Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2013, 10:55

Ukazał się nowy trailer Dreamfall: Chapters

Studio Red Thread Games zaprezentowało rozbudowany trailer Dreamfall: Chapters. Kolejna gra z serii The Longest Journey powstanie dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze.

Jeśli kibicujecie projektowi związanemu z kolejną odsłoną serii przygodówek The Longest Journey, to mamy dla Was z samego rana nie lada atrakcję. Do sieci trafił trzyminutowy trailer gry tworzonej przez Red Thread Games. Podczas jego trwania narrator opowiada o współistnieniu dwóch światów w grze (Stark i Arcadii) i przedstawia główną bohaterkę, znaną także z poprzednich części - Zoe. W filmiku prócz ujęć z gry pojawia się także data premiery dla komputerów PC, MAC oraz z systemem Linux - listopad 2014 roku.

Dreamfall: Chapters to trzecia część cyklu przygodówek, zapoczątkowanego w 2000 roku. Kontynuuje historię przedstawioną w Dreamfall: The Longest Journey. Akcja gry rozgrywa się z perspektywy trzeciej osoby i polega, jak to w przygodówkach bywa, na rozwiązywaniu rozlicznych łamigłówek i interakcji z bohaterami niezależnymi. Nie zabraknie również elementów znanych z gier akcji. W Dreamfall: Chapters pokierujemy losami łącznie trzech grywalnych postaci. Pomimo widoku TPP będzie to typowy point-and-click. Świat gry ma być bardzo rozległy i nie ograniczać się do pojedynczych, niewielkich lokacji.

Oprawa graficzna w grze Dreamfall: Chapters już teraz prezentuje się nieźle. - Ukazał się nowy trailer Dreamfall: Chapters - wiadomość - 2013-03-01
Oprawa graficzna w grze Dreamfall: Chapters już teraz prezentuje się nieźle.

Prace nad Dreamfall: Chapters zawdzięczamy garstce deweloperów ze studia Red Thread Games (pod wodzą Ragnara Tornquista), która postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce po tym jak firma FunCom zmieniła politykę w zakresie produkcji gier i porzuciła serię Dreamfall na rzecz tytułów z rodzaju MMO. Dzięki dotacjom rządu norweskiego udało im się przygotować prototypową wersję gry, którą podbili serca osób wspierających projekt na Kickstarterze. Celem było zebranie 850 000 dolarów. Obecnie zebrano już ponad milion "zielonych".