Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2013, 10:34

God of War: Wstąpienie – data debiutu dema singleplayer

Znamy już dokładną datę debiutu singleplayerowego dema gry God of War: Wstąpienie. Ukaże się ono 26 lutego. Dodatkowo producenci tytułu przygotowali konkurs, dzięki któremu możemy otrzymać wcześniejszy dostęp do tej wersji demonstracyjnej.

W styczniu Sony potwierdziło, że pod koniec tego miesiąca zostanie udostępniona wersja demonstracyjna kampanii singleplayer God of War: Wstąpienie. Na oficjalnej stronie gry pojawiła się wreszcie informacja o dokładnej dacie jej debiutu. Producenci wyznaczyli ją na wtorek 26 lutego. W Europie demo może pojawić się jednak dopiero dzień później, z racji tradycyjnie przypadającej na środę aktualizacji PS Store. Przypomnijmy, że do tej pory gracze mieli okazję przetestować jedynie rozgrywkę wieloosobową, po raz wprowadzoną do serii, dzięki multiplayerowej becie, która zakończyła się już jakiś czas temu. Wrażenia z jej przebiegu opisał g4ost, w grudniowej zapowiedzi tytułu.

Deweloperzy przygotowali możliwość otrzymania wcześniejszego dostępu do dema i pobrania go już 20 lutego. Wystarczy jedynie zarejestrować się w grze społecznościowej związanej z cyklem, pod tytułem Rise of the Warriors. Funkcjonuje ona z powodzeniem już od miesięcy. Uczestnicy podzieleni są na drużyny Trojan i Spartan, a ich zadaniem jest odpowiedzieć poprawnie na zadawane im pytania, które związane są z mitologią i historią świata God of War. Możliwość pobrania dema otrzymają wszyscy członkowie jednej z dwóch frakcji, która zdobędzie w sumie 10 milionów punktów. Warto wspomnieć, że osoby biorące udział w zabawie mogą także odblokować kilka darmowych DLC, przeznaczonych dla trybu multiplayer w najnowszej części serii.

God of War: Wstąpienie zadebiutuje w naszym kraju 15 marca tego roku. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej. W roli głównego bohater ponownie usłyszmy Bogusława Lindę. Sony szykuje także specjalne zestawy konsola + gra, które będą dostępne w dniu premiery.

  1. Oficjalna strona internetowa serii God of War
  2. Gra społecznościowa Rise of the Warriors