Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2013, 14:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Mass Effect 3, StarCraft II: Wings of Liberty) 15/2/13

Dziś piszemy m.in. o nowym dodatku DLC do Mass Effect 3, aktualizacji 2.0 do gry StarCraft II: Wings of Liberty, możliwej zapowiedzi Gears of War: Tactics, a także zamkniętych beta testach Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

R.U.S.E.

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę R.U.S.E. Dzieło studia Eugen Systems możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,50 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Unreal Engine 4 / NCsoft

Firma NCsoft (światowy wydawca wielu gier MMO, m.in. serii Guild Wars) zakupiło licencję na wykorzystanie silnika Unreal Engine 4 w nadchodzących grach wydawanych lub tworzonych przez NCsoft. Jednocześnie jest to pierwszy koreański koncern, który ma prawa do użycia Unreal Engine 4. Wszelkie szczegóły na temat projektów wykorzystujących Unreal Engine 4 nie są jeszcze znane.

Mass Effect 3

Producent Michael Gamble ze studia BioWare opublikował za pośrednictwem Twittera zdjęcie mogące mieć związek z nadchodzącym dodatkiem DLC do gry Mass Effect 3. To samo zrobił producent wykonawczy Casey Hudson na swoim koncie twitterowym. Zajmujący się kontaktami ze społecznością Chris Priestly napisał z kolei, że wszelkie szczegóły w sprawie nowego rozszerzenia zostaną ujawnione prawdopodobnie w następnym tygodniu, gdy studio BioWare uzna to za stosowne.

Najprawdopodobniej jest to screen z nadchodzącego dodatku DLC do gry Mass Effect 3 - Wieści ze świata (Mass Effect 3, StarCraft II: Wings of Liberty) 15/2/13 - wiadomość - 2013-02-15
Najprawdopodobniej jest to screen z nadchodzącego dodatku DLC do gry Mass Effect 3

StarCraft II: Wings of Liberty

Firma Blizzard ogłosiła, że za kilka dni wydana zostanie aktualizacja 2.0 do gry StarCraft II: Wings of Liberty. Łatka wprowadzi m.in. nowy interfejs użytkownika, więcej opcji powtórek, liczne usprawnienia edytora, wprowadzenie klanów i grup, a także kolejne funkcje SI. Wszystkie te poprawki będą automatycznie dostępne również w nadchodzącej odsłonie StarCraft II: Heart of the Swarm, której premiera odbędzie się 12 marca.

Ouya

Wygląda na to, że w tej chwili na nadchodzącą konsolę Ouya zmierza przynajmniej 481 gier – tyle przynajmniej zostało do tej pory potwierdzonych. Na oficjalnym forum znajduje się aktualna lista wszystkich produkcji, więc tam zapraszamy po wszelkie szczegóły. Ouya to mała konsola stacjonarna oparta na systemie Android, którą sfinansowano na Kickstarterze.

Gears of War: Tactics

Serwis VGLeaks donosi o rzekomych planach firmy Microsoft wydania gry Gears of War: Tactics (tymczasowy tytuł) autorstwa studia Epic Games. Miałaby to być produkcja reprezentująca gatunek RTS, kompatybilna wyłącznie z kontrolerem Kinect. W grze kontrolowalibyśmy cztery postacie, a ruchami ręki wskazywalibyśmy drogę, jaką mają podążyć lub decydowalibyśmy o podjęciu konkretnej akcji. Serwis ujawnił nawet kilka niskiej jakości screenów, pochodzących prawdopodobnie z bardzo wczesnej wersji alfa. Mówi się o tym, że gra miała początkowo ukazać się na Xboksa 360, ale teraz rzekomo pojawiły się plany przeniesienia projektu na konsolę następnej generacji. Firma Microsoft nie skomentowała tych plotek.

Screen z bardzo wczesnej wersji gry Gears of War: Tactics / źródło: VGLeaks.com - Wieści ze świata (Mass Effect 3, StarCraft II: Wings of Liberty) 15/2/13 - wiadomość - 2013-02-15
Screen z bardzo wczesnej wersji gry Gears of War: Tactics / źródło: VGLeaks.com

Final Fantasy XIV

25 lutego rozpocznie się pierwsza faza zamkniętych beta testów Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, czyli dużej aktualizacji gry MMO Final Fantasy XIV. Jeśli chcielibyście wziąć w nich udział, musicie zgłosić się na oficjalnej stronie internetowej. Pierwsza faza beta testów odbędzie się tylko na pecetach, a kilka tygodni później do zabawy mają dołączyć także posiadacze PlayStation 3. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to duża aktualizacja poprawiająca pecetową wersję Final Fantasy XIV. Z kolei na PlayStation 3 produkcja dopiero zadebiutuje w tak usprawnionej formie.

Evil Genius 2

Jason Kingsley (współzałożyciel studia Rebellion) potwierdził za pośrednictwem Twittera, że oficjalna kontynuacja gry Evil Genius jest obecnie na „najkrótszej z możliwych list” produkcji, które twórcy Sniper Elite V2 planują stworzyć. Jedynym problemem zdają się być fundusze potrzebne do przygotowania Evil Genius 2. Więcej szczegółów na temat projektu mamy usłyszeć w najbliższych miesiącach. Można się domyślać, że twórcy rozważają opublikowanie projektu na Kickstarterze.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: