Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2013, 09:45

autor: Sarge

Dreamfall: Chapters w pełnej polskiej wersji językowej

Tworzona przez studio Red Thread Games gra przygodowa Dreamfall: Chapters ukaże się m.in. w polskiej wersji językowej, przygotowywanej przez firmę CDP.pl. W serwisie Kickstarter cały czas trwa zbiórka pieniędzy na produkcję tego tytułu. Jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę, twórcy stworzą także wersje na platformy mobilne z systemem iOS lub Android.

Aktualizacja: Skontaktowaliśmy się z agencją reprezentującą Edytę Olszówkę (polska April Ryan w poprzednich dwóch odsłonach serii) oraz Agnieszką Grochowską (Zoe Castillo z Dreamfalla). Wg agencji, żadna z aktorek na razie nie dostała propozycji udziału w polskiej wersji Dreamfall: Chapters. Oczywiście sytuacja może się jeszcze ulec zmianie – gra jest we wczesnej fazie produkcji (premiera planowana jest dopiero na listopad 2014 roku). Poprosiliśmy o komentarz CDP.pl w tej sprawie, zaktualizujemy wiadomość gry tylko go otrzymamy.

Studio Red Thread Games ogłosiło na oficjalnej stronie internetowej, że gra przygodowa Dreamfall: Chapters zostanie wydana w dniu premiery także w pełnej polskiej wersji językowej. Lokalizacją zajmie się firma CDP.pl.

Jest to świetna wiadomość dla fanów serii, której poprzednie części (Najdłuższa Podróż i Dreamfall: The Longest Journey) również ukazały się w naszym kraju w całości po polsku. Firma CDP.pl postara się nie tylko o przetłumaczenie angielskich tekstów na rodzimy język, ale także zaangażowanie profesjonalistów do przygotowania dubbingu.

„Polscy fani niesamowicie wspierali nas przez ostatnią dekadę. Od kiedy zapowiedzieliśmy Dreamfall: Chapters, tak wiele osób pytało nas o polską wersję językową gry. Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi, że możemy to zrealizować!” – napisał na oficjalnej stronie Ragnar Tornquist, dyrektor kreatywny i założyciel studia Red Thread Games.

W serwisie Kickstarter cały czas trwa zbiórka pieniędzy na produkcję gry Dreamfall: Chapters. Wymaganą kwotę minimalną 850 tysięcy dolarów twórcom udało się osiągnąć w połowie lutego. W chwili pisania tej wiadomości zebrano ponad 1,2 miliona dolarów, a do końca akcji pozostały jeszcze cztery dni. Jeśli deweloperowi uda się zgromadzić 1,25 miliona dolarów, wtedy gra zostanie wzbogacona o niemiecką i francuską wersję językową, a oprócz tego powiększona zostanie obsada angielskich aktorów. Z kolei przy granicy 1,5 miliona dolarów gra zostanie wydana w wersji Director’s Cut, wzbogaconej o dodatkową zawartość.

Znana fanom marki Zoë Castillo to tylko jedna z postaci, jakimi pokierujemy w Dreamfall: Chapters - Dreamfall: Chapters w pełnej polskiej wersji językowej - wiadomość - 2013-03-06
Znana fanom marki Zoë Castillo to tylko jedna z postaci, jakimi pokierujemy w Dreamfall: Chapters

Obecnie Dreamfall: Chapters przygotowywany jest tylko z myślą o pecetach. Twórcy stworzą także wersje na platformy mobilne korzystające z systemów iOS lub Android, o ile zgromadzą na Kickstarterze 1,75 miliona dolarów. Te edycje zadebiutowałyby jednak dopiero w okresie od maja do listopada 2015 roku. Twórcy zdradzili, że w zakresie ich zainteresowań są nawet wersje na Ouya, Wii U, PlayStation 4 oraz nowego Xboksa, ale na razie nie mogą ich potwierdzić.

Dreamfall: Chapters to trzecia część popularnego cyklu przygodówek, którego ostatnia odsłona (Dreamfall: The Longest Journey) zadebiutowała na rynku w 2006 roku. Nad grą pracuje studio Red Thread Games, a premiera pecetowej wersji jest planowana na listopad 2014 roku. Ostatnio ukazał się jej nowy zwiastun.