Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2013, 13:53

autor: Hed

Pokazano prototyp Dreamfall: Chapters – The Longest Journey

Studio Red Thread Games pokazało pierwszy prototype gry Dreamfall: Chapters – The Longest Journey, która walczy o fundusze na Kickstarterze. Produkcja będzie łączyła mechanikę klasycznych przygodówek z bardziej otwartymi lokacjami.

Po pierwszym obrazku z Dreamfall: Chapters przyszedł czas na pierwszy film z wczesnej wersji gry.  - Pokazano prototyp Dreamfall: Chapters – The Longest Journey - wiadomość - 2013-02-15
Po pierwszym obrazku z Dreamfall: Chapters przyszedł czas na pierwszy film z wczesnej wersji gry.

Twórcy Dreamfall: Chapters pokazali prototyp rozgrywki w ramach swojej akcji na Kickstarterze. W ten sposób deweloper chciał udowodnić, że wypuszczony jakiś czas temu pierwszy obrazek z gry pochodzi z jej grywalnego fragmentu. Aktualizacja powinna zachęcić nowe osoby do przekazania pieniędzy na projekt. Nawet bez tej pomocy radzi on sobie świetnie – zebrano już 780 tysięcy z potrzebnych 850 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki zostały 22 dni.

Pokazany prototyp oczywiście nie reprezentuje jakości finalnej gry. Martin Bruusgaard, główny projektant, wytłumaczył, że jest on raczej bazą, na której studio Red Thread Games testuje pomysły. Zmianie ulegną więc takie elementy jak jakość tekstur, animacje, płynność, interfejs, czy model bohaterki (zastosowano tymczasową wersję). Mimo wczesnej wersji, produkcja wygląda bardzo ciekawie. Jeśli jesteście podobnego zdania, możecie wesprzeć ją na kickstarterowej stronie.

W nieco ponad sześciominutowym materiale omówiono takie kwestie jak sterowanie oraz konstrukcja rozgrywki. Gra połączy klasyczną przygodówkową mechanikę z odrobiną swobody, jaką mają oferować duże, zróżnicowane i co najważniejsze otwarte lokacje. W każdej z nich znajdziemy wiele poszlak, zagadek, czy postaci. Wchodzenie w interakcję z otoczeniem nie nastręczy problemów, bo obiekty będziemy wskazywać myszką niczym w typowej grze point’n’click.

W ostatnich kilku dniach studio Red Thread Games potwierdziło także, że w pracach nad Dreamfall Chapters weźmie udział aktorka Sarah Hamilton, która użyczyła głosu postaci April Ryan w obu poprzednich odsłonach serii (w polskiej wersji zrobiła to Edyta Olszówka). Ryan to bohaterka pierwszej gry (The Longest Journey) i ważna postać poboczna w drugiej części (Dreamfall), więc jej obecność w kontynuacji wydaje się kolejnym ważnym atutem Red Thread Games.

Dreamfall: Chapters – The Longest Journey to oczekiwana od wielu lat trzecia część serii gier przygodówkowych, zapoczątkowanych przez firmę FunCom w 1999 roku. Po wydaniu kontynuacji deweloper skoncentrował się na tytułach MMO, więc The Longest Journey zeszło na dalszy plan. W ubiegłym roku Ragnar Tornquist założył własne studio Red Thread Games i podpisał umowę licencyjną z FunCom. Ostatnią przeszkodą w stworzeniu gry są finanse – tu z pomocą przyszedł Kickstarter.

  1. Dreamfall: Chapters na Kickstarterze