci, jakimi pokierujemy w Dreamfall: Chapters - Dreamfall: Chapters w pełnej polskiej wersji językowej - wiadomość - 2013-03-06
Znana fanom marki Zoë Castillo to tylko jedna z postaci, jakimi pokierujemy w Dreamfall: Chapters

Obecnie Dreamfall: Chapters przygotowywany jest tylko z myślą o pecetach. Twórcy stworzą także wersje na platformy mobilne korzystające z systemów iOS lub Android, o ile zgromadzą na Kickstarterze 1,75 miliona dolarów. Te edycje zadebiutowałyby jednak dopiero w okresie od maja do listopada 2015 roku. Twórcy zdradzili, że w zakresie ich zainteresowań są nawet wersje na Ouya, Wii U, PlayStation 4 oraz nowego Xboksa, ale na razie nie mogą ich potwierdzić.

Dreamfall: Chapters to trzecia część popularnego cyklu przygodówek, którego ostatnia odsłona (Dreamfall: The Longest Journey) zadebiutowała na rynku w 2006 roku. Nad grą pracuje studio Red Thread Games, a premiera pecetowej wersji jest planowana na listopad 2014 roku. Ostatnio ukazał się jej nowy zwiastun.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.