Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2013, 12:25

autor: Adrian Werner

Sukces Kickstartera projektu Dreamfall Chapters: The Longest Journey

Mamy dobre wieści dla fanów przygodówek. Kickstarter Dreamfall Chapters: The Longest Journey przekroczył już wymaganą kwotę minimalną. Autorzy ujawnili kolejne progi zbiórki, które umożliwią dalszą rozbudowę projektu.

Dreamfall Chapters: The Longest Journey zostanie zrealizowane dzięki hojności fanów. - Sukces Kickstartera projektu Dreamfall Chapters: The Longest Journey  - wiadomość - 2013-02-17
Dreamfall Chapters: The Longest Journey zostanie zrealizowane dzięki hojności fanów.

Dreamfall Chapters: The Longest Journey dołączyło do listy kickstarterowych sukcesów. Twórcom udało się już przekroczyć wymagane minimum w wysokości 850 tys. dolarów. Do końca akcji pozostały trzy tygodnie, więc zgromadzona kwota bez wątpienia ulegnie jeszcze znacznemu zwiększeniu.

  1. Dreamfall Chapters: The Longest Journey – strona Kickstartera
  2. Dreamfall Chapters: The Longest Journey – strona oficjalna gry

Autorzy podążyli za przykładem innych popularnych zbiórek i ustalili kolejne progi finansowe, które umożliwią dodatkowe rozbudowanie projektu. Przy 900 tys. dolarów opracowane zostaną wersje na systemy operacyjne Linux i OSX. Osiągnięcie 950 tys. pozwoli na wprowadzenie do gry nowej lokacji w postaci Wielkiej Biblioteki Mercurii. Znajdziemy tam m.in. masę tekstów, które znacząco wzbogacą naszą wiedzę o świecie gry i jego historii. Natomiast uzbieranie miliona dolarów oznaczać będzie wydłużenie kampanii o nowe lokacje, bohaterów i wątki poboczne. Autorzy mają w planach również kolejne progi (aż do dwóch milionów dolarów), które ujawnione zostaną po osiągnięciu tych już wyznaczonych.

Przypomnijmy, że Dreamfall Chapters: The Longest Journey ma stanowić zwieńczenie przygodówkowej trylogii rozpoczętej w 1999 roku. Gra powstaje w studiu Red Thread Games, w skład którego wchodzą ludzie odpowiedzialni za dwie poprzednie odsłony, w tym ojciec serii Ragnar Tornquist. Wzorem Dreamfall produkcja zaoferuje w pełni trójwymiarową grafikę, ale mechanizmy rozgrywki będą bardziej zbliżone do The Longest Journey. Nie uświadczymy żadnych sekwencji walki czy innych sekcji zręcznościowych i zamiast tego zabawa skoncentruje się na typowo przygodówkowej eksploracji świata, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek. Wszystko to będziemy wykonywali za pośrednictwem klasycznego interfejsu point-n-click.

Kickstarter Dreamfall Chapters: The Longest Journey dobiegnie końca 10 marca. Sama gra obecnie powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera planowana jest na listopad przyszłego roku.